Ermeni kuyusu | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni kuyusu

nekropol

Kullanıcı
Merhaba Dostlar

ermeni kuyusunun tam krokisini resimde çizdim. krokide çizili yerde oda var. örme duvarla çevrili küçük bir oda.
odaya girmeden ortası oyma değirmen taşına benze bir taş var resimde gösterdim arkasında çubukla boşluk alıyorum. odada toprak dolu ve sanırım içi boş. yorumlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    75.5 KB · Görüntüleme: 22
Moderatör tarafında düzenlendi:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Dış yüzeyde görsel yokmu? Sizin anlattıklarınız da eksik var. Duvar taşları rengi ve dizilimi uç ve dip kısım dizilimi ve farklılığı ne denli? Son olarak sizin sormak istediğiniz nedir onu anlamadım.

nekropol

Kullanıcı
kuyu içi sıva ile kaplı
tünelden girip açtığım odada örme duvar mevcut farklı renk taş veya olağan dışı bir durum göremedim sade kubbe şeklinde örme yapmış daha bugün açtım. kafamın karışmasının sebebi açtığım odada toprak var ve boşaltma için alanım çok kısıtlı dedektörü toprağa tuttuğumda metal algılamıyor. Tam burada kafam karıştı. odayı neden boş yapsın diye düşündüm danışmak istedim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
kuyu içi sıva ile kaplı
tünelden girip açtığım odada örme duvar mevcut farklı renk taş veya olağan dışı bir durum göremedim sade kubbe şeklinde örme yapmış daha bugün açtım. kafamın karışmasının sebebi açtığım odada toprak var ve boşaltma için alanım çok kısıtlı dedektörü toprağa tuttuğumda metal algılamıyor. Tam burada kafam karıştı. odayı neden boş yapsın diye düşündüm danışmak istedim.
Odanın boş olmasından ziyade zeminde bir deprem veya fay yırtığı olmuşmu bunu iştirak etmek lazım. Kumun geliş sebebini öğrenmeden ilerlemek zaman kaybı olur. Aksi halde ters iatikametten kepçe veya insan gücü ile açmak zorunda kalacaksınız.

nekropol

Kullanıcı
kum çok yumuşak ve içinde yaprak ceviz kabuğu gibi materyaller var sanırım yokardaki taşlarn arasından zaman döküldü çok küçük naylonlar dahi var

Kader25

Admin
Malını koymuştur.
Zamanı gelincede alıp gitmiştir.
İlla odanın dolu olması gerekmez.
Tespit yapılmadan işlem yapılması yorar insanı. Çubuk vs.ile metal tespiti gerekir.

nekropol

Kullanıcı
Gardaşım ikinci oda var diyorsunuz tespit yapabiliyorsunuz niye ikinci odaya girmeyi denemiyorsun
ortası delik olan taşı çıkardığımızda açtığımız odanın girişini kapatacak o yüzden önce açtığımız odaya öncelik verdim ama büyük ihtimal içi boş o yüzden mecbur büyük odaya saldıracaz