Esrarengiz Mağara | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Esrarengiz Mağara

kyzer

Kullanıcı
geçen ay başımdan geçen olayı anlatmıştım size kısaca özetlim geçen senenin kassımında girmiş olduğum magrada basamaklandan yukarı çıkmaya kalkındığımda ayağımı basamağa attığımda sineklerin saldırısına uğrayıp maradan kaçmak zorunda kalmıştım busenenin şubatında girdigimdede arıların saldırısına uğramıştım bu bilgizi sizlerlen paylaşmıtım bazı arkadaşlar resim çekmemi istemişlerdi ona göre yorum yaparız düşüncesiylen haklı olarak bende geçen hafta dediğim magranın içinde fotagrag çekti magranın girişinde sag tarafta ata binmiş kral resmi kabartmalı sol tarafta kanatlı ata binmiş kraliçe var güzelce çektigimide biliyorum içimden biri merdivenlere çıkmam geretigini söyledi merdivenlere yaklaştığımda yukardan sanki kavga edercesine sesleri duydum zaten o korkudan eve nasıl geldiğimi inanın bende bilmiyorum neyse ustalar eve gelip resimlere bakim dedim resim kompile kırmızı şekilde öbür resme baktıgımdada oda kırmızıdan başka bişey yok ustalar bana yardımınız lazım kısmetse haziranda orda olucam şimdiden allah hepinizden razı olsun
malatyalı44 mağranın ağzı acıkmı idi yani kırık taşlarla doldurulmuş kapatılmışmıydı yoksa açık olarak görüp siz içerimi daldınız sesler v.s görüntülere aldırmayın onlardan size birşey olmaz anlatımınızdan fikir yürüterek araziyi biraz tahmin edelim mağraya çıkış yolunda içme kaynak suyu yeri kurumuş olabilir yada aktif olur çevrede olması gerek bu yere araç ile tahmini yarım saatlik bir mesafeye kadar ancak yaklaşılabilir çevrede antik mezarlık alanıda vardır mağranın kayalık olan üst kısmında yerden yüksek yan duvarlarının birinde bir insanın sığacağı kadar bir delik yerde olma ihtimali vardır incelemeni tavsiye ederim muhtemel iki seceneğin var figürlerle ilgili kral ve kraliçe mezar larını keşfedebilmek 2 secenek zor iştir kurcalamaya değmez

malatyalı44

Kullanıcı
niyetim eylülde orda olmak bu sefer tam tesisat girecem allah hayırlısı neyse onu karşıma çıkarsın ama adım gibi orda bişeyler var

kyzer

Kullanıcı
malatyalı44 tahmin ettiğimiz emareler bölgede mevcutmu yada hatırladığınız kadarı ile neler vardı dışarıdan bahsederseniz gittiğinizde dikkat edeceklerinizi şimdiden ön bilgi ile araştırma yapma imkanı sağlar

ayrıca sizin konunuz olan usta arkadaşların dikkatine adlı konuyu sonuçlandırmışsınız sizin ifadenize göre yinede tüm arkadaşların dediklerini dikkate alarak fiürden uzak olan çevreyi gezin derim

malatyalı44

Kullanıcı
malatyalı44 tahmin ettiğimiz emareler bölgede mevcutmu yada hatırladığınız kadarı ile neler vardı dışarıdan bahsederseniz gittiğinizde dikkat edeceklerinizi şimdiden ön bilgi ile araştırma yapma imkanı sağlar

ayrıca sizin konunuz olan usta arkadaşların dikkatine adlı konuyu sonuçlandırmışsınız sizin ifadenize göre yinede tüm arkadaşların dediklerini dikkate alarak fiürden uzak olan çevreyi gezin derim
daha sonuçlandırmadımki

wolf_52

Kullanıcı
resimlerseniz daha güzel olur usta..:)

DefineHaritasi

Kullanıcı
Tamam da ustam cektirirseler koyarsin buraya ama cekmeden fotografli bolumde ne isi var konun fotografsiz bolum dururken nacizane :)