Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 23 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

muğla antalya arasında torosların eteğinde çadır kaya var

Kervan07

Admin

muğla antalya arasında torosların eteğinde çadır kaya var

calkaya ustam sen hiç antalyaya inmezmisin yahu..aralarda derelerde kaldın hep:) gel antalyaya veya konyaya..ha konya demişken orta anadoluya ait belgeler veya konyanın kervan yollarındaki soygunlardan bahseden belgeler yokmu ustam? gerci benim yerlerim bana yeterde artarda.ama yinede merak etmiyor değilim..inşallah hak edenin ayağına takılsın paralar:)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

aslında oranım haritaları bende mevcut aksu akçay ve kollarındaki yerler var gürleyen dağ çadır kaya kurt kalesi kazan deresi vs bunlar var ama yer uzak arazi geniş

leewoht

Kullanıcı

Saol ustam Toroslar bana hayli uzak :)

Kervan07

Admin

aslında oranım haritaları bende mevcut aksu akçay ve kollarındaki yerler var gürleyen dağ çadır kaya kurt kalesi kazan deresi vs bunlar var ama yer uzak arazi geniş

ustam manavgatdan her gün kesintisiz izlerim dağları..bir kaç güne uzak resimlerini çeker eklerim foruma.dağlar insan eli ile şekillenmiş çok açık belli..orda benim en çok merak ettiğim ambar kaya. resmen dağ ambar gibi!

aksu,taşağıl,serik,manavgat,side bence çok zengin..kolay yerler dikkate alınabilir fakat büyük yerler beni aşar..

teşekkürler ustam yorum için

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

cadir kaya cok onemli yuksekte olacak sahile epey uzak turistik haritalarda bulunmasi lazim kervan yoluda oradan gecer

Kervan07

Admin

cadir kaya cok onemli yuksekte olacak sahile epey uzak turistik haritalarda bulunmasi lazim kervan yoluda oradan gecer

kervan yollarının biri alanyaya diğeride antalyaya iner ama ben bu yolları görmedim ve net yerlerini bilmem..dediğiniz gibi turistik haritalara bakarım..

ben kervan yollarına çok büyük bir ilgi duymaya başladım..yaklaşık 6 aydır üzerinde çalışıyorum.önemli yerler buldum ama konya sınırlarında.orayada her zaman gidemiyoruz..aslında antalyadaki kervan yollarını gezmek isterim fakat yanıma bi arkadaş bulmam lazım:)

çadır kaya acaba ne kadar büyük? benim tahmin ettiğim gibi çok uzakdan da fark edilebilirmi?

teşekkürler ustam saygılar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

DÖRT ATLI FAYTON Dağarcık değirmeni yanındaki koca mağaranın içinde bulunur kapıya karşı olan okunun üzerinde(+) ve üç adaet zil çanı mevcuttur faytonun ikiespiti kırıktır yoktur paytonun arkasındaki duvarda bir çift öküz koşuludur ve bunları geçince bir salona çıkarız geriye baktığımızda demir halkaya bakan bir kız görürüz birde etrafınakışlı 4 köşe taş ile 7 basamaklı bir merdiven göreceğiz biribci basamakta az miktar para ve ziynet vardır

Son düzenleme:

fanti

Kullanıcı

Sayın çalkaya ustam ellerinize emeğinize sağlık yardımcı olduğunuz için....sayın ustam özel mesaj olarak gönderdiğim konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim..hayırlı akşamlar.

zeremi

Kullanıcı

güzel bilgileri paylaştıkları için emeği geçen herkese teşekkürler

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...