Ermeni ve Rum Evlerinde Define - Define İşaretleri

melihyusuf

Kullanıcı
Cevap: Ermeni ve Rum Evlerinde Define - Define İşaretleri

Ermeni evlerinde en önemli yerlerden biri şömine bulunan duvarın arkasında oda varsa arka taraftaki duvarda kör bacaların altı yada içi ( duvarın içi) şöminenin arka duvarında oda yok ise şömineye sırtınızı verin sol kolunuzu yarım açın, büyük küpün içinde taş felan çıkarsa kesinlikle küpü çıkardıktan sonra devam edin. (Tecrübe edilmiştir)
İnsanların paralarını veya kıymetli eşyalarını sakladıkları yerlerin başında evleri gelir. Ev, hem en güvenli, hemde sürekli göz önünde olan yerdir. Bu yüzden eski rum veya ermeni evlerinde, define olma ihtimali oldukça yüksektir.
Eski rum veya ermeni evlerinde define ararken, her zaman yaptığımız gibi ben bu evde yaşasam paramı nereye saklardım diye düşünmeliyiz. Buradan yola çıkarak araştırmalarımızı yapmalıyız.

1- En önemli nokta kapı eşikleridir. Ev içinde bulunan definelerin çoğu eşiklerden çıkmıştır.
2- Avludaki veya bahçedeki ağaçların dibi
3- Soba veya havalandırma bacaları. Bazı eski evlerde bir gerçek bir sahte baca(para saklamak için) olduğu görülmüştür.
4- Ağırlar
5- Kalın taş duvarlı evlerde duvara açılan cepler
6- Merdiven altları, rum veya ermeni evlerinde define olabilecek en önemli yerlerdir.

[W]Lütfen tarihi dokulara zarar vermeyiniz,bu hem yasal değildir,hemde vijdani değildir.[/W]
Benim evimde ocak var cubuklar ocagi gosteriyo napmali nereye bakmaliyim

melihyusuf

Kullanıcı
Karsilikli cubuklarin ikisi ocagi gosteriyoo evin neresine gidersem gidiyim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
tecrübeli kullanıcı çubuklarla yapabilir.bu konuda becerin nedir bilmiyoruz ki. ne tür çubuk hangi sistemde kullanıyorsun onuda bilmiyoruz.ya da bir cihaz kullanıcısıyla temasa geçebilirsin.

melihyusuf

Kullanıcı
Ama beceremiyorum burda hersey cok zor bnm isim cok size kolay gelsin herkeze iyi calismalar