derede kare ve yuvarlak oymalar

Alfa Romeo

Kullanıcı
Cevap: derede kare ve yuvarlak oymalar

Mesajıma dikkat edersen ; Suyun Yüksekçe Bir Yerden Döküldüğü , Şelale yeri var dedim.Bunu işaretin söylüyor, yani su bir noktada ani irtifa kaybedip, rakım'ı düşerek, yoluna devam ediyor. İlk yer uygun dikkat edersen.Dik açıyla ani bir düşüş ve indiği yerden de sol'a dönüyor (işaret yapıldıktan yüzlerce sene sonra, erezyondan sebep biraz şekli değişmişte olsa, ani -şok rakım düşmesi bariz)..Zaten oradaki işaretleri bulmuşsun.2.olanıda ilk'inden sonra geliyor, ikisinin arası fazla uzak değil.Muhtemelen merdiven dediğin yerde olmalı, araziyi inceleyen sensin :) ..

Son düzenleme:

arap35

Kullanıcı

ustam sanırım ikincisi de burada olabilir mi

Alfa Romeo

Kullanıcı

Arazide aynı - birebir çizdiğim şekile uyucak, arazi ie şekli uyarla. İlk olanda rakım düşüşü 2.ye göre fazla ve uzun + yönü de sola doğru dönüyor 2.de bir anlık ani düşüş olarak gösterilmiş işaretinde..Muhtemelen 2. yer orası olacak. İkisinin arası fazla uzak değil ve Derenin şekli 2.de değişmiyor, ani düşüşten sonra yoluna geldiği gibi düz gidiyor..

Alfa Romeo

Kullanıcı

İşaretlediğim yerde küçük X var, son nokta işaretidir :) :D:DKayanın üzerinde şüpheli yerler mevcut, boşluk kontrolu uygula, yalnız orayı önceden yoklamışlar gibi , sen yine de şansını dene...işaretli yerin sol üst çaprazı, 1-2mt. üst kısmı (kayanın üzeri) kapak şekli var, orayı öncelikle yokla..

Son düzenleme:

akrep06

Kullanıcı

s.a arap35 kardeşim birde işaretlerin üst tarafını yani arka tarafı oralarda düz kayalar olması lazım arazi zemin altı mezarlara müsait bu benim şahsi fikirlerim degerlendir derim yani boşluk tesbiti yaparsan iyi olur saygılar

arap35

Kullanıcı

İşaretlediğim yerde küçük X var, son nokta işaretidir :) :D:DKayanın üzerinde şüpheli yerler mevcut, boşluk kontrolu uygula, yalnız orayı önceden yoklamışlar gibi , sen yine de şansını dene...işaretli yerin sol üst çaprazı, 1-2mt. üst kısmı (kayanın üzeri) kapak şekli var, orayı öncelikle yokla..

ustam orada keserle ben oynadım biraz yoksa hiç bir işlem yok. taşın önünü temizedim resimleyebilmek için. boşluk testi yapamadım. traktörün aküsü bitmişti. şimdi makinayla köyden çıkmak istemedik köylü görmesin diye. mesafe biraz vardı köye. yer müsait aslında ama köyden makinalı çıksaydık dikkat çekerdik. işin garibi biz işaretleri resimlemeye gidince diğer köyün çobanı sürüyü tam işaretin olduğu yerin karşısına yatırmıştı. saat 14.30 kadar onu bekledik baktık gitmiyor ters taraftan dolaştık. saat 16 da hava karardı. fazla inceleyemedik o yüzden. yoksa işaretin yukarısına gidip başka işaret varmı diye arayacaktık . şans olmayınca böyle oluyor ustam :=))

arap35

Kullanıcı

bölgedeki kayalar birbirine çok benziyor. açılmış kasa gibi duran kayanın benzeri

kare ve yuvarlak oymanın olduğu kayanın yanı. otları temizlemek için keserle biraz oynamak zorunda kaldım

merdivene benzettiğim taş

kare ve yuvarlak oymanın olduğu kayanın ön tarafı

iki kayanın arası

bu kayadan bakınca açılmış kaysa diye düşündüğümüz kaya

ön tarafı

ASİAVCI

Kullanıcı

işe yarayacak resimler gelmemiş arap35 diğerlerinide konuna ekle benim burada görebildiğim vede huylandığım yer burası