Ermeni Evlerinde Ki Gizli Kasa Yerlerine Örnek

FANYA

Kullanıcı
Burası evin ara katı. 2. kata çıkarken merdiven altı dolabı ve merdiven üzerinde ki küçük dolapta birer tane kasa yeri var.

Merdiven altı dolabında ki kasa.

Bu da küçük dolabın içinde ki kasa.

Sonuncu kasamız da bu ağaç kirişin arkasında. Kiriş yukarıdan aşağıya doğru bir metre uzunluğunda on cm derinliğinde oyulmuş.
Kirişin dış katmanından ince bir kapak yapılmış. Duvarla kirişin arasında 5 cm kadar boşluk olduğu için resim çekemedim. Ayrıca
kiriş sanki öylesine konulmuş gibi duruyor. Herhangi bir yükün altında değil gibi. Çünkü altındaki taş kırılgan ve kirişe göre küçük
bir taş.

wolf_52

Kullanıcı
evdeki direkleri ağaç tokmakla bir yoklayın şıngırtı geliyormu1 ,2 belirtdiğim gibi çıralığı resmini çekin bakalım,3 avluyu gören pencere çerçevesini fotraflayın,4 kuyu veya sağnıç varsa foto,4 eve girşdeki kapnın eşiği ve çerçevesi fotosu gerkmekde... çatı katnıda untmayın yoklamayı,ve bacaları,ocakdan fazla bacazı varsa es geçmeyin,bahçesinden ne tür yaşlı ağaç var incirmi durtmu erikmi? yada üzüm asması...:)

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Ustam define sitelerin de bu güne kadar resmi atılan en güzel örnek olmuş gerçekten çok emek vermiş sin iz bu evin cam önlerini atlama özellikle bahçeyi gören camları teşekkür ederim.

FANYA

Kullanıcı
Ustam define sitelerin de bu güne kadar resmi atılan en güzel örnek olmuş gerçekten çok emek vermiş sin iz bu evin cam önlerini atlama özellikle bahçeyi gören camları teşekkür ederim.

Usta güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim. 30 yıldır gözümün önünde duran ama benim göremediğim bu kasa yerlerini burada ki ustalarım sayesinde gördüm. Bende bu tür yerlere rast gelen arkadaşlar için örnek olsun diye paylaştım. Sitede ki tüm Ustalarımdan Allah razı olsun...

SEVALİ

Kullanıcı
Güzel çalışma olmuş tebrik ederim.
İki örnekte ben vermek istiyorum.
Ev büyük ihtimal ile ters tavan olmalı ki alınmışlığı doğrudur.
Bir veya belki daha fazla oda da çocuk beşşiği asmak için halkalar vardır bakılmalıdır.

FANYA

Kullanıcı
Güzel çalışma olmuş tebrik ederim.
İki örnekte ben vermek istiyorum.
Ev büyük ihtimal ile ters tavan olmalı ki alınmışlığı doğrudur.
Bir veya belki daha fazla oda da çocuk beşşiği asmak için halkalar vardır bakılmalıdır.

Usta bizim evde o halkalardan yok. Bu evde bakamadığım tek yer kaldı, orası da giriş katında bulunan ocağın altı ve içi. Orayı da kullanmıyoruz diye duvar örüp kapatmıştık. Fırsat bulduğum bir zaman oraya da bakacağım inşallah...

wolf_52

Kullanıcı
Usta bizim evde o halkalardan yok. Bu evde bakamadığım tek yer kaldı, orası da giriş katında bulunan ocağın altı ve içi. Orayı da kullanmıyoruz diye duvar örüp kapatmıştık. Fırsat bulduğum bir zaman oraya da bakacağım inşallah...
konusu geçmişken aklıma geldi tavanda ve ya duvarın, bir yerinde eski alakasız çivi varmı varsa iyi haber dir bu...