Dikdörtgen Oyma | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Dikdörtgen Oyma

grasviti

Kullanıcı
Bocek olan isaretledigin kaya yatan bir aslana benziyor.
Gittiginizde bu aslani 4 cepheden yakin uzak resimleyiniz. Ayrica baktigi istikamet cok onemli. Baktigi yerleri de guzelce resimleyin. Aslan demek kral demek. Kralin mezarina yakinsin insallah.
Gitmeden resimleme nasil yapilmali konusunuda okuyup giderseniz faydasi cok olur dusuncesindeyim.
Kolay gelsin.
Aslan neyi temsul eder siteden ve googleden arastirma yapip, ilgili notlari yaziniz. Gidince de her hususu tek tek kontrol etmenizde fayda var.
Kolay Gelsin.
Allah cc yardumciniz olsun.
Bende biraz once o aslana bakiyordum sende iyi fark etmissin isaretlerin icinde gizem var 4 t bir yanini bu kayalari alarak cekebilirseniz guzel olur

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grasviti

Kullanıcı
Ayrica bu dikdortgen kayanin kopup oraya gelme ihtimali varmi ki bana oyle geldi bu kaya butun olmasi lazimdi bunun koptugu kaya arkadaki kayalara ayit sanirim ve yillar once sanki el deymis gibi ya patlatmyla ayrilmis yada buyuk bir is makinesiyle yoksa kolay kolay kopma ihtimali yok gibi

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koraşoğlu

Kullanıcı
Allah razı olsun ustalar yorumlarınızı dikkate alıyorum. Bence de burası bir aslan figürü yelesinin olduğu yerin arka kısmı yani yelesi nin olduğu yerde oksitlenme tespit ettim. Size fotoğrafını gönderiyorum. Saygılarımla.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koraşoğlu

Kullanıcı
Allah razı olsun ustalar yorumlarınızı dikkate alıyorum. Bence de burası bir aslan figürü yelesinin olduğu yerin arka kısmı yani yelesi nin olduğu yerde oksitlenme tespit ettim. Size fotoğrafını gönderiyorum. Saygılarımla.

Bu iki resim aslanın yelesi denilen yerin arkadan çekilmiş hali. Buraya bakır çubuk tuttuğumuzda değerli verdi. Tam da bu oksit olan yere.
Aslanın yelesini oluşturuyor burası. Tam olarak.
a64b1ace749ff22443c5142cda63362b.jpg
6ceac4dbe6f5683034608ffa6401b2d5.jpg

Koraşoğlu

Kullanıcı
Selamün aleyküm ustalar hayırlı akşamlar diliyorum hepinize.
üstteki resimde rengi değişmiş nokta horasan sıva mı yoksa ben mi öyle sanıyorm. Fikri olan var mı.

bu resimde aynı kayanın ön yüzü aslan resmine benzeyen yüzün yelenin tam arka tarafına düşüyor ustalarım.