Forumda El Yapımı Bölümü?

MAMİ

Kullanıcı
Yazarak düşünüyorum,
Daha önce yaşanmış veya yaşanması muhtemel olumsuzlukları engellemek açısından yasaklanmış olan
Böyle bir konu açılırsa öncelikle

"Konu üyelerin cevaplama, yorumuna kilitlenmesi,"
1-Açılacak konunun içeriği yalnızca projeler ve nasıl yapılır. Malzemeler nasıl temin edilebilir olması ,
2-Açılan konuya "muhatap" yükleyen "teklif eden" kişiler seçilmesi,
3-Projeyi sunan arkadaşımızın elektronik bilgisi ,
kendisine sorulabilecek her soruya cevap verebilecek yeterli birikiminin bulunması,
4-Projede ki konumu yapmak isteyenler muhatap kişiye özelden neden,niçin,nasıllarını, yapamadıklarını sorabilmesi ve izahatını "görüşme isteği"göndererek alabilmesi,
5-Bu görüşme isteklerine konu harici 3.ncü şahısların davet edilmemesi,
6-Yeni şemalar yönetime teklif edilecek uygun görülürse ,eklemeler yalnızca yönetimce yapılması , tavsiye eden ve cevap verecek muhatabın açıkça belirtilmesi ,
acaba böyle konunun açılmasına müteakip uygun olmayan, tasvip edilmeyen halleri yukarıda ki koşullar yeter derecede engelliyebilir mi? ne dersiniz?
S.A...Meltun üstadımın yazılı düşüncelerine ilaveten;---ADMİNLER AÇISINDAN TEKNİK İMKAN VARSA---Bu yeni açılacak bölümün yazılan mesajlarını sadece adminler görebilse uygunsuz bir durum yoksa paylaşıma açsa yani adminlerin onayı olmadan üyeler yorumları mesajları göremese,...
Ayrıca yazılan mesaja açılan konuya olumsuz yorum da yasak olmalı, aksi halde konu alıp başını biyerlere gidiyor...
Mesela ben 345235r46675 marka bir cihaz la tarama yaptım ve aşağıda videoda da çalışmamı kaydettim ve 45 cm derinlikten 2 tane kola kapağı bir tane bakır para buldum, hava biraz nemli ve toprak da nispeten ıslak tı...
Ben böyle bir konu açmışken birileri o cihaz o derinlikten bakır ı algılamaz diyememeli.Niçin diyememeli ;ben bunu yaptım diyorum aksini söyleyen bana YALANCI diyor demektir,buda hakaret içerikli mesaj-yorum sınıfında değerlendirilir...Burada makine markası yazmak ta da sorun olmamalı yeni başlayanlar doğru cihaza YÖNLENMİŞ olmalı dikkatinizi çekerim yönlendirilmiş değil YÖNLENMİŞ ...
Benim imzam da (signature) yazılı olduğu gibi : "Ben bildiğimi söyleyeyim,sen yine bildiğini yap..."

Define hobisinde çubuklar ve amaca uygun derin yada yüzeysel makine olmaz sa olmazdır, ve define forumunda bu bölümlerin eksik oluşu da bence dezavantaj ...Bana kalırsa her riski göze alıp sıkı tedbirler eşliğinde ,sert yaptırım ve cezalar uygulayarak bu cihaz konusu foruma ilave edilmeli,çünkü yorumların en az %40 ında CİHAZ yada çubukla tespit öneriyoruz,genel olarak çubuk konusunu ACEMİ DEFİNECİLER AÇISINDAN forumda çözdük fakat cihaz konusu gündeme dahi getiremiyoruz amma yorumlarda cihazı tavsiye ediyoruz ki cihaz la da o yeri onaylamak zorundayız...
Cihaz için açılacak bölüme muhakkak firma yetkilileri dadanacaktır,işleri bu çünkü...bizim yada yönetimin işi de onlara avuçlarını yalatmak olmalı ki üyelerimiz define konusunda eksik donanımla sahaya inmesinler...Emekleri paraları zamanları heba olmasın umutları tükenmesin,geriye dönüp dönüp acaba acaba acaba demesinler...İşaret bilgisi,arazi bilgisi,muhtemel medeniyyet bilgizi çubuk bilgisi ve uygulaması nihayetinde cihaz bilgisi ve uygulaması ...Sonuçta var yada yok amma SONUÇ KESİN olacaktır...
BENCE...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Fikir ve önerilere devam edelim
Alt yapı çalışmaları devam etmekte
Her şeyde olduğu gibi
Bu konuda da sizlerin görüş ve önerileri dikkate alınacaktır

mc_307

Kullanıcı
Ustalarım kuyuya bir taş attım :D
O deli benim! :D
Bölümün el yapımı diye adlandırma isteğim geri kaldı ama. Dökümanları aćık ve el yapımı markasız aletler olması geregine dikkat cektim. Böyle olunca benim alet cok iyi diye kim yazacak ki. Aleti yaptım durumu bu diyebileceğiz. Eksi ve artı yanlarını yazarız. Ha biri marka mı yazdı mod arkadaşlar devreye girer konuyu siler. Bu kadar basit. Foruma orjinal alet konusu aćılmasın ve açılırsa silinsin tamamdır. Cokta düsünmeye gerek yok bence.
:)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
ustalaraim uzel bir bulum acilsin sade tek cubuklar iciner usta deneyinlerini ve tecurbelerini yazsin .
makine konulari acildimi erkez deyecek benim makine en iyisi mimse maknesini kutulemez .sonra er sey karisacak

ersan ustam, bu konuda önlem aldım zaten, foruma üye olmayan arkadaşlar sizlerin emeğini göremiyor zaten.sadece üyeler görebiliyor sizlerin çubuk yapımı bilgilerinizi.