Ermeni Evi

Gezgin10

Kullanıcı
Ustalar benim baba evi 2katli ama rahmetli babam mutfagi haric diger bolumlerini bodrum yapti yani sadece mutfak var .murfaktan girişi olan alttan ısıtmalı banyosu vardi .mutfak kapi girisinde kapak var alti 1.50 santim kadar yuksekligi mahzen .bunca sene odunu koyuyorduk .mutfakta somine vardi .ama yiktik.mahsende birsey olabilirmi düşünce ve bilgi alabilirmiyim.mahzende nerelere bakılması gerek

esrarengiz2828

Kullanıcı
mahsende tahta direk varsa ilk muhtemel ve ihtimal direkte kasa olması tedbir amaçlı bakılması gerekir baca şömine farklı renkte taş geçme eşik ocak önü ve birçok nokta var

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Bence evin ölçülerinden, yönlerinden, ocaklıkta çingene çivisi çakılı mı?
Evin bahçesi önemli, kuyu ve kuyu aralıkları, bahçedeki meyva ağaçları dahi önemli, banyo duvarından dahi çıkanı duydum.
Evin konumu, evde daha önce yangın olmuş mu ?
Olmazsa olmazlar var, kimler yaşamış, evin kaç yıllık olduğu ?süslü tavanı var mı?

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Ayrıca ermeniler düzenekli evlerinde dini inanışlarına sadık kalmışlardır. Birazda matematik lazım, evin resimleri mutlaka lazım, yoksa ustalarımızı yanıltırsınız ,onlarda sizi mutlaka iyi bir veri olması lazım ki başarılı olmanız için.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Evin içinde mihrab olarak yapılmış yerler, mahsende var mı? Resmini görmek isterim, pencereler dahil ...

metin77

Kullanıcı
Bence evin ölçülerinden, yönlerinden, ocaklıkta çingene çivisi çakılı mı?
Evin bahçesi önemli, kuyu ve kuyu aralıkları, bahçedeki meyva ağaçları dahi önemli, banyo duvarından dahi çıkanı duydum.
Evin konumu, evde daha önce yangın olmuş mu ?
Olmazsa olmazlar var, kimler yaşamış, evin kaç yıllık olduğu ?süslü tavanı var mı?
Ustam yangın olmuş mu diye sormanın sebebi nedir? Bazı hikayeler duydum, paranın olduğu yerde bazen alevler çıktığı yönünde. Yangını gören ve yaşayan kişilerden bizzat duydum ama parayı buladık.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Ustam yangın olmuş mu diye sormanın sebebi nedir? Bazı hikayeler duydum, paranın olduğu yerde bazen alevler çıktığı yönünde. Yangını gören ve yaşayan kişilerden bizzat duydum ama parayı buladık.

Evet bu yangın meselesini bende merak ediyorum @FENERLİ ustam. Saygılar
Bu gibi evlerin, çeşintli değişik enterasan olanları vardır. Onlardan bir tane daha yazayım. Köyün ilk girişindeki evde hayvan bakarlar, üç harfliler buradan beslenirler. Bazılarında eve gidersiniz bütün bayanlar evde dul'dur. Daha çok örnekler var tabiki.
Yanan ev konusunda tadilat yaptırsanız dahi belli zamanlarda yine yanacaktır.