Foto Ve Earth Görüntüsü Var, Tümülüs Olabilirmi?

leono

Kullanıcı
eyvallah ustam sağolun, aslında doğru açıdan birkaç foto daha lazımdı da işte,
bol bol çubuk çalışıyorum ama istanbulda bina içinde ne kadar çalışabilirimki,
o vadide halen daha civcivli tavuk arar dururlar, varmış söylentiye göre, bende bulamadım,
o iki büyük anakayada hiç bir figür işaret yok, çıplak gözle saatlerce inceledim,
anlaşılan tek umut çubuk

ziraatci

Kullanıcı
leon ustam bölgeyi ayrıntılı anlatmışsın emeğine sağlık.
eğer sistemli bir işaret olsa bu anlatımların çok yararlı olurdu.
bölgeyi senin gibi bilmemize imkan yok. yardımcı olmaya çalıştığımız somut görüntülerle sınırlıdır.
ilk resimde olmasını tahmin ettiğimiz görüntüleri paylaşmışsın. bölgede şu veya bu olabilirden ziyade,biz o kayaların olduğu alanda bir kaç mezar odası olduğunu söyleyebiliriz. buradaki görüntülere höyüğü ve türbeyide eklediğimiz zaman hem bölgenin hemde burada ki mezar odalarının önemi de ortaya çıkıyor.
önceki konunu hatırladım. galiba sen boşluk tespitine pek rağbet etmiyordun. mezar odaları var dediğimiz yerde veya senin daha farklı gizemler olabilir dediğin yerlerdeki yapıtları nasıl tespit edebilir nasıl doğruluğunu anlayabilirsin bilemiyorum.
bunun bir yolunu bulmadan ne kadar acele ederseniz ediniz. ayrıca yol güzergahından dışarı müdahele olacağını sanmıyorum.
bir mezar odasının üzerinden geçse bile o derinliğe inileceğinide. selametle kardeşim.
njm9nv.jpg

bide sen bak ustam işçilik görünüyor burda sanki

leono

Kullanıcı
hey (maşallah) nasıl gördün taa oradaki minnacık deliği:D
o gün susuzluktan öldüm bittim gözüm almadı tekrar oraya tırmanmaya, oralarda çekiçle boşluk arayacağım zaten,
işaretlediğin yerin 50 mt batısında kaya mezarına elverişli kayalar var, bakacağım inşallah,
sağol var ol,

ziraatci

Kullanıcı
hey (maşallah) nasıl gördün taa oradaki minnacık deliği:D
o gün susuzluktan öldüm bittim gözüm almadı tekrar oraya tırmanmaya, oralarda çekiçle boşluk arayacağım zaten,
işaretlediğin yerin 50 mt batısında kaya mezarına elverişli kayalar var, bakacağım inşallah,
sağol var ol,
:) işaretlediğim kayanın 2 mt sag çapraz aşağısındaki kayaya da bak

ziraatci

Kullanıcı
o031rk.jpg
bu resimde işaretlemiş oldugun kırmızı ve siyah yerler uzak oldugu için varsa bile yakınlştrdkca bozuldugundn dolayı varsa bile herhgi bir işçilik göremedim. ama bizim burda da buna bnzer bir yapı var ve. böyle bir yerden lahit cıktı. buraların işçiliği zor olur ama degerli olur görüşündeyim.
gelelim MAVİ ile işaretli yere? mavi ile işaretli kaya bitki örtüsyle kaplı oldugu için tam olark gözkmüyor ama burdan sanki biraz kayada oynama yapılmış gibi? ovalimsi bir hal almış durumda? benm karşılştıgım durumlardan yola cıkarsak egerki yukardaki kayalarda bir degerli aranacaksa ilk önce oraya ulaşırken yol üstndeki kayalarda mutlaka bir işarete bakılmalı?
çünkü diger ustalarımızın da dedigi gibi çogu işaretler baglantılı olark hareket ederler.
ve yuvarlak içine alınmış olan kayadan gösterilen ok ların ucundaki kayalar orda çalışacak kişilerin işçilik yapmasına uygun yerler olarak gözüküyor burdan.
hele hele SAĞ tarafa ayrılan okun ucundaki kaya ?

leono

Kullanıcı
sağ okun gösterdiği yerde sutun gibi kaya dikkat çekici evet, de daire içine aldığın kayada bariz bişi yok kanımca,
böyle sırp bir yerden lahitmi çıktı yani?

yarın çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konu açacağım, açılmamış kaya mezarının ağzı ile açılmış hali arasındaki fark'a parmak basmamız lazım,
örnek alıntı resimlerle tabiki, elbette birçok görsel işlendi ama can alıcı noktaya yeterince değinilmediğini düşünüyorum,

ilgi ve alakanızdan dolayı herkese teşekkür ederim,

ziraatci

Kullanıcı
daha ayrıntılı fotolar var ama bunu gösteriyim sadece. Burdan cıktı işte kardeşim solda ilk işaretli yerden ve işaretleri de vardı dedigim şeklde. yuvarlak içine alınmış yerler çalışılmış yerlerdir.
img8268.JPG

leono

Kullanıcı
njm9nv.jpg

bide sen bak ustam işçilik görünüyor burda sanki

bu kayanın dibinden girmek için yaklaşık 14 kişi gelmiş, alttaki tarlaya 3 aylığına 3.000 tl kira teklifi yapmışlar, tarlaya taş dökülecek diye, ancak tarla sahibi çocuklutan arkadaşımdır aynı zamanda, köylülerinde baskısı ile reddedilmiş,
defalarca gelip incelemeler yapmışlar, çubuk cihaz vs tutmuşlar,
acaba nerede buranın malı?