Denizli | Define işaretleri ve anlamları

Denizli

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
acemi birliğini denizlide yapmıştım kızı tozu horozu meşhur diyorlardı kızını horozunu bilmemde o tozu yokmu tozu anamızı ağlattı..:eek:
geçenlerde denizliden geçtim hayretler içinde kaldım maaşallah nasıl büyümüş koca bir şehir olmuş eski denizli küçük bir mahalle gibi kalmış pamukkaleyi çubuklarla bi arşınlasan diyorum oralar hiçte yabana atılacak yerler değil kolay gelsin...

Albatros

Kullanıcı
acemi birliğini denizlide yapmıştım kızı tozu horozu meşhur diyorlardı kızını horozunu bilmemde o tozu yokmu tozu anamızı ağlattı..:eek:
geçenlerde denizliden geçtim hayretler içinde kaldım maaşallah nasıl büyümüş koca bir şehir olmuş eski denizli küçük bir mahalle gibi kalmış pamukkaleyi çubuklarla bi arşınlasan diyorum oralar hiçte yabana atılacak yerler değil kolay gelsin...

Evet ustam haklısın.Dediğin gibi tozu bitmedi gitti birtürlü.Baya büyüdü denizlimiz.Ama eski hali sanki daha güzeldi bence.Sadece Pamukkale değil o çevrede daha neler var neler.Lakin yalnız olduğum için pek kıpıdayamıyorum.İnsanlar o kadar çok art niyetli ve çıkarcı olmuşlarki arkanı dönmeye gelmiyor.Çok zarar gördüm daha önce arkadaşım zannettiğim insanlardan.Maddi ve manevi çok gidenim oldu.Hayırlısı inşallah sizin ve bu güzel forumun sayesinde özü sözü bir adam gibi adamlarla yeniden başlayacağım hayata.Sevgi ve saygılar..

Warning

Kullanıcı
Evet ustam haklısın.Dediğin gibi tozu bitmedi gitti birtürlü.Baya büyüdü denizlimiz.Ama eski hali sanki daha güzeldi bence.Sadece Pamukkale değil o çevrede daha neler var neler.Lakin yalnız olduğum için pek kıpıdayamıyorum.İnsanlar o kadar çok art niyetli ve çıkarcı olmuşlarki arkanı dönmeye gelmiyor.Çok zarar gördüm daha önce arkadaşım zannettiğim insanlardan.Maddi ve manevi çok gidenim oldu.Hayırlısı inşallah sizin ve bu güzel forumun sayesinde özü sözü bir adam gibi adamlarla yeniden başlayacağım hayata.Sevgi ve saygılar..

Allah c.c. iyilerle mertlerle karşılaşmanı nasip etsin inşaallah üstadım

M.Yavuz

Kullanıcı
Denizli;günümüzde daha çok horozuyla tanınmış olmasına rağmen,antik çağın heykeltraşlığıyla ünlü Leodikya ve dünya kültür mirası olarak kabul edilen Hierapolis (Pamukkale) gibi iki antik kent başta olmak üzere,Tripolis-Tabea-Trapezopolis-Attoudda-Euemena-Dyonisopolis gibi bir çok eski yerleşimin olduğu;Buldan ve Babadağ gibi adları dokuma ve tekstil ile özdeşleşmiş beldeleri olan,ülkemizin ekonomik olarak önemli ve güzel bir şehirlerinden biri.
(bu arada ben de ilk defa 84 yılında lacivert ustam gibi acemilik yaparken görmüştüm :))
kocamanmars ustam,aramıza hoş geldin.bu arada beyin fırtınası için ille de yan yana olmamıza gerek yok.çünkü insanlar artık uzayda olsalar bile,uydular aracılığıyla birbirleriyle fikir alışverişinde bulunabiliyorlar.bu dediğini sitemiz aracılığıyla da yapabiliriz.altta verdiğim linkte,esintiyi ben başlatıyorum.artık fırtınayı da sen getir.;)

alttaki linkte hierapolis'i 3 boyutlu olarak izleyebilirsiniz.