Eşinizin Doğum Günü Olsa

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bozkurtum merak ettim kafanda bir fikir belirmeye başlamıştır artık...
öykü severmisin sana bir öykü anlatayım...

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış:
Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil…
Bir gün, adanın batmakta olduğu duygulara haber verilmiş… Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.
Aşk, adada en son kalan duygu olmuş, çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.
Ada neredeyse battığı zaman ;Aşk yardım istemeye karar vermiş.
Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde geçmekteymiş.
Aşk, “Zenginlik, beni de yanına alır mısın ?” diye sormuş.
Zenginlik, “Hayır, alamam.
Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok.” demiş.
Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir ‘den yardım istemiş.
– “Kibir, lütfen bana yardım et !”
– “Sana yardım edemem, Aşk.
– “Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin.” diye cevap vermiş Kibir.
Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş :
– “Üzüntü, seninle geleyim.”
– “Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var.”
Mutluluk da Aşk’ın yanından geçmiş;
Ama o kadar mutluymuş ki Aşk’ın çağrısını duymamış.
Aşk, birden bir ses duymuş.
– . “Gel Aşk! Seni yanıma alacağım…”
Bu Aşk’tan biraz daha büyük birisiymiş.
Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş.
Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk ‘a yardım eden yoluna devam etmis. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk,
Bilgi ‘ye sormuş: “Bana yardım eden kimdi?”
– “O, Zaman idi” diye cevap vermiş Bilgi.
– “Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?” diye sormuş Aşk.
Bilgi gülümsemiş:
– “Çünkü sadece Zaman Aşk’ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir…”

Abdullah313

Kullanıcı
Ustam insanın ailesini hergün sabah/akşam mutlu edecek en güzel şey onu çok sevdiğini söylemektir. ("seven, sevdiğine bunu söylesin" hadisi şerif) Belki siz bunu yapıyorsunuzdur, gene de yapmayan vardır diye söylüyorum. Ben 15 yıllık evliyim ve hiçbirgün bunu unutmamaya çalışırım. Tuzlu günler olmaz mı, elbette olur. İşte o zaman eşler bilir ki beni çok sevdiği için kızıyor ve darılıyor düşüncesi mutlaka onu kuşatır ve dargınlıklar çok kısa sürer. İşte bu sihirli iksir sayesinde bir ömür hergün yeni bir mutluluk eklenir gibi olur. Acizane benim kanaatim şu an dünyada milyarlarca insanın mutluluğunda sen/siz kaçıncı gelirsiniz derseniz (buna cicim aylarda olan ilk 2 senedekileri de katın)Allah'ın izniyle ilk 100 e gireriz derim. Bunu hep eşime de söylemişimdir. Eğer şimdiye kadar böyle yapmayan varsa denemesi bedava. Denesin görecek. Hergün sevdiğini söylesin, hergün ailesinin yüzündeki mutluluğu, gözlerindeki parıltıyı görecek ve başta bu ani değişime şaşırsa da :) sonuçta ondaki mutluluk size yansıyacak. Benim acizane düsturumdur; hergün özel hissettirirsen, hergün mutluluğunuz artar... Ne demiş büyükler ;"Sadık âşık, mâşuğunu (sevilen) eder âşık"... Çok konuştum, duygusallığıma, balık burcuma verin lütfen :) affınıza sığınıyorum.Biraz Maço olan varsa aramızda, işte size (eşsiz hazineleri bulan sihirli bir çubuk). Herkesin bulamadığı sihirli bir iksir... Kaynağı da Nübüvvet pınarından...

Mobil cihazdan gönderildi...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
@Lacivert24 @Abdullah313 ustalarım yazılarınızı okumaktan müthiş keyif aldım. saolun vaarolun.

@aliveli44 dostum sizin oradaki sinema salonlarının koltuk sayısını bilmiyorum ama bizim burada bir salon kapatmaya çalışırsam ömrümü bloke etmek zorunda kalırım. :D
@ikizceli ustam o anca konuşur işte, hiç demiyor, gardaşım sen kapat salonu faturayı bana gönder. :D

wolf_52

Kullanıcı
sanrım kaçırdım, neyse rabbim uzun yılar tekrarına kavuşdursun,benim tavsiyem yada düşüncem, istanbulda olmanız bir avantaj, güzel bri akşam yemeği kız kulesinde yiyebilrsinz, haftanın farklı günlerinde farklı müzükler yapıyorlar, şöyle mehtaba karşı mum işığında kız kulesinde bir akşam yemeği,yada galata kuleside olur, müzik olarak ben bunu tercih ederdim, kılasik olsun ,keman , piyano, yada pan_fülüt
tabi kırmızı gül olmasa olmaz..
gözlerinizi kapatın ve hayal edin, o atmaosferi iyi dinlemeler..

Meraklı001

Kullanıcı
sanrım kaçırdım, neyse rabbim uzun yılar tekrarına kavuşdursun,benim tavsiyem yada düşüncem, istanbulda olmanız bir avantaj, güzel bri akşam yemeği kız kulesinde yiyebilrsinz, haftanın farklı günlerinde farklı müzükler yapıyorlar, şöyle mehtaba karşı mum işığında kız kulesinde bir akşam yemeği,yada galata kuleside olur, müzik olarak ben bunu tercih ederdim, kılasik olsun ,keman , piyano, yada pan_fülüt
tabi kırmızı gül olmasa olmaz..
gözlerinizi kapatın ve hayal edin, o atmaosferi iyi dinlemeler..
Wolf ustam pan flüt , huzur ve sakinlik veriyor muhtesem

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi