fil mi? benmi halüs görüyorum artık :) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

fil mi? benmi halüs görüyorum artık :)

KOMAGENE

Vip Üye
definecilikte bir kayayı birşeye benzetmek olmaz kaya yontulup fil,aslan,ayı,kartal vs.yapılır gören herkes bu hayvandır demeli
aksi durumda hayal gücümüzle birşeylere benzetirsek işin sonu herzaman hayal kırıklığıdır
fakat @Roni ustanın işaretlediği yer muhtemelen bir mağara girişi ve kapak

vessi

Kullanıcı
Kardeş ilk resimde işaret ettiğim köşedeki yeri incele resimle göreyim orada bişeyler olması lazım. ikincide işaret ettiğim iki noktada boşluk ve metal testi yap.
üstadım tesekkurler. yarın yuvarlak kayanın testlerını dedıgınız gıbı yapacam.. ilk fırsattada diger resımde ısaretledıgınız yerlerın resımlerını cekıp arastırmasını yapacagım bende yakından ıncelemıs olacagım.

TimuR964

Super Moderatör
3 renk yıldız koyduğum çok emek verilmiş kilit taşını detaylı inceleyin sanırım buyuk tuzak var aklında olsun bolca foto alın konumdanöndeki örulmuş duvarı tedbiri tuzakları DSC_0101 (1).jpgunutmayın*SABIR.

vessi

Kullanıcı
3 renk yıldız koyduğum çok emek verilmiş kilit taşını detaylı inceleyin sanırım buyuk tuzak var aklında olsun bolca foto alın konumdanöndeki örulmuş duvarı tedbiri tuzakları Ekli dosyayı görüntüle 12216unutmayın*SABIR.
cok tesekkurler üstadım dedıklerınızı dikkate alıp yakından ayrıntılı bır sekılde cekecegım acıklamalarınız kafamdakı taşları yerine oturtmada cok yardımcı oldu :) yoldan gecerken prof makına ıle yakınlastırıp cekmıstım resımlerı ayrıntılı bakacagım tepeye cıkıp..

TimuR964

Super Moderatör
birçok ustamın fikirlerinide dinleyin ve hiç bir taşa tedbirsiz basmayın biraz sıkıntılı yer ve tum taşlarda traş ve işçilikliişaretler var yer boş değilde kayaların tamamı altın olsa serçe parmak yapmaz azamidikkat.*SABIR

Kader25

Admin
Dini rituel amacli figurle dolu bir alan.
Medeniyet isi dediklerinden.
Zor yer.
100 metre capda baska kayaliklar da mevcuttur.
Alan uzar gider.
Kolay gelsin.

vessi

Kullanıcı
Dini rituel amacli figurle dolu bir alan.
Medeniyet isi dediklerinden.
Zor yer.
100 metre capda baska kayaliklar da mevcuttur.
Alan uzar gider.
Kolay gelsin.
üstadım tespitiniz dogru kısmen hertarafta cok entresan kayalar var dini rituel fıgurlerle ıslenmıs kayalar mezarlar etrafta cok fazla 3 antik kentın ortasında ve şelaleden derelerden dolayı bilinen 3500 yıllık bu 3 antık kentı kapsayan medenıyetten daha eskıye dayandıgını dusunuyorum. denıze yakın bır bolgedeyım ve bınlerce yılda kayalar tuzla kaplanmıs sert tuz katmanları kaplamıs degısık bır yapıya sokmus denıze paralel tepeleri. ve ısaretlerının kaya uzerıne ıslemekten zıyade kayanın kendısını benzeterek sıfreleme yapma mantıgındakı daha eskı medenıyetlerın daha fazla yasadıgı bır bolge gıbı aynı zamanda onemli bır gecıs noktası tıcaret yolu antık yunandan beri. son 300 yıldada osmanlının basına bela olmuş eşkiyaların bölgesi olmuş... orman ıcınde yüzlerce tepe kayalık alan ve bu tur yerler var. defınecılıkle yenı tanıstım ve sadece bolgeyı tarihini yaşayan medenıyetlerı ve ısretlerın dilini öğrenmeye calısıyorum. kısmetımızde varsa bırseyler zaten cıkar karsımıza. arkeolojiye merakım oldum olası vardı insanlardan bıktım ve bir dağa ormana kaçtım yegenim bulaşmıs bu defıne işine bası belaya girmesin diye bende yanında olayım dedım kötu bır tecrube ıle defınecılıkle tanıstım tarih arkeoloji doğa ve araştırma tutkum etrafımdakılerı gormemı sagladı ve cok enteresan bır yerde olgumu gordum hobby olarak hayatımda olması gereken birşey oldugunun farkına vardım :) Ve bana en onemli değerlerden birii SABIR etmeyi öğretecegini gördüm. her adımda onlarca yer var ve fotografcılık merakımda oldugundan yüzlerce bınlerce resım var elımde ben hemen gıdıp bır yerlerı bozup kurcalamak ıstemıyorum sadece ogrenmek ıstıyorum kendı dusuncelerımle bu işe yıllarını vermıs ustadların fıkırlerını. oyuzden durmadan resım paylasarak sızlerı sıkmakta ıstemıyorum arkadaşlar. özelden bu resımlerle ılgılı benımle bılgı alısverısınde bulunmak ısteyen ustadlarımla resımlerı paylasmak ısterım...