Ermenilerde 3 ün Önemi ve , Mezar , Gömü Bulma yöntemleri | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ermenilerde 3 ün Önemi ve , Mezar , Gömü Bulma yöntemleri

TILSIMX1

Kullanıcı
Cevap: Ermenilerde 3 ün Önemi ve , Mezar , Gömü Bulma yöntemleri

Tesekkur bilgilerin cok kuvvetli.paylasımdan yoksun bırakma bizi

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

emeğine sağlık dostum yazını okudum ama içinde bazı yazılar içinde teşvik ve tarihi yok edecek yorumlar var..kusur oldu ise affola tatrarlı dostum.sadece dost olarak uyarmak istedim..mesela sikkenin çeşme arkasındaki duvara saklanması gibi şimdi bunu okuyan üyeler nerde bir ermeni cesmesi görse gidip arkasını patlatacak.ve o çeşme yok olacak.

aga 0074 ustam,haklılık payınız var,lakin tatrarlı ustad konunun başında ve sonunda özellıkle bu duruma vurgulama yapmış.
kaçak kazıya teşvik değil konudan bilgi almamızı istemiş.ve şunuda unutmayalımki işaretlere yorum yaparken kimsenin kaçak kazı yapacgını veya resmı kazı yapacagını bilerek yorum yapmıyoruz.bunuda öyle düşünelim bence.

verilen tüm bilgiler araştırma amaçlıdır,lütfen kaçak kazıdan uzakl durup tarihimize sahip çıkalım.

konuya katkıda bulunan tüm değerli ustalara gönülden tesekkur ediyorum.

selametle inş.

star21

Kullanıcı

bozkurt dostum tekrar diyorum ben tatarlı dostuma birşey demiyorum ve demem..ben sadece açık fikrimi beyan ettim ve affiniza sığınarak beyan ettim.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

bozkurt dostum tekrar diyorum ben tatarlı dostuma birşey demiyorum ve demem..ben sadece açık fikrimi beyan ettim ve affiniza sığınarak beyan ettim.

estafurullah aga ustam ,ne affı.öyle bir durum yok.sizi çok iyi anlıyorum.bende şunu belirttim kaçak kazı ile hiç işimiz yok,konuyu bu yönde değilde bilgilendirici yönde ele alalım.
ilgi ve alakanıza tesekkur ederım.

tufan

Kullanıcı

tatlarlı ustam konuyu gayet belirgin bi şekilde açıklamış zaten burada amaç bir şeyler ögrenmek..bu kadarda açıklayıcı olmasaydı bu kezde konuyu açmanın bir anlamı kalmazdı bence..

star21

Kullanıcı

değerli arkadaşlar vede dostlar benim yazımı yanlış anlamayın ben sadece makalenin içinde bulunan birkaç sözden örnek gösterdim..ben biraz dikkatli oluyorum ve araştırıyorum belkide ondandir.kusura bakmayın

divan

Kullanıcı

tatlarlı bunlar çok güzel bilgiler eline sağlık

Sarpedon

Kullanıcı

arkadaslar bazı seylerı aslında dıkkatlıce ıneceleyıp anlamak lazım.

yapılan calısma arastırma ve bılgı amaclıdır. tatlarlı kardesımız foruma katkıda bulunma ve bu konuda ogretıcı olma anlamında yazmıs cızmıs. suranın arkasında para var kırın. suranın arkasında bılmem ne var kırın anlamında bır calısma degıldır.

tatlarlı kardesımız tarıhe arkeolojıye ve antık uygarlıkların sanatına gonul vermıs kardeslerımızden bırıdır. dolayısıyla ulkemızın tarıhı dokusunu bozacak, zarar verecek beyanlardan her zaman kacınır.

yanı asıl mesele kısılerın yazıyı nasıl anlıyacagıdır. yada kendısıne gereklı olandır.

tatlarlı kardesımın ve forumumuzdakı dıger kardeslerımızın art nıyetlı olmadıklarınada emınım..

selamlarımla

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

tüm ustalara saygılar...

herkezin üzerinde durduğu bir sistem oluyor. 3leme de bunların en başında gelenden biri özellikle ermeni işinde. bu ermenilerin başka neler ne gibi sırları var acaba??

bu ermeninin parasını malını nerden bulacağız?

şu anda 2 şeyi çok istiyorum

1) ermeni vatandaş parası bulmak.
2) musevi vatandaş parası bulmak.

konu hakkında diğer detayları da merakla bekliyorum...

saygılar hürmetler....

Sarpedon

Kullanıcı

[FONT=&quot]Arkadaslar definemekani forumlari icin Tatlarli kardesimizin yazdigi makalenin devaminda önemli bazi detaylari aciklamak istiyorum.

3 leme konusu aslinda dalli budakli bir konudur. Irdelendikce derinlere inen mesguliyet veren bir husustur. Aslinda antik ve ilk cag uygarliklari bu 3 leme konularinda bayagi bir kafa yormuslardir. Köken olarak biz makalenin ilk baslangiclarinda hristiyanlikla 3leme baslamis dediysekte aslinda köken olarak 3 leme daha eskilere gider.

Antik cag uygarliklarindan misirlilar bu 3 leme konusunda cok titiz idiler. Koptik misirli rahipler " firavun hanedanlarnin rahipleri" ayni zamanda astronomi ve matematik ci idiler. Misirlilarin dini ayni zamanda gokyuzunde ve yeryuzunde olan tanrilardan ibaretti. Horus, osirius vs gibi. Bundan dolayida gokyuzunu inceleyen rahipler matematik biliminide kullandiklari icn rakamlara ve denklemlere muthis sekilde ilgi duyuyorlardi. Ve dogal olarak farkli denklem, farkli yontemlerle rahipler gunumuze kadar surecek bir gelenegin temellerini attilar.
Ortadogudaki 3 buyuk semavi dinde dogal olarak " 3 leme" misirlilarin inanclarindan etkilenmistir.

Uzun uzadiya elbette örnekleri cogaltabilirim ama 3 lemelerin en buyugu en göze batani, ve dunyanin 7 harikasi olarak bilinen Giza piramitleridir. Giza piramitlerinde 3 adet piramit bulunmaktadir, bu 3 piramit tamamiyle belli bir denklem belli bir sifreleme teknigidir. Gunumuze kadar bu 3 piramidin gelisi guzel bir mimariye sahip olundugu saniliyordu, oysa yapilan incelemelerde 3 piramidin gokyuzundeki Sirius takim yildizindaki 3 yildizin gokyuzundeki siralanisina göre tasarlandigi anlasildi. Dikkatinizi cekerim, yukarida ve asagida birbirini tamamlayan 3 leme.
Arkadaslar bu mistik tasarimlar, misirli rahiplerin ezoterik, mistik yada ilahi calismalari diyebiliriz.

Simdi bu yukaridaki kisa aciklamalarimdan yola cikarak size bazi ornekler verip bazi detaylari pekistirmek niyetindeyim.

Arkadaslar hic bir sey tesadufu degildir. Misirlilarin dini yaklasik 5 bin yil buyuk bir cografyaya ilhm olmustur, ardindan gelen ilk tek tanrili dini Musevilik de muthis bir sekilde misirlilardan etkilenmistir. Örnek olarak da sunu verebilirim, sünnet misirlilardada vardi, ve musevilerde bu gelenegi devam ettirmislerdir.
Hristiyanlikdan daha once ornekler verdigimiz icin bu konuya girmeyecem.
Ilk masonlar baslangic olarak misirli din kültünden cok etkilenmislerdir. Nasil diye sorarsaniz, verecek ilk cevabim, 1 amerikan dolarinin ustundeki semboldür, bu sembolun tasarimini bizzat yapan amerikan baskani Benjamin Fanklindir. sembolde bir piramit ve piramitin üstundeki her seyi gören göz varidir. Göz bir günesi tasvir eder, ve günesin isiklari dünyayi aydinlatir, ve bundan dolayida masonlar kendilerine isigin cocuklari der. Mason localarin mihraplarinda yer alan asil göz sembolü su sekildedir. Tepede bir göz, saginda gunes, solunda ay, 3 lemedir. Bu 3 leme sembol dogrulugu, güzelligi ve akli tasvir eder. Tüm mason mabetleri 3 sütun üzerinde durur. 3 sütun topragi, atesi ve suyu temsil eder.
Arkadaslar bu 3 leme meselesini masonlar cok ciddiye alir. Toplantilarinda 3 semavi dinin kitabini bulundururlar.

Simdi uzun uzadiya 3 lemeleri cogaltabiliriz, ama cogaltmaktan ziyade, mason diye bilinen toplumdaki statusu yusek olan bazi insanlarin mezarlarini ziyaret ettigimiz takdirde bu uclemeleri bolca gorebiliriz.

arkadaslar, kopya yapistir usulu sahsimda yoktur,

Definemekani.com u kaynak gosterirseniz sevinirim

selamlarimla sarpedon[/FONT]

Son düzenleme: