dere yanındaki çizikli taş

kemal174

Kullanıcı
s.a ustalarım buda doğudan batıya doğru akan bi dere ama yazın kuruyor. küçük şelalesi ve hemen 3 m civarındaki kayada çizgiler dikkatimi çekti o yüzden bi anlamı var mı diye fikrinizi almak istedim ustalarım. asıl sormak istediğim ise bu derenin üst kısmında yaklaşık 100 150 m mesafede hafif kıvrım yaptığı kısımda dereye göre solda yani kuzeyi ve dereden 25 30 m uzakta yerdeki kayada bir kılıç işareti varmış. kılıç dereyle küçük bi tepe arasındaki yamaçta. sorun ise kılıç tam olarak zeminle aynı düzeyde ve üstünü toprak kapattığı için bulamıyoruz. aslında yine bulurduk ama çevresindeki taşlarıda ev yapımında kullanmışlar yani kırıp götürmüşler anlayacağınız kılıç toprak altında yatıyor bulamıyoruz bi türlü:( ama şunuda belirteyim yeri tam olarak biliyoruz yani 20 metrekareye kadar ama tam hedefi bulamıyoruz acaba nasıl bulabiliriz ustalarım ya da bulabilirmiyiz. şunuda belirtim belki faydası olur kılıç oyma ve tam takımmış ustalarım ve ucu çatallıymış. bildiklerim bunlar saygılarımla...

çizikli kaya

çizikli kayanın diğer kısmı

şelalede tek dikkatimi çeken yer. bariz yapılmış gibi duruyor bu duvar. hemen üst kısmındaki zeminindede küçük bi oyma var baş parmak kadar ve derin değil

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: dere yanındaki çizikli taş

bir yerın var ama zor yer sen daha kolay yerlerle ılgılen

kemal174

Kullanıcı

s.a ustam yorum için tşkrler yeri söyleyebilr misin acaba ustam walla kolay yer yokki napalım bi bakalım hele yoksa bende isterdim küçük bişey olsaydı yeterdi artardı bile ama nerde:(

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

sizi anlıyorum,zor yere yönlendirip belkide gereksız zaman kaybı yaşamasını istemıyorsunuz.bunu ıyı nıyetle dusunuyorsunuzdur.

ama işin o kısmını uyeye bırakmanızı rica ederım.yani zor kolay o karar versın,bizler sadece öğrenılmek istenileni verelim.

tesekkurler

merhaba,
açılmış zaten derken yeri çizersenız faydalı olaagı kanaatındeyım.herkez ıcın faydası olur.

A21MEDLi

Admin

bu çizgilerden bi anlam çıkacağını zanetmiyorum.
madem çatallı kılıç var diyorsun,kılıcı kağıda çiz ve bu kayalığın tepe noktasına çıkıp kuru derenin tümünü görebileceğin bir yerden kuru dereye bak.kuru dereyi kılıca uyarlamaya çalış.
benim görüşüm kılıç dediğin işaret kuru derenin taa kendisidir.
kuru derenin çatal yapan kısmı varsa?? orasıyla ilgilen.

kemal174

Kullanıcı

bu çizgilerden bi anlam çıkacağını zanetmiyorum.
madem çatallı kılıç var diyorsun,kılıcı kağıda çiz ve bu kayalığın tepe noktasına çıkıp kuru derenin tümünü görebileceğin bir yerden kuru dereye bak.kuru dereyi kılıca uyarlamaya çalış.
benim görüşüm kılıç dediğin işaret kuru derenin taa kendisidir.
kuru derenin çatal yapan kısmı varsa?? orasıyla ilgilen.

eywallah ustam sagolasın kılıcı çizdireyim bi nasılmış o zaman atarım resmini saygılar...

impossibleman

Kullanıcı

Kolay yer mi kaldı üstadım :) Türke yasak elin gavuruna serbest. Adamlar bisikletlerle gelip çadırların içinde kazı yaparak aldılar kolay paraları. Bizede kala kala bizans gömüleri kaldı. 7 metreden başlıyor en kolayı :)

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı

sizi anlıyorum,zor yere yönlendirip belkide gereksız zaman kaybı yaşamasını istemıyorsunuz.bunu ıyı nıyetle dusunuyorsunuzdur.

ama işin o kısmını uyeye bırakmanızı rica ederım.yani zor kolay o karar versın,bizler sadece öğrenılmek istenileni verelim.

tesekkurler

merhaba,
açılmış zaten derken yeri çizersenız faydalı olaagı kanaatındeyım.herkez ıcın faydası olur.
aynen öle bozkurt zor yer burası yer zaten taşlık kayalık bol kas yapar burda
yerı sölerım gerekenı o yapsın sondan 3. fotoda küçük bir çalı var ordan zemıne inecek üst tarafa dogru ılerleyecek

kemal174

Kullanıcı

aynen öle bozkurt zor yer burası yer zaten taşlık kayalık bol kas yapar burda
yerı sölerım gerekenı o yapsın sondan 3. fotoda küçük bir çalı var ordan zemıne inecek üst tarafa dogru ılerleyecek

eywallah ustam Allah razı olsun haklısın ustamda maksat sadece kas yapmak değil beyinde biraz kas yapsın:) amaç sizin gibi değerli ustalardan kendi çapımızda bişeyler öğrenmek biraz tecrübe kazanmak saygılar...