Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Safkan

Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

safkan dostum,

beraber gezdıgımız yerlerdemı calısma yapmıslar,ve sonuc almıslar öylemı ?

valla özledım sızı,görüşek be.ayrıca banada zözun vardı.gezıdrcektın benı.kutay a dıon sen cagırmıon.canın saolsun kardeşim bnm.

Sevgili BOZKURT dostum.

Hani en son gittigimiz tepede sen aldın basını gittin ya :D hatırladınmı iste senin gittigin yonde karsı tepede calısma yapılmıs ve sonuc alınmıs hani yolda giderken bi yer gormustuk burası kilisemi falan demistikte MRDN abi hamam demisti iste onu 500 mt gecince yol sola ikiye ayrılıyor soldaki yolda biz sagdan devam etmistik.

Ve sevgili dostum inanki gezmek amacıyla gitmedik eger gezme olsaydı valla hep aklımdadır seni arayacagım bundan emin ol bize yakın kayabası 1 saatligine gittik geldik 1 saat cinde seni cagırmak ayıp olur.

Ve trakya tarafına teyit icin gidiyoruz emin ol saglam gidecegiz o yuzden henuz sizi cagırmıyorum yani az sabır.

Safkan

Kullanıcı

Safkan ustam ben naip tumulusune ilk 99 yilinda girmistim. Bu arada tekirdaga da cumartesi gecesi bir dugun icin gittim sagolsun kumbagda eski bir arkadasim var orda oldugumu soyleyince gelip beni dugunden kacirdi kumbaga gittik oralarda birsey lazim olursa beni ara

Eyv abi haberlesecegiz ins MRDN abiden zaman icin olur alalım kendimiz gideriz ins cogu yerlerin teyidini sagladım bakir sayılan arastırma icinde cok musait yerler.

KUTAY

Kullanıcı

Safkan ustam ben naip tumulusune ilk 99 yilinda girmistim. Bu arada tekirdaga da cumartesi gecesi bir dugun icin gittim sagolsun kumbagda eski bir arkadasim var orda oldugumu soyleyince gelip beni dugunden kacirdi kumbaga gittik oralarda birsey lazim olursa beni ara

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Sevgili BOZKURT dostum.

Hani en son gittigimiz tepede sen aldın basını gittin ya :D hatırladınmı iste senin gittigin yonde karsı tepede calısma yapılmıs ve sonuc alınmıs hani yolda giderken bi yer gormustuk burası kilisemi falan demistikte MRDN abi hamam demisti iste onu 500 mt gecince yol sola ikiye ayrılıyor soldaki yolda biz sagdan devam etmistik.

Ve sevgili dostum inanki gezmek amacıyla gitmedik eger gezme olsaydı valla hep aklımdadır seni arayacagım bundan emin ol bize yakın kayabası 1 saatligine gittik geldik 1 saat cinde seni cagırmak ayıp olur.

Ve trakya tarafına teyit icin gidiyoruz emin ol saglam gidecegiz o yuzden henuz sizi cagırmıyorum yani az sabır.

ah ben ne yapayım o başı,almış başını gitmiş.silah? ama anladım mevkıyı.yani kilise mevzununu hatırladım.

nasip işte bulan buluyor.

ayrıca çalkaya ustam senın konuya daldık,kusura bakma.belgelerini 4 gozle beklıyoruz.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ÜÇ TEPELER Bu muhitte 3 adet tepe bulunur en büyük tepenin baş kısmı kayalıktır kayalığın başladığı yerden doğuya doğru 100 metre kadar mesafede bir kaynak onunda güney doğusunda 50 metre mesafede 20_30 ton kadar bir kaya bununda 30 metre güney doğusunda yine bir kaya bu kayanın ön tarafında 6 x 6 ebatında bir çöküntü yer vardır malı burdadır derinlik 7 arşın kadardır malı çok iyidir ikinci tepe büyük tepenin biraz uzağındadır burada bulunan kayalar uzaktan bakınca testere dişi gibi gözükür buranın 7 adım güneyindeki tek taşın altıdır derinlik 9 arşındır üçüncü tepenin malı zirvesinde olup derinlik 5 arşın kadardır

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

KARATEPE :Karatepe buradan göçenler göçmeden önce bulundukların köyün kuzeyine denk gelen sivri tepeye büyük bir mahzen yapıp üzerini kapatıp etraftan topladıkları çam kütüklerini burada yaktılar buradaki ateşgünlerce yandı butepe tamamen simsiyah kömür gibi oldu ateşin yandığı yerde kesinlikle ot bitmez buranın doğusu yağlı tepe batısı demir kapı doğusu toktok tepe kuzeyinde evliya tepe bulunur ayrıca butepeye karakütükmuhiti yakındır butepeden giden halk gürcü ve rum karışıktır yer doğu karadeniz gümüşhana ili sınırlarında kalır burdan giden yolun sonunda daki tepeden giresun gümüşhane ve deniz görünür

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

Kuş kayada kartal yuvasını bulacaksın orada bir delik var oradaki delikte nöbetçi bekliyormuş yuvanın üstünde ( +) vardır kır istavrozu al parayı aşağıya gir mağaraya biraz derin orası volcanın mağarasıdır kapıyı açıp içeri girersen arabın topuzunu yer ölürsün Onun için kapının dibini kaz yayları boz birinci odada kül çe ikinci odada dökme para var

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

DİREKLİ MAĞARA :Mağara içinde yakılacak bir kutu samandan çıkan duman mağaranın dışındaki bir yerde topraktan dışarıya tüter tarzda çıktığı görülecektir burası tespit edilip 1.5 boy kazıldıkta. çetebaşının havanını bulacağız bununda alt kısmında iki oda vardır biri gümüş diğerinde altın vardır Bu mağaranın ilerisinde 7 basamaklı merdiven olup alt kısmında içi dolu bir bakır mevcuttur Merdivenlerden indikten sonra kara fırın ağzına varırsın arka üstü içine girince iç duvarında bir baston ile altın saplı bir şemsiye görürüz Yine mağarada içinde 2 put ile iki öküz resmide göze çarpar yine burada bir adam resmi vardır ve yine burada bir ayı ile köpek resmi vardır köpeğin içinde az miktar para ile kroki vardır son merdivenin altında da 31 çete başının odası olacaktır burası darp hanedir direkli mağara içindeki işler bunlardan ibarettir ibarettir

KUTAY

Kullanıcı

Calkaya bu kuskayasi senin bilgilerine gore nerde

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

HARAMİ DERE; Haramideresi 5 yılda biriktirdiklerimizi haramidereye gömdük bu adı oraya biz verdik çukur köyün içinden geçer tekne yayladan başlar karadenizde sonbulur karadere köyünden yukarıda bulunan kemer köprünün doğu ayağına kilisenin çanlarını horasan içine koyduk aşağıdaki kalenin zirvesine bir kazan altın koyup üzerini çakıllarla kapadık safi 640 okkadır burası kalenin batısına düşer güneş batarken birtek burası güneş alır 2 arşın kadardır bu kaleye kemer köprüden ve doğudan iki yol gelir doğudan gelen yoldakisuyun yukarısında dikilitaşlarla çevrili bir yer vardır borası kuyudur kaleye doğru bakan tarafından 7 mezar vardır bunlar sahte mezar olup altı mahzendir cok değerlidir 2800 okkadır 14 arşındır burda horoz evliyası bulunur kalenin karşısı delikkayadır nöbetçi kulesidir buradan kaleye halatlarla geçilir önü mezardır buranın arkatarafında su kaynağı vardır bir bakraç emaneti suyun içindedir 2 arşındır 20 okkadır buradaki kanalın altını doldurduk girişi mezardandır üzerindeki işaret daire içinde 67 rakamı vardır tam altıdır 780 okka harman obada ikidee birleşir sonrada karadereye karışır yukarıdan gelen dere kuzetden doğar güneye akar diğer iki dere batıdan doğar doğuya akar tam dere çatında çeşme vardır 3 adım doğusunda 3 küp gümüş 1 küp altın bulunur kurt ini tepesindeki dikme taşın arkasında 3 renk taş vardır tam ortası iyidir 3 arşın aşağı kısımdaki uyuz suyundaki malımız gürgen ağacının dibindeki kaynak ve mezarlar arasındadır 3 taş dikilidir yengeç gibi taşın altı iyidir daha aşağı inersek indere ile karadere birleşir burada birkayada bir ayı ve iki yavrusu vardır ayı kendi malına bakar baktığı yamaçtaki düz yerde su kaynağının 7 adımbatısında malı vardır yavrular koltuk taşına bakar taşın batısında iki büyük çam ağaçı yapışıktıır kaltuğa doğto 5 adımda iki küp 160 ar okka deredeki acı suda bir süt kabı vardır şelale başında 43 okka dır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...