Eski mezarlıktaki kayalar | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Eski mezarlıktaki kayalar

peslek

Kullanıcı
Merhabalar , öncelikle bu işte yeni olduğumu ve gofind44 model dedektör kullandığımı belirteyim . Öncelikle fotoğraflara numara yazdım bunun sebebi numaraları belirterek daha net bilgiler verebileyim. Arazi hakkında bilgi vermem gerekirse 2 tepe arası akarsuyun(kurumuş) geçtiği bir yer . Arazinin izohips haritasını elle çizmeye çalıştım aşağıda resim mevcut ben 1. tepede çalışma yürüttüm şimdilik fotoğraflar 1. tepeden .

1 olarak işaretlediğim fotoğraflar köle veya soylu olmayan kişilerin mezarları olduğunu düşünüyorum çok dar ve küçükler
2 olarak işaretlediğim fotoğraf lahit sandım fakat cihaz hiç ötmedi .
3 olarak işaretlediğim fotoğraf üstünde en çok durduğum taş üstünde bir çizgi var çizginin baktığı tarafın bir fotoğrafı daha var ve taşta 1 adet oyuk var taştan ve etrafından bir sinyal almadım . Oyuk yönünde ilerledim başka işaretli taş aradım fakat bulamadım . ayrıca bu taşın arkasında 5 numaralı taş buluyor fakat 5 numaralı taşın çizgileri bu taşa doğru değil yani bu taşı işaret etmiyor .
4 olarak işaretlediğim fotoğraf solda 4 , sağda 6 adet oyun var ben sağ tarafta çalıştım sol taraf akarsuya doğru bakıyor . etrafında bir sinyal almadım .
5 olarak işaretlediğim fotoğraf bir sinyal almadım ne işareti olduğunu internette bulamadım
6 olarak işaretlediğim fotoğraf burada birileri çalışma gerçekleştirmiş çizgi olduğu için bu kayada oldugunu düşünmüşler sanırım ama çizginin sol altında bir kayayı daha kırmışlar daha küçük bi kaya ama birşey bulmuşlar mı bir iz yok etrafta sinyal almadım .
7 olarak işaretlediğim fotoğraf bu oyuk net bi oyuk oyuğun baktığı yeride çektim o yönde bi işaret bulamadım oyuğun olduğu kayada sinyal yok .
8 olarak işaretlediğim fotoğraf karşı tepeyi gösteriyor orada çalışma yapmadım .
hiçbir kayadan sinyal almadım cihaz nasıl onu da bilmiyorum sadece bir yerde toprağa gömülmüş paslanmış katır ve eşşek nalları buldum .​

Ekli dosyalar

• jmöhmö.jpg
    jmöhmö.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    2 MB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    2 MB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2 MB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1.7 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    2.7 MB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    3.1 MB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3 MB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    2.9 MB · Görüntüleme: 29

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Merhaba öncelikle mekanımıza hoş geldiniz.

1. resimde mezar altında oda olabilir. keşke bir çubukla boşluk arasaydın.
6. resimde işaret koyduğum 1. yeri ıslatıp tekrar çeker misiniz ? Ayrıca ok yönü fotoğraf gerekli.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    2.4 MB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 27
Moderatör tarafında düzenlendi:

peslek

Kullanıcı
sadece haftasonu musait olabiliyorum 1deki işareti yeni gordum gittigimde tekrar bakarim dikkatinizi ceken baska birsey oldu mu ?

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
sadece haftasonu musait olabiliyorum 1deki işareti yeni gordum gittigimde tekrar bakarim dikkatinizi ceken baska birsey oldu mu ?
V'nin olduğu yerde giriş ara özellikle çalıların olduğu yerde.. çubukla mutlaka boşluk bak.
İkinci attığım resimdeki kayayı ıslatıp tekrar çek. Orada da, o kayanın 1-2 metre önünde de boşluk ara derim.
Ustalarımız resimleri gördüğünde onlarında yorumlarına kulak verirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

peslek

Kullanıcı
tahmini olarak numaralarla belirttim 1 2 4 yamaca doğru 3 ile 5 en tepede tepenin arkasında 6 7 nolu fotolar var

Ekli dosyalar

• jmöhmö.jpg
    jmöhmö.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 18

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Merhabalar , öncelikle bu işte yeni olduğumu ve gofind44 model dedektör kullandığımı belirteyim . Öncelikle fotoğraflara numara yazdım bunun sebebi numaraları belirterek daha net bilgiler verebileyim. Arazi hakkında bilgi vermem gerekirse 2 tepe arası akarsuyun(kurumuş) geçtiği bir yer . Arazinin izohips haritasını elle çizmeye çalıştım aşağıda resim mevcut ben 1. tepede çalışma yürüttüm şimdilik fotoğraflar 1. tepeden .

1 olarak işaretlediğim fotoğraflar köle veya soylu olmayan kişilerin mezarları olduğunu düşünüyorum çok dar ve küçükler
2 olarak işaretlediğim fotoğraf lahit sandım fakat cihaz hiç ötmedi .
3 olarak işaretlediğim fotoğraf üstünde en çok durduğum taş üstünde bir çizgi var çizginin baktığı tarafın bir fotoğrafı daha var ve taşta 1 adet oyuk var taştan ve etrafından bir sinyal almadım . Oyuk yönünde ilerledim başka işaretli taş aradım fakat bulamadım . ayrıca bu taşın arkasında 5 numaralı taş buluyor fakat 5 numaralı taşın çizgileri bu taşa doğru değil yani bu taşı işaret etmiyor .
4 olarak işaretlediğim fotoğraf solda 4 , sağda 6 adet oyun var ben sağ tarafta çalıştım sol taraf akarsuya doğru bakıyor . etrafında bir sinyal almadım .
5 olarak işaretlediğim fotoğraf bir sinyal almadım ne işareti olduğunu internette bulamadım
6 olarak işaretlediğim fotoğraf burada birileri çalışma gerçekleştirmiş çizgi olduğu için bu kayada oldugunu düşünmüşler sanırım ama çizginin sol altında bir kayayı daha kırmışlar daha küçük bi kaya ama birşey bulmuşlar mı bir iz yok etrafta sinyal almadım .
7 olarak işaretlediğim fotoğraf bu oyuk net bi oyuk oyuğun baktığı yeride çektim o yönde bi işaret bulamadım oyuğun olduğu kayada sinyal yok .
8 olarak işaretlediğim fotoğraf karşı tepeyi gösteriyor orada çalışma yapmadım .
hiçbir kayadan sinyal almadım cihaz nasıl onu da bilmiyorum sadece bir yerde toprağa gömülmüş paslanmış katır ve eşşek nalları buldum .​
Öncelikle mekana hoş geldiniz. Kullanıcı arkadaşlarımız bir yer hakkında yorum isterken maalesef aceleci davranarak 1-2 resimle yardım almaya çalışıyor. Sizin açtığınız konu ustalarımızın istediği gibi bol görselli ve bol açıklamalı olmuş. Konular böyle açılırsa hem sizin için sonuca varmak hem okuyanların bir şeyler öğrenmesi açısından güzel olacaktır. Konuyu bu şekilde açtığınız için tebrik ederim.

peslek

Kullanıcı
Öncelikle mekana hoş geldiniz. Kullanıcı arkadaşlarımız bir yer hakkında yorum isterken maalesef aceleci davranarak 1-2 resimle yardım almaya çalışıyor. Sizin açtığınız konu ustalarımızın istediği gibi bol görselli ve bol açıklamalı olmuş. Konular böyle açılırsa hem sizin için sonuca varmak hem okuyanların bir şeyler öğrenmesi açısından güzel olacaktır. Konuyu bu şekilde açtığınız için tebrik ederim.
Açılan diğer konuları inceledim dediğiniz gibi bilgi eksikliğinden dolayı net bir sonuca varılamayan konular vardı aynısını yaşamamak adına biraz daha detaylı bi başlık açtım . Teşekkürler .
Resimler 1 nolu tepeden ve burası mezarlık alan açılmış soygun yemiş. 8 nolu resimdeki 2 nolu tepeye git aradigin orada .incelemeniz gereken noktaları işaretleyecem
1 nolu tepede daha önce kazılan 2 yer var aslında ben asıl yeri bulabildiklerinden şüpheliyim 2nolu alana hiç gitmedim . beklemedeyim .