Eşkiya Haritası Mı? Okuyabilen Bir El Atsın! | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Haritası Mı? Okuyabilen Bir El Atsın!

Abdullah313

Kullanıcı
Okuyabildiklerim şunlar; {ooooo} şeklindeki yuvarlakların üzerlerinde ya teneke veya kazan miktarı belirtilmiş. Mesela; 10 teneke reşad, 200 kazan mecidiye yazıyordu. Para şekline gelirsek Reşad, Mecidiye ve ingiliz paraları yazıyor.
Bana kalırsa bu şekilde bulunması neredeyse imkansız. Çünkü işaret olarak sadece Kıztaşı, Yeniyol, eskiyol ibareleri var. Belli ki haritanı devamı var, fotokopi çekminde sayfanın köşesinden başka bir sayfa daha olduğu belli oluyor. Siz de mevcut değil veya o kısmı paylaşmak istemiyor olabilirsiniz, saygı duyarım lakin bu kısımdan acak bu kadar yardım çıkıyor. Bu kadar yüklü ve bol yere gömülen (gömüldüğü de kesin değil) 3 çeşit para, bana şehir içinde (suriçi İstanbul Fatih/kıztaşı) devlett-i aliye bilgisi dahilinde olmalı, düşüncesini veriyor.

phalanx

Kullanıcı
ablam sen bu okudukların yerleri resmin üzerine yazıp atsana sana zahmet @Abdullah313 başka sayfa yok ablam bi bu var benim salak oglan becerememiştir fotokopi çemkeyi çuval bazasına benziyor bez ondan az daha zorla becercen sen bu işi istanbulsa zaten hiç uğraşmayam.

phalanx

Kullanıcı
@Abdullah313 istanbulsa kendini sana göndereyim sen uğraş, bi tek sen cevap verdin çünkü bizim boyumuzu aşar oralar burda köyde bi yerlerde olaydı olurdu oku bakem sen onu iyice

Abdullah313

Kullanıcı
Yarın resim üzerine yazmayı denerim şu an telefon ekranında yapamıyorum. Kıztaşı İstanbul'daki ise zaten imkansız. Suriçi Fatih ilçesi hem her adım binalarla dolu, eski yol diye birşey kalmamıştır. Hem Sur içi o bölge zaten sit alanı, adımbaşı tarih (kliseler, camilrr, hamamlar, tekkeler) var... İnşaallah sizin oralarda vardır böyle biryer diye umut etmiştim.

phalanx

Kullanıcı
bütününü okuyabilsek cıkar ortaya nresi ama bi dene bakalım @gıral beğencene yardım etseen ablam sende oku bi kaç kelime oralardaysa veririm hükümete gider madem napalım okuyverin len şunu buralardaysa çıkartak

gıral

Vip Üye
bütününü okuyabilsek cıkar ortaya nresi ama bi dene bakalım @gıral beğencene yardım etseen ablam sende oku bi kaç kelime oralardaysa veririm hükümete gider madem napalım okuyverin len şunu buralardaysa çıkartak
Ablam kolaysa oku çıkar senin olsun:D
Oharitanın birazınıda bulmalısın nedemişler yarım doktor candan eder yarımharita maldan;)

phalanx

Kullanıcı
mantar ararken bulduk bunu nerden bulayım gerisini dere tepe ismi yok mu ki orda yabancı biyerse bırakcam ugrasmıcam yarım tarım bi okuyabilsek yalan yalnış okudum ben bi kaç ama kaldı gerisi soruyom işte size herkes bi kelime okusa tamam zaten @gıral

gıral

Vip Üye
mantar ararken bulduk bunu nerden bulayım gerisini dere tepe ismi yok mu ki orda yabancı biyerse bırakcam ugrasmıcam yarım tarım bi okuyabilsek yalan yalnış okudum ben bi kaç ama kaldı gerisi soruyom işte size herkes bi kelime okusa tamam zaten @gıral
Bulduğun yerin yakınında ara gerisinide parasınıda