Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ULUDAĞ BAKACAK Bakacaktan bakınca aksu çayını dikenli boğazı karahasan köyünü tahtalı köyünü ve çukurcambaz köyünü görürdük kayacık köyününde birkısmını bir bölümünü görürdük islimağara kudretkalesi bakacaktaki karargahımıza 167 adım gelir bakacaktan tahtalı köyü 21dakikada giderdik cukurcambaz köyüne 34 dakikada giderdik bu bölgede harami dere ve şettan kaya vardır derenin kuzey tarafında şeytan kayası üzerinde büyük isli mağaranın üzerinde 9 tane siyah şeytan yatar

hORİZOn

Kullanıcı
Burada yazan
Karatepe var
Teslis var
Sergen kayalık
Değirmen
Mezarlık
Daha fazlasını gören gözler görür, sistem bilginiz varsa işi bitirirsiniz yoksa boşuna zaman ve emek kaybı. Böyle kayıtlı belgeler kriptolanmış anlıyacağınız şifrelenmiş.
fenerli ustam sergen dedikleri kayayı delip suyu geçirdikleri kaya kayada kafanı kaldırdığın zaman 2 tane toplu tabanca var mezarlık bunun az ilerde sağtarafında kalır ama velakin bunun ön tarafında bi değirmenden süpheleniyorum ama bakmak nasip olmadı dere içi çok pis kayalık ve suanda çalılık ve derenin bazı yerinde su var öğleden sonra bi vakit sonra su kayboluyor saygılarımla daha cok bilgi var.

ulipka

Kullanıcı
Sevgili Çalkaya
Bence yerleşim yerlerinin isimlerini pek dikkate almamak gerek,Malum ayn isimlere bir çok yörede rastlamak mümkün.Daha ziyade kafa karıştırmaca olarak düşünüyorum.Fakat bir gerçek varsa oda ! tüm metinlerde subliminal olarak asıl noktayı veriyor olmasıdır.
Bence bu metinde de verilen mesaj kısmı (şeytan kaya vardır derenin kuzey tarafında şeytan kayası üzerinde büyük isli mağaranın üzerinde 9 tane siyah şeytan yatar)
Benim bu belgeler hakkındaki tespitlerimden biri ! bu belgeleri yazan kişinin Tarihe mal olmuş ünlü gezginleri ve efsaneleri referans aldığıdır(.Malum bu tür kayıtlar yüz yıllar boyunca tarihde yerini koruyacaktır)Bu açıdan baktığımız zaman mesela
1: Şeytan kayası.
Ayvalık daki Şeytan Sofası adlı yer.Mitolojiye şöyle geçmiş ( Zeus’un süt annesi olan İda, şeytanın Zeus’a zarar vereceği inancıyla şeytanı kovar. Üç ayağı olduğuna inanılan şeytanın bir ayağı Kazdağları'nda,bir ayağı Midilli adasında ve bir ayağı Şeytan Sofrası’ndadır.)Şimdi bu olay yüz yıllar geçse de değişmez ve burası hep bu adla anılır ve az bir mitoloji bilgisi ile de nokta tesbit edilebilir.
2: İsli mağara:
Bir kere ben kesinlikle bu belgelerde sıkça gecen Mağara safsatasına inanmıyorum,Sebebine gelinçe malum geçmişte de şimdi de kim bir mağara görürse kazma kürek saldırıyor,hem zaten olay mağara ise bu kadar köy kasaba ismi vermeye ne gerek var gördüğün mağaraya saldır gitsin.
Ben daha önce de belirttiğim üzre Mağara kavramı bu belgelerde yine subliminal bir mesaj olduğunu ve Mağara derken esasen kutsal kapalı bir mekanı anlattığını düşünüyorum.
İsli olayına gelince de yani İsli Mağara ,Bence burada bir krematoryum'u tarif ediyor ,malum ölüler yakılıyor is oluşuyor vs. Bu duruda aramamız gereken bir krematoryum alanı ve 9 adet Mezardır diye düşünüyorum.
Şeytan kayasını ,Şeytan sofrasının olduğu alan olarak kabul eder isek bu duruda metinde yazdığı üzre şeytan kayası üzerinde büyük isli mağara Alibey adasında olması gerekiyor.ki burada bir çok kilise vs mevcut tur.Bu durumda bir krematoryum ve nekropol türü bir yerin olması mümkündür.
selemlar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ben öyle rivayetle bir şey yazmam ne neredeyse nasılsa o oradadır uyduruk işler değil bunlar yıllardır milletin aradığı yerin adresini veriyoruz gidipte benmi malı çıkarayım alibey adasının bilgileri ayrı ha şunu diyeyim yıllardır uludağa papzlar gelr gider bir yerlere bakarlar hikayesi varya onlar nereye bakıyorsa biz neye baktığını iyi biliyoruz belgede ölü yaktık derse orada ölü yakılmıştır demiyorsa orası tarih öncesi insanların içinde barındığı ataş yakılan yerdir isli mağaranın anlamı budur tabii devamı vede açıklaması nasıl girileceği nereden açılacağı tuzakları hepsi mevcut adres yazmadan yıllarca millete aratanlara arayanlara kapak olsun

Sado6161

Kullanıcı
Çalkaya usta demek sen malın yerini biliyon

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
tabikide biliyorum ama işçilik biraz fazla benim boyumu aşar ozaman alamayacağım mal var yada yok benim için bişi ifade etmiyor alsamda sayarken ömrüm biter bir haçlı seferi için toplanan malı almak kolay değildir not :volçanlada alakası yoktur

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Bulduğunuz işaretle karşı alan üzerinde bölgeye uymsuz noktayı tesbit edin.Bu ikisi arasında ister fiziki ister hayali bir hat çizin.Bu istavrozun dikey çizgisini oluşturur.Aynı alanda doğal gibi görünen karşılıklı iki taş veya çukurlaştırılmış nokta göreceksiniz.Bu ikisinide bir hatla birleştiriniz.Önceki çizdiğiniz hatla bu ikisi kesişecektir.Bu şekilde bir istavroz oluşturun.Kesişme noktası üzerinde çalışın.Bol şanslar.bir ustamızdan alıntıdır

Sado6161

Kullanıcı
İyi ozaman hemşerim madem sen yaşlandın enerjini kaybettin ben gencim enerjim yüksek lakin engameli işlere ben pek gelemem olsun ananın babanın sitemizin hayrına noktayı verde ben senin yerine gidip işi görem [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

KaranLik

Kullanıcı
Kizil ve siyah okuz hakkinda bilgin varmi usta? Bunlar 4 kaya ikisi kic kica okuz kizilin boynunda hac var. kizil okuz kurt a, siyah okuz yere bakiyormus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...