delikli taş

carlone81

Kullanıcı
arkadaşlar geçen sene bir rüyadan yola çıkarak bahçemde kurcaladığım bir yerde 15-20 cm derinlikte böyle bir taş çıktı. nedir ne değildir bir fikir verir misiniz?

ayrıca taşta bulunan delikte sanki bir yere asılması için takılı 15-20 cm boyunda bir tel vardı. tabi ben teli en başta hiç dikkate almadığımdan çıkarıp attım

sondurak

Kullanıcı
Cevap: delikli taş

,,Merhabalarçiçek sana Rüyanız Hayırlı Olsun..çiçek sanaKonuyla Alakalı Görüntüsü Var..Lütfen Bahçenizi Resimlerle Paylaşınız.çiçek sana.

KANAS_USTA

Admin

bu bahçenin güneyinde ne var kardeş
o tarafa yogunlaş.

A21MEDLi

Admin

15-20 cm.de bulunan bu taş,belki başka amaç için kullanılmışta olabilir.?çünkü bahçe gibi bi yerde,bulunduğu derinlik fazlada bi şey ifade etmez.

yalnız şunu sorayım;bahçede ''Y'' veya ''T' ye benzer eski su arkı varmı??

carlone81

Kullanıcı

A21MEDLİ hocam bahçe derken dağın tepesinde bir fındık bahçesi.en yakın yerleşim yeri kuşbakışı 2 km mesafede. ayrıca taşın çıktığı yer normal bir fındık bahçesi. yani şöyle söyleyeyim taşın çıktığı yere kazmadan önce bakıldığında göze çarpacak hiçbir anormallik yok düz sıradan bir yer.dedim ya rüyalardan şüphelenerek baktım ve böyle bir taşla karşılaşınca dikkatimi çekti. ayrıca yaklınlarda T yada Y şeklinde bir su arkı yok

carlone81

Kullanıcı

bu bahçenin güneyinde ne var kardeş
o tarafa yogunlaş.

kanasusta bu bahçenin 200 300 metre güneykısmında çok eski küçük bir ermeni yerleşkesinin olduğunu söylüyolar. fakat şu anda yerleşime ait en ufak bir görünür kalıntı yok. sadece bir kaç kayanın üzerinde bazı işaretler felan var.

bu fotoğraftaki taşı daha önce açtığım konuda yüklemiştim, çıkardığım delikli taşın güneyinde kalıyor

yine delikli taşın güney istikametinde bulunan birtürlü anlam veremediğim başka bir taş

birde bu delikli taşın kuzeyinde dikkatimi çeken bir taş daha. bu tahta gibi düz taşı kaldırdığımda altından çıkan parçaları birleştirdim ve böyle bir şekil çıktı

aktarabileceklerim dikkatimi çeken şeyler şimdilik bu kadar ustam, bi bakıverip yorumlarsan sevinirim.

carlone81

Kullanıcı

,,Merhabalarçiçek sana Rüyanız Hayırlı Olsun..çiçek sanaKonuyla Alakalı Görüntüsü Var..Lütfen Bahçenizi Resimlerle Paylaşınız.çiçek sana.

sondurak ustam kanasusta nın cevabının altına yükledim bir kaç fotoğraf. bunun haricinde şu an gidip fotoğraf çekme şansım yok şehir dışında olmam sebebiyle. ama arazi sıradan bri fındık bahçesi. çok fazla engebeli bir yer değil. çok da düz değil tabi :) imkan olsa da yükleyebilsem fotoğrafları :)

ersan

Admin

merhaba karolone81 bu yerde bir anik metfanin mezar var.
1- bir kirmiziylan cizik -zemin alti mezre odasi
2-anik bir metfanin mezar simgesi bu gunes
3 -ortada bir kusak bu da anik bir metfanin mezar simgesi ve mezar temsil ediyor
4- carpi isareti tam bitkinci noktadasin
5- asaya doru istikamet kanal demeki mezari bu tasin altinda .
usta ne oluyor ki mezarin bu tasin altinda kaliyor ..
,,,kacak kazidan uzak ,,hadi iyiy aksamlar usta.

Son düzenleme:

sondurak

Kullanıcı

merhaba karolone81 bu yerde bir anik metfanin mezar var.
1- bir kirmiziylan cizik -zemin alti mezre odasi
2-anik bir metfanin mezar simgesi bu gunes
3 -ortada bir kusak bu da anik bir metfanin mezar simgesi ve mezar temsil ediyor
4- carpi isareti tam bitkinci noktadasin
5- asaya doru istikamet kanal demeki mezari bu tasin altinda .
usta ne oluyor ki mezarin bu tasin altinda kaliyor ..
,,,kacak kazidan uzak ,,hadi iyiy aksamlar usta.
çiçek sana,,Ersan Ustayaçiçek sanaÖrnek Paylaşımcılıgın Yeni İsmi,,çiçek sanaErsan Ustaçiçek sana Örnek Paylaşımlarınız İçin Çoook Teşekkürlerçiçek sana..

KANAS_USTA

Admin

kardeş
kalkerli kireç taşı bu tur bır gomut ıcın uygun, aranması gereken bır taştır dogrudur
hatta o tasın genel goruntusunude gorsek ıyı ıdı
velhasıl hele kuzeyde olması bu tası dahada cazıp kılmaktadır
kuzeyınde derken mesafe max 30 m yı gecmemelı.

kolyelı tasın guneyındekı tarlavari yerınde batı kesmınde tepevari bir yer varmı.....

bu tur bır kolyenın ıncıldekı yerı başlangıçta söz vardı ve soz tanrı ıle bırlıkte ıdı seklınde olup tamamen İSA merkezli bır yaklasımı sımgeler.

halıyle bu kolye her ne kadar yuzeye yakın bır yerde cıkmıs olsa bıle(olumsuz bır durum) gomu mahıyetınde dusunecek olursak bunun genel manası bu sekıldedır mezarı sembolıze eder.

Moderatör tarafında düzenlendi: