ERMENİ İşareti | Define işaretleri ve anlamları

ERMENİ İşareti

KOMAGENE

Vip Üye
Adıyamanda uzak bir ilimize uzaktan bir akraba tarafından davet edilmiştik çoluk çocuk gittik 2 gün kaldık köy yeri muhabbet döndü dolaştı defineye geldi birkaç işaret var bakarmısın dediler sabah oldu gittik çubuklarım sürekli arabamdadır onları alıp işareti çözümlemeye çalışıp çubukla teyip ettim iş artık sizde deyip memlekete döndüm bahsi geçen işaretin hikayesi bundan sonra başladı yola çıktık 5 km kadar köyden uzaklaşınca köyden telefon geldi traktör anahtarlarını arabada unutmuşlar gelip alalım dediler tamam dedik az ilerde bir tepe vardı tek katlı bir ev yüksekliğinde oraya gidip bekleyelim dedim beklerken orayı inceleriz diye incelerken tümülüs olduğunu anladım hatta rastgele bir yeri kazılmış sonuç alınamamış yanımdakilerden biri burda işaret var dedi tabi anahtarı almaya gelen bize yetişmişti işarete gittim gördüm ne hikmetse resim almadım
Dostlar işareti kendimce çözdüm çubukla yer tesbitide yaptım belki resim yok ama çizimle sizlerin yorumuna sunuyorum
amaç kar ve kıştan dolayı siteye konu madem gelmiyor böyle değerlendirelim mümkünse imkan dahilinde her türlü yorum yapılsın

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    5.2 KB · Görüntüleme: 16

MAVRAN

Super Moderatör
@ADIYAMAN sevgili kardeşim bazen biz istesek de bir türlü hiç bir şeye ulaşamayız bazen de böyle tesadüf sonucu önümüze düşer işte, Rabb'im hayırlısını nasip eder inşallah,
Ancak anlattığınızdan hiç bir şey anlayamadım biraz daha konuyu açmanızı istesem yanlış anlamazsınız inşellah

MAVRAN

Super Moderatör
Tekrar tekrar okudum sanırım sorun bende evet birşeyler anladım, siz tepeyi anlatmak istediniz oysa ben ev var anladım, özür dilerim.
Yakınlarda çeşme ve yol var mı.

KOMAGENE

Vip Üye
@ADIYAMAN sevgili kardeşim bazen biz istesek de bir türlü hiç bir şeye ulaşamayız bazen de böyle tesadüf sonucu önümüze düşer işte, Rabb'im hayırlısını nasip eder inşallah,
Ancak anlattığınızdan hiç bir şey anlayamadım biraz daha konuyu açmanızı istesem yanlış anlamazsınız inşellah
elbette ustam başım üstüne
çizdiğim işaret bir oyma ölçülerini resme yazdım bir açılmamış tümülüsün üzerinde kayada
bilmek istediğiniz tam olarak ne eğer belirtirseniz çevreyi iyi hatırlıyorum

MAVRAN

Super Moderatör
O zaman yakınlarda kepçeler, tozerler çalışmış, acaba bir işlem yapıldı mı, yeri görmeden birşey söylemek biraz âfaki olur diye düşünüyorum.

KANAS_USTA

Admin
40 cm oldugu istikamet doğu olmali o istikamette
Yaklasik 3 ile 7 m arasında yaşlı bir ağaç varmiymis bir soruver abi.
Bir de yine aynı istikamette su gözesi orasida kiymetli.