Fare Kapanı | Define işaretleri ve anlamları

Fare Kapanı

A21MEDLi

Admin
Duvardaki çatlaktan bakan fare, çiftlik sahibi ile karısının bir paket açtıklarını gördü. “İçinde yiyecek mi var?” derken, bir baktı ki fare kapanı!!.
Hemen bahçeye koşup, alarmı verdi: Evde kapan var! Evde kapan var!’
Tavuk gıdaklayıp, kafayı kaldırdı ve ‘Bay fare, bu sizin için ciddi bir sorun olsa da, beni ilgilendiren bir tarafı yok ne yazık ki!’ .
Fare dönüp bu sefer koyuna, “Evde kapan var, evde kapan var” dedi.
Koyun konuyla ilgilendi ama, kendi hesabına ‘Üzgünüm bay fare, vah vah emin ol senin için dua edeceğim” dedi.
Fare bu kez öküze yöneldi: “Evde kapan var! Evde kapan var!” diye bağırdı nefes nefese.
Öküz: ‘Wow, Bay Fare, Senin için üzüldüm, ama burnumu sokacağım bir şey değil.’ dedi.
E farenin de başını eğip, gitmekten baska çaresi kalmamıştı… yalnızlık ve terkedilmişlik hisleri içinde, fare kapanı ile artık tek başına başa çıkmaya çalışacaktı!
O aksam evde, alışılmamış bir ses duyuldu. Sanki bir kapan, avının üzerine kapanmıştı.
Sese koşan çiftçinin karısı, karanlıkta kapana, zehirli bir yılanın kuyruğunu kaptırdığını görmemiş. Yılan da kadını ısırmıştı..
Çiftçi karısını hemen hastaneye götürdü, Karısı eve ateşli ve hasta olarak döndü.
Eee ateşli insana ne verilir? Sıcacık bir tavuk çorbası!!! Tavuk hemen kesilmiş ve acilen pişirilmiş!
Ama kadın hala iyileşmiyormuş. Eee eş dost ahbap gelince hasta ziyaretine,
çiftçi de sofraya koyunu çıkarmak zorunda kalmış!!!.
Ama çiftçinin karısı iyileşmemiş; ölmüş!!!!!.
Aman ne kalabalık gelmiş cenazeye, ne kalabalık!!!
Bu sefer de konukları doyurmak için kesilen öküz olmuş…
Fareye de olan biteni deliğinin ardından izlemek kalmış!.

-Onun için bir daha, seni ilgilendirmeyen bir sorun karşına çıkarsa bir düşün!!!
Birimiz tehdit altındaysak, hepimiz risk altındayız.
Bu hayat denen yolculukta birlikte yol almaktayız..
Birbirimizi kollayıp, güc ve güveni paylaşmalıyız.

UNUTMA. . . . . .

HEPİMİZ, BİRBİRİMİZİN HALI TEZGAHINDA HAYATİ ÖNEMİ OLAN İPLİKLERİZ.
ŞÖYLE YA DA BÖYLE, HAYATLARIMIZ BİRLİKTE DOKUNUYOR…

A21MEDLi

Admin
ikizceli ustam içeriğini beğendiğinize sevindim.
bunu bir yerde okuyunca,kapana farklı bi pencerden bakınca yurdumuz üzerine oynanan oyunlar aklıma geldi..
birileri bas bas bağırıyor,bu sese Farklı Farklı mazeretlerle malesef halla kulağını kapayanlar var..
inşallah kulağını halla kapayanlara kapak olmaz yoksa,onlarda sonradan tenceye konacak yemektir.
kapan daha önceleri doğuda kurulmuştu,şimdi batıda...Dikkatli olun ayık olun,

-beni ısırmayan yılan bin yaşar kelimesi zihinlerimize kazınmış...bu kelimeyi lugatımızdan çıkarmalıyız..
yılan yaşadığı sürece,herkes risk altındadır.
Allah c.c birlik ve beraberliğimize nifak tohumu atanlara..birlik beraberliğimizi dahada pekiştirsin safımızı sıklaştırsın inşallah.

walker wolf

Kullanıcı
doguyu cok dolasmıs senelerce daglarda madenlerle ilgilenmis biri olarak cok net ve kısa birsey diyeyim kimsede siyasi anlam cıkarmasın bundan ...bugun turkiyede teror bitsin doguda ve baıda insanlar rahatca isine gucune bakabilsin cok degil 5 sene sonra ac fakir kalmaz ..10 yıl sonra bugun imrendigimiz avrupalı turkiyede bir is sahibi olmak icin gelir benim dogudan batıya tum insanımda rahatca yasar gun yuzu gorur ...ben sadece maden konusunda goruyorum bunları .. herkese hayırlı huzurlu gunler ve hayat dilerim ...selametle ....

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Eline sağlık sevgili dostum çok güzel bir misal...
Yüce Mevlam vatanımızı ve milletimizi her türlü tehlikeden muhafaza ve emin eylesin bizlere birlik dirlik olmamızı nasip eylesin gerek ülkemiz gerekse diğer Müslüman ülkeler üzerinde kötü emelleri olanlara fırsat vermesin Kahhar ismi şerifi hürmetine kahrı perişan eylesin inşallah...Amin.

A21MEDLi

Admin
doguyu cok dolasmıs senelerce daglarda madenlerle ilgilenmis biri olarak cok net ve kısa birsey diyeyim kimsede siyasi anlam cıkarmasın bundan ...bugun turkiyede teror bitsin doguda ve baıda insanlar rahatca isine gucune bakabilsin cok degil 5 sene sonra ac fakir kalmaz ..10 yıl sonra bugun imrendigimiz avrupalı turkiyede bir is sahibi olmak icin gelir benim dogudan batıya tum insanımda rahatca yasar gun yuzu gorur ...ben sadece maden konusunda goruyorum bunları .. herkese hayırlı huzurlu gunler ve hayat dilerim ...selametle ....
ustam zaten mesele,anlattığınız gibi bu gelişmeleri bilip gördükleri içindir.petrol eski cazibesini yitirdi.BOR denen madenin dünyada %70i Türkiye topraklarında dır.borun ne kadar güçlü enerji olduğunu bilmeyenimiz yok gibi
Türkiyeyi artık masada kaybettirmek istemiyoruz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
AMEDLİ ustam,birliğimizin ,bütünlüğümüzün ,ülkemizin bekası ve istikbali adına , en çok ihityacımız olan hassas dönemlerden geçiyoruz.
kıssadan hisse çıkarılması gereken yazınızı okurken,
aslında kasdınızı da anlamış,büyük memnuniyet duymuştum.
sen ben veya onlar deme lüksümüz olmadan,
siyasi yargılardan uzak ,vatanımıza sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. komşu devletlerdeki gelişmelerden,
bizde yapılmaya çalışılan gerçeklerden ders çıkarabilenlere selam olsun. selametle ustam.