Deyirmen Taşı | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Deyirmen Taşı

Kafkaslı

Vip Üye
kimse senin aklından geceni bilemez bir şeyi yazarken acık anlaşılır yazarsan böyle sorunlarda cıkmaz milletede azda olsa faydamız olur
( eskiyen degirmen taşı deģistirilir atil eski degirmen taşıdir hic bir anlam taşımaz )
( iki değirmen taşı bir aradaysa 2 metre derinliğinde )
yazdıklarının arasından cınbızla kelimelerimi bulacaz hattap ustaa
usta agrarif davranışıni garipsedim evet okumadim fevri davrandim ama bu tür davranişı gerektirecek bir yazida yazmadim
Sonra okudum seni yorumlarini tevfik ustayada ayni davranışta bulunmuşsun
Burdaki arkadaşlar günah keçesideyil
Neyse konuyu uzatmayalim ukalalık yapmayi sevmem yapani hiç sevmem tevazuda bereket vardir seni konulara yazmayız olur biter ALLAHCC ilmini artırsın
Ustaa

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
niyet deyirmen taşlarını bilmeyenlere göstermek anlatmak ve neler olur olması gerekir bilgi paylaşmak herkez bildigini yazar verimli paylaşım olur feylezof

selamunaleykum,

şimdi özgür usta şöyle bir husus var, sen bilgi vermek bilgi paylaşmak için bir konu açtıysan veya açacaksan konu başlığı değirmen taşı olmaz, heleki fotoğraflı işaretler bölümüne değirmen taşı diyerek konu açarsan, açtığın açıklamasız konuya yardım arıyorsun diyerek cevaplar gelmeye başlar.
ve görüldüğü üzere de öyle olmuş. hadi açıklama yapmayı unuttun diyelim o zaman bir sonraki yorumda şunu demelisin, "konu bilgi verme amaçlıdır, fotoğrafını paylaştıgımız yerde herhangi bir şey aramıyoruz." dersin.

aksi halde konuya yardım amaçlı birçok yardım gelecektir.
4 sayfa yorum gelmiş, kimseye yardım istemıyorum dememişsin :)

madem bilgiye ihtiyacın yoktu, FENERLİ abim sana duvar sormuş, buraya giden 3 yoldan bahsetmişsin. senin bu konuyu açma mantığına göre fenerli abime şunu demen lazım, usta ben yol veya herhangi birşey aramıyorum, konuyu bilgi amaçlı paylaştım vs..

hattap usta da aynı düşünce ile gelmiş ve, değirmen yoksa ve değirmen taşı buradaysa çelişkili bir durum, aramaya devam et. etrafda değirmen varsa bunlarda eski değirmen taşıdır boşuna uğraşma demiş.

ama sen :) bilgiye ihtiyacım yok demişsin. herkesin bilgiye ihtiyacı vardır ustam. bak sen şu yorumu yaptıkdan sonra bu konuya giren herkes birşeyler yazma gayretinde olur.
niyet deyirmen taşlarını bilmeyenlere göstermek anlatmak ve neler olur olması gerekir bilgi paylaşmak herkez bildigini yazar verimli paylaşım olur feylezof

umarım açıklayıcı olmuştur.

yorum yazarken kendimizi karşı tarafın yerine koymamız lazım. ben nasıl yazarımda karşımdaki beni nasıl anlar dıye. doğrusunu söylemek gerekirse, hattap ustaya yazdığın yorumlarda agrasif tavır ve işinize bakın ben konuya hakimim duygusu çıkmış :)

yanlış anlıyorsam kusuruma bakma.

özgürXdaglı

Vip Üye
daha ikinçi yorumumda demişim zaten
( niyet deyirmen taşlarını bilmeyenlere göstermek anlatmak ve neler olur olması gerekir bilgi paylaşmak herkez bildigini yazar verimli paylaşım olur )
niyetimizin ne oldugunu
fenerli arkadaş soru sormuş cevap vermişim
bir daha yaptıgım paylasımlarda özellikle belirtirim bilgi amaclı paylaşılıyor diye
Allah şahit kimseyi kırmak istemem

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
daha ikinçi yorumumda demişim zaten
( niyet deyirmen taşlarını bilmeyenlere göstermek anlatmak ve neler olur olması gerekir bilgi paylaşmak herkez bildigini yazar verimli paylaşım olur )
niyetimizin ne oldugunu
fenerli arkadaş soru sormuş cevap vermişim
bir daha yaptıgım paylasımlarda özellikle belirtirim bilgi amaclı paylaşılıyor diye
Allah şahit kimseyi kırmak istemem

anlayışın için teşekkür ederim.
kimseye, kişiliğini karakterini ve huyunu değiştir diyemeyiz. fakat genele açık konularda kimseyi kırmamaya dıkkat edilmesini tavsiye edebiliriz.
tekrar sağol.

yoksul

Kullanıcı
yorumları okumaya çalıştım ustalar tecrübeleri doğrultusunda fikirlerini söylemişler sağ olsunlar var olsunlar .ben fotolara baktığımda ilk fotoda o taşın benim el değirmeni diye bildiğim köylerde bizim mısır yarması yaptığımız değirmenin eski taşı sandım ama o değirmen ve su değirmeninde kullanılan taşların gayet sert kayalardan kesildiğini ve hatta o taşların sürtünen yerlerinde kanallar vardır .buradaki taş bana gayet yomşakkireç taşı gibi geldi ve yarı yapılmış şekildeler oysabu taşları yapan ustalar çok iyi bilirler ki her taştan değirmen olmaz yani boşa emek vermez demekki bu taşlar başka amaçla yapılmış birşeyler demek istiyorlar.Benim değirmen taşı hakkında bir tecrübem yok ama kendimce fikir beyan edeyim,şöyle ki yön veren işaretlerde çukurlar büyükten küççüğe, derinden sığ olana göre veriliyorsa burada da itmiş olandan yeni yapılmaya göre bir yön verebilir.eğer aralarındaki mesafeler eşitse en son taşın o kadar mesafelerine bakmalısın .eğer üçgense yahudi yıldızı muhabbeti vardır ustalar söylerler veya üçgenin ortasına veya yol dere çatalına bakman bence mantıklı olandır.Eğer dersen usta saçmalamışsın vallahi oraya saklananı ben saklamadım makina yardımı alman çok önemli taşlara da tut öterse taşın içi dahil kontrol et ,senin bulacağın külçe külçe küp küp altın olmayabilir belki birkaç tane altın para da olabilir vs vs

aydin-28

Kullanıcı
Değirmen yeri arkada örülü duvar var 3 değirmen taşı olması normal taşlar dönerken aşınır işlevini kaybeder yenisi yapılır kullanılır emek harcamaya değmez çevresinde tektek yapılabilir saygılar

özgürXdaglı

Vip Üye
üç gen farklı bir olaydır üçgen şeklinde üç agac üçgen şeklinde üç mezar üçgen şeklinde üç taş
üçgen şeklinde üç taş öbegi üçgen şeklinde üç deyirmen taşını da koyalım ara mesafeleri beş metre gibiyse dedigin Küp + bakrac +kazan olma ihtimali yüksektir ara mesafeler daha uzan on metre ve üstü mahsen ve oda olanı vardır
yol catalına hiç denk gelmedim dere catalı gine bir dyirmen iki dere ortasında üçgen yapan yerden para alındıgını biliyorum dogrudur aga

yoksul

Kullanıcı
eğer bu taşlar 60-70 santim se el değirmeni 150 cm nin üstündeyse su değirmenidir ..el değirmeninin suyla bir alakası olmaz evlerin içinde olur ben burada değirmen le alakalı bir şey göremedim belki değirmenci parasıdır o kadar