Deve gibi kaya ? | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Deve gibi kaya ?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Konunuzu inceledim fakat bu deve ile alakasız bir görüntü. Bu aksine anne kuş. Kuşun sinesi siperlik kayaya bakar. Bu kayanın yüzü kuşa taraf bakarken bazen hem hediyeyi bazende mezarı gösterir. Mezar sayısı kayada ilşi murçla kendini belli eder. Sineye bakan kayanın sol ensesi uzağı gösterir 1-3 en fazla 5 km uzağı. Bu noktada göl gölet birikinti su gözesi veya kuyu olur. İkisi arası traşlı tepe bir noktadır kuyu civarı bir başka nokta kaba kayalık yani barınak alanı başka bir noktaya işaret eder. Bu oluşum istikametinde yolu kendiniz değil aksine eski patika yolu bularak katlediniz. Belli mesafede patika ayrımlarında kayalar olacak bunlar da noktaların bazılarındandır. Selametle ✋

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş video ve resimleri inceledim. Biraz karışık bir yer .bir kaç tane giriş olarak tahmin ettiğim nokta var. Mahsen noktasının tam üstünde tek kaya konulmuş.Hatta iki noktada mahsen mevcut. Pagan dönemi. Giriş dediğim noktalardan dehliz tüneller olacak. Bilgisayarda çizip atacağım girişleri ve tünel yönlerini. Sen bu noktalardan merkez noktalarına bağlantıları tünelleri tespit edersin .
tamam inşallah ustam çizimlerini bekliyorum.Saoğlasın

AhdeVefa

Kullanıcı
Konunuzu inceledim fakat bu deve ile alakasız bir görüntü. Bu aksine anne kuş. Kuşun sinesi siperlik kayaya bakar. Bu kayanın yüzü kuşa taraf bakarken bazen hem hediyeyi bazende mezarı gösterir. Mezar sayısı kayada ilşi murçla kendini belli eder. Sineye bakan kayanın sol ensesi uzağı gösterir 1-3 en fazla 5 km uzağı. Bu noktada göl gölet birikinti su gözesi veya kuyu olur. İkisi arası traşlı tepe bir noktadır kuyu civarı bir başka nokta kaba kayalık yani barınak alanı başka bir noktaya işaret eder. Bu oluşum istikametinde yolu kendiniz değil aksine eski patika yolu bularak katlediniz. Belli mesafede patika ayrımlarında kayalar olacak bunlar da noktaların bazılarındandır. Selametle ✋
Değerli ustam,kuşu ve baktığı kayanın etrafını ve kendisini inceledim kuş olan kaya deforme olmuş,diğerinde ise herhang bir murç izine rastlamadım. Gözümden kaçmıştır. Değerli @Kader25 ustam da mesafe olarak uzaklıktan bahsetmişti. Konu başında da kuyunun varlığından bahsetmiştim .Eklediğim fotoğrafta kuşun sağ tarafı yani güney tarafında tahmini 12m derinliğinde ve zemininden 1,5 metre yükseğinde insan kafasının girebileceği bir delik olan bir kuyunun olduğunu söylediler. Kuyu tepeden akan suyun hemen yanına yapılmış.Kuş ile arası yaklaşık 1,5 km falan.Kendim gidip görmedim diğer arkadaş bizzat gitmiş görmüş kuyuya inmişler. Lakin işaret veya farklı bir şey bilmiyorlar.

Ekli dosyalar

• kuyu.jpg
    kuyu.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 26
  • kuyu 2.jpg
    kuyu 2.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 24

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Değerli ustam,kuşu ve baktığı kayanın etrafını ve kendisini inceledim kuş olan kaya deforme olmuş,diğerinde ise herhang bir murç izine rastlamadım. Gözümden kaçmıştır. Değerli @Kader25 ustam da mesafe olarak uzaklıktan bahsetmişti. Konu başında da kuyunun varlığından bahsetmiştim .Eklediğim fotoğrafta kuşun sağ tarafı yani güney tarafında tahmini 12m derinliğinde ve zemininden 1,5 metre yükseğinde insan kafasının girebileceği bir delik olan bir kuyunun olduğunu söylediler. Kuyu tepeden akan suyun hemen yanına yapılmış.Kuş ile arası yaklaşık 1,5 km falan.Kendim gidip görmedim diğer arkadaş bizzat gitmiş görmüş kuyuya inmişler. Lakin işaret veya farklı bir şey bilmiyorlar.
Konuya baya görsel eklenmiş inceledim şimdi hepsini kusura kalma. @Kader25 ustamı dinlemeniz yararınızadır. Evet anlattıklarınız mantık çerçevesi içerisinde doğru şekildedir lâkin atlanan çok yer var. Bu kuyu alanın da değişik gördüğünüz bitki örtüsü ile yakın mesafeden yani bir kaç adım geriden kayaların görselini isteme şansın var mı? Dereyi öğrenin ve kuyu ile dere arasındaki mesafeyi bildirin.

AhdeVefa

Kullanıcı
Konuya baya görsel eklenmiş inceledim şimdi hepsini kusura kalma. @Kader25 ustamı dinlemeniz yararınızadır. Evet anlattıklarınız mantık çerçevesi içerisinde doğru şekildedir lâkin atlanan çok yer var. Bu kuyu alanın da değişik gördüğünüz bitki örtüsü ile yakın mesafeden yani bir kaç adım geriden kayaların görselini isteme şansın var mı? Dereyi öğrenin ve kuyu ile dere arasındaki mesafeyi bildirin.
Estağfurullah ustam,ne kusuru.O gün kafamızda kuş ve diğer baktığı kayalar vardı, kuyu yokuşta denince oraya sonra bakarız dedim. İllaki atlanan veya görünmeyen şeyler vardır. Sizlerin sayesinde hedefe bir adım daha yaklaşacağız inşallah. Bizzat kendim gidip detaylı fotoğraf atarım ustam.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Estağfurullah ustam,ne kusuru.O gün kafamızda kuş ve diğer baktığı kayalar vardı, kuyu yokuşta denince oraya sonra bakarız dedim. İllaki atlanan veya görünmeyen şeyler vardır. Sizlerin sayesinde hedefe bir adım daha yaklaşacağız inşallah. Bizzat kendim gidip detaylı fotoğraf atarım ustam.
İnş’ALLAH faidemiz dokunur. Bu alanda alıç dut ceviz çınar incir ve selvi ağaçları olup olmadığına kesilip kesilmediğine dikkat ediniz. Bazen ueri keşfedip fakat bulamayanlar ana simge işaretlerden biri olan ağacı yakarak veya keserek bilinçli şekilde yok ederler. Siz bu konuda özen gösterin. Kayalarda zift işlemi olup olmadığına bakarak ilerleyin

TRUVA

Admin
Kardeş resimler üzerinde ifade ettiğim tünel ve giriş dediğim noktalardan ana hedef olan kısma bağlantılarını kontrol et. Resimler üzerinde hedefe olan tutarlılık nedir. Sanırım bütün çizimlerde hedef dediğim alana gideceksin. Etrafta mezarlarda var. alanı simgeleyen kayalarda var. asıl merkeze gitmen gereken iki giriş var. Giriş ve tünel çizgilerini teyit et. hedefe götürecektir. Biraz zor bir alan.İnşallah başarırsın.

Ekli dosyalar

• 1 G.jpg
    1 G.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 21
  • 2 G.jpg
    2 G.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 20
  • 4 G T.jpg
    4 G T.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 18
  • 4 H T.jpg
    4 H T.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 20
  • 4 T.jpg
    4 T.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 21
  • 5 T MMM.jpg
    5 T MMM.jpg
    965.1 KB · Görüntüleme: 20
  • 5TT.jpg
    5TT.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 18
  • MM.jpg
    MM.jpg
    523 KB · Görüntüleme: 23

Kader25

Admin
kuş.jpg

Bu kayanın etrafını çubukla dolaşın.
Tünel var mı bakın.
Tunel yoksa, çubuklar dönüş esnasında hep kayalığın altını gösterirse oda kayaların altında.
Çubuk devamlı olarak açıp açıp kapatırsa, stabil durmazsa içindeki malzemedendir.
Yine buraya yoğunlaşılacak.
Tunel yoksa, oda da kayalığın altında değilse;
Kayalarda, fotoğrafa göre sol tarafa Yön vermiş. Soluna 72 adıma kadar yoğunlaşılacak.
Oda büyüklüğündeki bir düzlük aradığınız odanın yeri olabilir.
Düzlük üzerinde hiçbir iz ve emare olmaması gerekir.
Kolay Gelsin.