Eski Yaşam Alanı Ve Kaya Mezarları | Define işaretleri ve anlamları

Eski Yaşam Alanı Ve Kaya Mezarları

mehdi06

Kullanıcı
Sa ustalarım
güzel bi yaşam alanı ve kaya mezarları yorumlarınızı bekliyorum
LZpR7J.jpg
r6gNLB.jpg
77o1mm.jpg
Pn5a3v.jpg
g2kYlL.jpg
9gVrX9.jpg
qj4Nq3.jpg
Mo6BY6.jpg
QvRzXA.jpg
X9B3Wo.jpg

Warning

Kullanıcı
Selamun Aleyküm değerli üstadım mekan güzel fakat talan edilmiş burada birşey olacağına inanasım gelmiyor lakin çevreyi iyi gözlemlemenizi tavsiye ederim. Oldukça güzel bir yapı görseller için teşekkür ederim..

mehdi06

Kullanıcı
9gVrE5.jpg

USTATLAR BURESİMDE MERDİVENLERİN BİTİMİ Bİ UÇURUM YANİ AŞŞAĞIDA HİÇBİR YER YOK ÜST TARAFINDA DEVASA Bİ SUNAK VAR VE OSUNAKDAN SU YOLU BU MERDİVENİN YANINDAN AŞŞAĞIYA AKACAK ŞEKİLDE YAPILMIŞ SUNAGIN YAN TARAFINDADA 4 BASAMAKLI ÜZERİ DÜZELTİLMİŞ BİR MEKAN VAR

g2kYy5.jpg

DEVASA SUNAK BU BU SUNAK TAMAMEN Bİ KAYA ÜZERİNE OYULU VE KAYA ÜZERİNDE ÜSTDEKİ MERDİVENİN YANINDAN AKACAK ŞEKİLDE SU YOLU VAR MERDİVENLERDEN İNİNCE O SU YOLU YAPAY Bİ ŞELALE YAPILMIŞ VE MERDİVENDEN İNİP O ŞELALEDE YIKANILMIŞ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

mehdi06

Kullanıcı
BU RESİMDE YUKARDAKİ ALANIN KARŞI TEPESİNDE GÜZEL BİR SUNAK YANLIZ BU SUNAK BU YÖREDE HER 3 TAŞDA BİR VAR AKIL ALMAYACAK KADAR ÇOK
İŞİN GARİBİ MEZAR OLARAK KULLANILMADIĞI KANISINDAYIZ SUNAGIN OLDUĞU TEPENİN ZİRVESİ KAYA MEZARI DOLU AÇILMIŞ 7-8 TANE KAYA MEZARI VAR VE İŞARETLERİ GİRİŞ YÖNÜNÜ GÖSTEREN OYUKLAR VE GİRİŞİ OLANLARDA DELİK VAR YUVARLAK KÜÇÜK 4 CM ÇAPINDA MEZAR ODASINA İNEN RUH DELLİĞİ GİBİ GİRİŞİ OLMAYIDA ÜSTEN KAPATILANLARDA BU DELİK YOK
77o1PY.jpg

qj4NRR.jpg

YUKARIDAKİ RESİM RESİMDE KARŞIDAN UFAK Bİ GİRİŞ VAR VE GİRİŞİN YANINDA GENİŞ Bİ OYUK VE MEZAR ODASINA İNEN RUH DELİĞİ
BU MEKANDA İKİ TANE AÇILMAMIŞ YER TESPİTİMİZ VAR VE MEKANIN UFAKBİ VİDEOSU İSTERSENİZ VİDEOYUDA ATABİLİRİM

AŞŞAĞIDAKİ RESİMDE BİR MAĞARA GİRİŞİ GİRİŞ KISMI TAŞLARLA ÖRÜLEREK DUVAR GİBİ KAPATILMIŞ İÇERİYE TAŞLARI KIRIP BİR GİRİŞ AÇILMIŞ İÇERİSİ ZEMİNDE 1.5 - 2 METRE ARASI YARASA PİSLİĞİ DOLU İÇERİYE 700 METRE CİVARI GİTTİM İÇERDE İŞARETLER VAR DUVARDA DERİN OYMALAR YAZITLAR AMA RESİM ÇEKEMEDİM
vXgNRz.jpg

TAM GİRİŞİN ÖN TARAFINDA DUVARIN DİBİNDE MAKİNE İLE BOŞLUK TESPİTİ YAPTIM VE BİZDEN SONRA ORAYA BERABER GİTTİĞİMİZ KÖYLÜ ARKADAŞLAR O BOŞLUK OLAN YERDE ÇALIŞMIŞLAR VE BİR MEZAR ÇIKMIŞ YANLIZ TAMAMEN BOŞ BİR MEZAR SADECE İSKELET VARMIŞ ANLATIMLARINA GÖRE

Mirkut

Vip Üye
BU RESİMDE YUKARDAKİ ALANIN KARŞI TEPESİNDE GÜZEL BİR SUNAK YANLIZ BU SUNAK BU YÖREDE HER 3 TAŞDA BİR VAR AKIL ALMAYACAK KADAR ÇOK
İŞİN GARİBİ MEZAR OLARAK KULLANILMADIĞI KANISINDAYIZ SUNAGIN OLDUĞU TEPENİN ZİRVESİ KAYA MEZARI DOLU AÇILMIŞ 7-8 TANE KAYA MEZARI VAR VE İŞARETLERİ GİRİŞ YÖNÜNÜ GÖSTEREN OYUKLAR VE GİRİŞİ OLANLARDA DELİK VAR YUVARLAK KÜÇÜK 4 CM ÇAPINDA MEZAR ODASINA İNEN RUH DELLİĞİ GİBİ GİRİŞİ OLMAYIDA ÜSTEN KAPATILANLARDA BU DELİK YOK
77o1PY.jpg

qj4NRR.jpg

YUKARIDAKİ RESİM RESİMDE KARŞIDAN UFAK Bİ GİRİŞ VAR VE GİRİŞİN YANINDA GENİŞ Bİ OYUK VE MEZAR ODASINA İNEN RUH DELİĞİ
BU MEKANDA İKİ TANE AÇILMAMIŞ YER TESPİTİMİZ VAR VE MEKANIN UFAKBİ VİDEOSU İSTERSENİZ VİDEOYUDA ATABİLİRİM

AŞŞAĞIDAKİ RESİMDE BİR MAĞARA GİRİŞİ GİRİŞ KISMI TAŞLARLA ÖRÜLEREK DUVAR GİBİ KAPATILMIŞ İÇERİYE TAŞLARI KIRIP BİR GİRİŞ AÇILMIŞ İÇERİSİ ZEMİNDE 1.5 - 2 METRE ARASI YARASA PİSLİĞİ DOLU İÇERİYE 700 METRE CİVARI GİTTİM İÇERDE İŞARETLER VAR DUVARDA DERİN OYMALAR YAZITLAR AMA RESİM ÇEKEMEDİM
vXgNRz.jpg

TAM GİRİŞİN ÖN TARAFINDA DUVARIN DİBİNDE MAKİNE İLE BOŞLUK TESPİTİ YAPTIM VE BİZDEN SONRA ORAYA BERABER GİTTİĞİMİZ KÖYLÜ ARKADAŞLAR O BOŞLUK OLAN YERDE ÇALIŞMIŞLAR VE BİR MEZAR ÇIKMIŞ YANLIZ TAMAMEN BOŞ BİR MEZAR SADECE İSKELET VARMIŞ ANLATIMLARINA GÖRE

Mağaralarda Binlerce Yılda Oluşan Yarasa Gübresi Bilinen En Değerli Gübre.İzinsiz Yarasa Gübresi Avcılarına Karşı Önlem Alınması Gerekiyor.
Ülkemizde değeri son zamanlarda anlaşılmaya başlansa da yarasa
gübresi birçok ülkede uzun yıllardan bu yana biliniyor ve tartışmasız
olarak en iyi organik gübre olarak kabul ediliyor.Yarasaların yuvalandığı
mağaralarda (sadece tünerken dışkılayabilme özelliklerinden
dolayı)binlerce yılda önemli miktarda dışkı birikiyor.Mağara ortamında
mikroorganizmalarca yavaş yavaş parçalanan yarasa dışkısı güvercin
gübresinden çok daha kaliteli organik bir gübre haline dönüşüyor.Kendi
ağırlığının 100 misli su tutabilen bu kimyasal karışım kumlu ve çorak
arazilerde çok küçük miktarlarda kullanıldığında dahi inanılmaz ürün
artışları sağlıyor.
Bir mağaradaki gübre çıkartılınca bitiyor.Yerine konulamayan bir
değer olduğu için A.B.D.,İsrail,Hollanda gibi ülkelerde güvercin evi
benzeri suni yarasa evleri kurulmakta.İç ve dış ticarette pazar sorunu
olmaması ,tarımın yanı sıra enerji,kozmetik ve askeri alanda da
kullanılabilmesi bu gübreye olan talebi patlatmış durumda.
Ülkemizde 40 bin mağarada yaklaşık 6 milyon ton Yarasa Gübresi
rezervi olduğu tahmin ediliyor.Gübrenin işlenmemiş ham kilosu iç pazarda 5
dolar, işlenmiş fiyatı ise 25 dolara kadar çıkmakta.Kısaca mağaralarımızda
sadece yarasa gübresi olarak en az 30 milyar dolarlık ciddi bir kaynak
var. Ancak sektör büyük bir başıbozukluk içinde.Mağaradan gübreyi çıkarmak
için devletten lisans almak gerekiyor.Gübre çıkarırken mağaranın doğal
dokusunu korumak, yarasaları rahatsız etmemek ve başta kuduz olmak üzere
bulaşıcı hastalıklara karşı önlem almak gerekiyor.Ancak pratikte
mağaralar adeta kapışılmakta,milyonlarca yıllık ekosistemler birkaç
haftada gübre avcılarınca tahrip edilmekte,adeta bir mağara yağması
yaşanmakta.

Umarim degerlendirebilirsiniz mehdi kardesim.

Yalniz buyuk sunak dediginiz acilmis bir kasayi andiriyor. Zaten basamaklardan cikinca ya mezarina yada kasa tabir ettigimiz yere denk gelirsiniz tada bunun tam tersi olur merdivenden mezarina yada odasina inilir. Farkli cozumleride var tabiki. Yeriniz guzel umarim hersey gonlunuzce olur saglicakla selametle kalin kardesim.

esrarengiz2828

Kullanıcı
güzeel yermiş lakin kapalısını görmek yada duvar diblerindeki veya savaş yapılmışsa oraları cihazınız var belki subay veya komutan maaaşına denk gelebilirsiniz altın olur savaş yapılan yerler varsa o bölgede gezmenizi öneririm bişeyler çıkar emeğine sağlık güzel yermiş saygı vede sevgilerimle