ERZURUM / KIZILKURT Muhteşem bir Kare oyma ve Mezarı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

ERZURUM / KIZILKURT Muhteşem bir Kare oyma ve Mezarı

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: ERZURUM / KIZILKURT Muhteşem bir Kare oyma ve Mezarı

Selamlar kardesım,senın kare oymanın eskıyayla alakası yok,yasadıgın bolge medenıyet ızlerını ztn tasıyor,sıralı magaralar ve pencere sekıllerı var dedıgın yerlerın resımlerı yokmu?kare oymanın oldugu kayanın baska resımlerı acıktan ve yan kısımlardan yokmu?kayaya oyulmu mezar oymalarında,sayet gokyuzune bakıyorsa oda yada mezar buyuk ıhtımal kendındedır,kayanın yan yuzune vurulmussa mesafe atar,bır ıhtımalde gokyuzune baksa bıle kaya yuzeyıyle oymanın yerını tam olarak arazı yuzeyıne oturtarak noktalamak yapmaktır,yada kukır ustanıun ısaretledıgı gıbı oymanın yanında exra murc ızlerı,farklı kucuk oymalar,put,celtık gıbı işaret bakmaktır,kaya mezarlarının oldugu medenıyetın yasadıgı yerlerde eskıyanın olması muhtemeldır kafanı pek otarafa sımdılık yorma bence benn bu kare oymayı medenıyete aıt dıyorum.

zehir

Kullanıcı

s.a fikire görüşe gerek yok ustam adı belli soyadı belli anlatacak bişey yok eşkiya işi degil roma işi bende 10senedir profesyönel olarak ugraşıyorum amatörü saymıyorum adımı nasıl biliyosam roma oldugunuda okadar biliyorum acalım bakalım necıkacak saygılar

moque

Kullanıcı

sıralı magaralar ve pencere sekıllerı var dedıgın yerlerın resımlerı yokmu?

oranın resimleri diğer lap-topumda kaldı onları eklerim fakat magaralar ve pencere şekilleri bu işarete epey hatta bayağı bi çok uzakta ayrı bir yerde kaliyor

kare oymanın oldugu kayanın baska resımlerı acıktan ve yan kısımlardan yokmu?kayaya oyulmu mezar oymalarında,sayet gokyuzune bakıyorsa oda yada mezar buyuk ıhtımal kendındedır,kayanın yan yuzune vurulmussa mesafe atar,bır ıhtımalde gokyuzune baksa bıle kaya yuzeyıyle oymanın yerını tam olarak arazı yuzeyıne oturtarak noktalamak yapmaktır

Mezarın yeri belli yığma yapılmış mezarın yerini bulduğumu sanıyorum resimini ekledim büyük kayalar ve taşlar istiflenerek yükseltilmiş bir yer mezarlık bu kare yere gömülü bi taşın üzerinde yapılı 100 metre ilerisindede yığma olan kısım var boşluk *****ımı götürdüm ufak bi sinyal verdi bu karenin civarında hemen hemen 5-6 metre civarında. ayrıca kare oymanın sağ tarafında dikkatli bakarsanız bir üçgen oyma üçgen işareti olacaktır

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Bu kare oyamnın o yıgmayımı vberdıgını dusunuyorsun?hıcbır alanda mezar tek olmaz unutuyorsun,yıgmada mezardır benım demek ıstedıgım kareye yakın oda bakmalısın boş gecme,dersenkı bu cıvarda baska hıc bır mezar yok,o zaman asagıda gordugumuz tum halkın kralını zıyaret edıyoruz demektır,buda buyuk ıhtımal tumulus olmalıydı,unutmadan eskıya degerlı mezarları soyar,yok kesmekten cok daha kolaydır ve paranın yerını degıstırrı...

moque

Kullanıcı

s.a fikire görüşe gerek yok ustam adı belli soyadı belli anlatacak bişey yok eşkiya işi degil roma işi bende 10senedir profesyönel olarak ugraşıyorum amatörü saymıyorum adımı nasıl biliyosam roma oldugunuda okadar biliyorum acalım bakalım necıkacak saygılar

bir çok arkadaş işin tamamen bu kare oymanın altında olduğunu söylüyor sizin fikirleriniz nedir kesinlik kazantıracak bir fikir birliği yaparsak izinli kazı için yanılmak istemiyorum yani eğer 'şansını dene herşey % 50 ama burası % 60 diyebilecekseniz ne yapmam gerek.

moque

Kullanıcı

Bu kare oyamnın o yıgmayımı vberdıgını dusunuyorsun?hıcbır alanda mezar tek olmaz unutuyorsun,yıgmada mezardır benım demek ıstedıgım kareye yakın oda bakmalısın boş gecme,dersenkı bu cıvarda baska hıc bır mezar yok,o zaman asagıda gordugumuz tum halkın kralını zıyaret edıyoruz demektır,buda buyuk ıhtımal tumulus olmalıydı,unutmadan eskıya degerlı mezarları soyar,yok kesmekten cok daha kolaydır ve paranın yerını degıstırrı...

alanda boşluk aradım zayıf denilecek kadar bir veri yakalayabildim sadece kare oymanın civarında 20 gün önce kadar idir buda açıkcası ben o yığmayı verdiğini düşünüyordum fakat oraya giriş için bir yer ariyordum kendi mantığımca. sanırım yanılmışım ?

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Zayıf sınyal alman normal sonuc,bu tur mezar odaları genelde kayaya oyuldugu ıcın boslugu kayanın uzerınden yanı kare oymanın yanından alman gerekıyor,buda elındekı cubugun yada makınanın 4-4,5 mt kayadan boşlugu alması yad asınyal gecırmesı demektır,bu cok zor bır olay alamn malı markalı cıhazlar bıle kayadan sınyal gecırmekte zorlanıyor,toprak zemındekı oda yada sanduka dedıgımız turdekı boslukları cucuklar cok cabuk yakalıyor,ama dedıgım gıbı 4,5-7 mt gıbı derınlıklerdekı kaya ıcıne oyulmus boslukları almak buyuk basarı bence,bu tur yerlerıde giriş yolu yanı tunelınden yada işlem yapmak ıcın 3-5 mt on kısmından yapılan giriş yolunu verdıgı boşluk yakalanarak tespıt edılebılıyor,anlatmak ıstedıgım zor bır olay oyle basıt bır sey degıl,bosluk aldıgın yer zemınınde cokme varmı?yada kayalarla bır kapatma?mıcır moloz taslar?senın burdakı en buyuk talıksızlıgın eskıya..bu kare oymadan baska bu cevredekı ana kayalara ıyı bakmalısın baska oymalarda olmalı,ana kayalar uzerındekı su kanalalrı,bırde bu kare oymanın oldugu ana kayanın ebatı nedır baska resım yokmu bız bakalım..

moque

Kullanıcı

civarında çok dolandım fakat başka bir işarete raslamadım boşluğu karenin sağ üst tarafına doğru verdi yani, kayada toprak üstündeki kısımı bir insan kucağıyla kavraya bilecek kadar ama toprak altına ne kadar iner bilmiyorum, mıcır ve moloz var taslık bir alan kare oymanın civarındada farklılık olduğunu söyleyebilirim yani bi arazi dalgalanması olduğunu söylemek mümkündür. ya talihsizlik çok gerçekten ben ve dayım var 35 yaşında onunda işi gücü böyle şeyleri araştırmak :) iki kişiyiz o yüzden cok basit çalışma bile zor geliyo. Ama sinyal aldığımız yerden bir umudum var kare resime baktığınız zaman hafif sağ tarafına doğru bir alanda sinyal verdi kare cok hakim bir noktada yani varto erzurum hınıs ve bir çok köyü çok net görebiliyor en yakın köy benim köyüm oda 2-3 saat sürüyo civarında başkada hiç birşey yok . ustam sizin demek istediğiniz şumudur tam olarak : sinyalin verdiği yerden inilir ? inilirse bile direk aşağı kadar ne kadar inilmelidir ?yada neye göre belirlemeliyiz ?

gerçekten resimler içinde kusura bakmayın diğer bilgisayarımda kalmış erzurumda . suan kocaelideyim geri gidip operasyon yapicam fakat biraz bilgi edinmem lazım :)

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

kare oymanın cevresınde mıcır ve toprakta dalgalanmalar mevcutsa vede bosluk aldım dıyorsan ordan ayrılma,oda mezarlar genelde 4-4,5 mtden asagı olmaz dıyorlar,kayanın guneydogu guney ufak ıhtımal guneybatı kısımlarından kayay dogru gırıs olur derler vsvs,,tek resımle 5 dk bence sımdıden cok sey ogrendın bıle..biraz sans bıraz kısmet bende ızmıtteyım am tewk resımle ancak bu kadar olur bolsans..