Ellenmemiş Ermeni Evi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ellenmemiş Ermeni Evi

KANAS_USTA

Admin
o kapı kuzeye mı acılır?
dut ağaçlarında 7 adım özellikle doğu taraf dikkate alınır
kuyunun orta kesım kuzey duvarın da ortası bombeli taş bakılır
bunlar dutun genel kaideleri kardeşim detaya senın gayretinle girebiliriz

dut kitapta: ''RAB Harun'a şöyle dedi'' karşığı bu olup hitabet ve kutsallık içerir.

kozanlı01

Kullanıcı
foruma hoş geldiniz.
konunun sonuca ulaşabilmesi için bahsettiğiniz diğer işaretleri ve şömineyi de paylaşır mısınız ?
2 adet dut ağacının ikisi de aynı tür mü yoksa ekşi veya kırmızı olan var mı ? bu detayları yazıver.
bahçede sana farklı olan herşeyi yaz, sadece dut mu var armut ceviz incir vs.. madem ev sizin, siz bilirsiniz kuyunun iç yapısı huni gibi dardan genişemi gidiyor, yoksa boru gibi dikmi iniyordu vb.. anlat anlatki sonuca rahat git. şömine tek mi çift mi ev kaç katlı yaz bunları kardeşim, bulunsun.

kozanlı01

Kullanıcı
sanırım yeterli ustalar
img1604-2365d.JPG
Ustalar merhaba bu gördüğünüz kapıdan içeri girip karşıda gördüğünüz ocaklığın altını××××××× örülü duvar çıktı karşıma ××××× devam ettim tabanda kapatılmış bir yer gördüm orayı ××××× ve aşağısı bir oda odaya merdiven atıp girdim ama malesef herhangi bir şeye rastlamadım yuvarlak bicimdeki odanın içinde inceden örülmüş sıva vardı vurunca hemen dökülüyor ve tabanda vurdukca kara kara toprak çıkıyor imdi ne yapmamız lazım ?

Değerli üyemiz Forum kuralları gereği kaçak kazıyı teşvik eder nitelikteki bölümler tarafımca silinmiştir Lütfen kurallara uygun bir şekilde davranalım
Komana

Moderatör tarafında düzenlendi:

kozanlı01

Kullanıcı
ustam aramiza hos geldin
burdaki ocakligin une durdumu sag tarafi
kapiya denk geliyor buyle bir dusundumu ayni romalilarin pencere isareti sekli tam kapinin altini esigin altini guzel bir cubuk tut ve o eskteki asada tas olmali 3 tane bos deyildir bu ermeniler cok buyuk cakalarmis malzemeyi yakina daye isaret yapik uzagina saklarlar bunu unutma bu eve yakin dere var mis yasa uzgen tarla olsun evin etrafindakiler mujdeleri olabilir ana hazna dayma dere yin catal yapti yerde kalir ;)[/QUOTE

Mirkut

Vip Üye
Baska odalar olabilir kozanli kardesim. Odadaki orulu taslari iyice kontrol ettinizmi sonradan kapama gibi duran duvar varmi. Zeminide tekrar bosluk kontrolu yaparak yoklamanizda fayda var. Odada kucuk mumluklar varsa yoklayin ve ayriyeten odada baska oyma varmi. Resimleri varsa paylasirmisiniz.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bakın şimdi size müşahhas bir örnek vereyim
84 de iki katli birermeni evinin alt kattaki destek kolonunun icinden büyük miktarda çıktı. Harfiyat sirasinda ordaydim henüz lise yillarim. Bugünkü tokat hükümet binasınin ek bina inşaatında. Bu haber trt de çıkmıştı. Çıkanlar Osmanlı altinlariydi.
İkinci 96 da yine iki katlı bir ermeni evinn şarap mahseninin altindan harfiyatda çıktı. Bu evde bir zananlar akrabam otururdu cocuktuk tabi, o mahsende oynardik iki tane yalak vardı taban taş döşemeydi. Harfiyatta çalışan kamyon şoförü arkadaş büyük miktar olduğunu soylemisti.
Onada devletimiz el koydu.
Bunlar bilinen ispatli delilli örneklerden

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdalunducu

Kullanıcı
Bakın şimdi size müşahhas bir örnek vereyim
84 de iki katli birermeni evinin alt kattaki destek kolonunun icinden büyük miktarda çıktı. Harfiyat sirasinda ordaydim henüz lise yillarim. Bugünkü tokat hükümet binasınin ek bina inşaatında. Bu haber trt de çıkmıştı. Çıkanlar Osmanlı altinlariydi.
İkinci 96 da yine iki katlı bir ermeni evinn şarap mahseninin altindan harfiyatda çıktı. Bu evde bir zananlar akrabam otururdu cocuktuk tabi, o mahsende oynardik iki tane yalak vardı taban taş döşemeydi. Harfiyatta çalışan kamyon şoförü arkadaş büyük miktar olduğunu soylemisti.
Onada devletimiz el koydu.
Bunlar bilinen ispatli delilli örneklerden

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
SAOL HEMSERIM SABAH ILK ISIM ORAYA BAKMAK OLCAK DESTEK KOLONUNUN ICINE MUTFAKLA BIR ODAYI O KOLON TUTUYO BIRAZ GENIS BENDEDE SUPE OLDU AMA KAYDEYE ALMADIM YA NASIP

erdalunducu

Kullanıcı
SAOL HEMSERIM SABAH ILK ISIM ORAYA BAKMAK OLCAK DESTEK KOLONUNUN ICINE MUTFAKLA BIR ODAYI O KOLON TUTUYO BIRAZ GENIS BENDEDE SUPE OLDU AMA KAYDEYE ALMADIM YA NASIP
Kardeşim aramıza hoş geldin. Aslında ocaklar veya şömineler benim ihtisas alanım ancak işmin yoğunluğu nedeni ile bek yazamıyorum sizin konunuz beni mecbur bıraktı. Eviniz iki katlı olsa ve alt katı yarım olsa ve bu yarım olanda hayvan ahırı olsa ne güzel olurdu. Sizinki de böyle mi. Ocağın önden görünüşü olmalı bu biraz uzaktan olsun ocağın sağ ve solunda bulunan dolaplar çıkmalı ve yine ocak önünde bulunan taşlığı görmeliyiz. Yine ocağın üzerinde bulunan süsleri de çek. Ermeni evi ise ve başka yerden para alınmış ise ocağın boş olacağını sanmıyorum. Bir cihazla kontrol edin derim. ..... .

erdalunducu

Kullanıcı
gXmob2.jpg
[/url]
148860833295059040760695425073
148860833295059040760695425073
[/IMG]