geziden | Define işaretleri ve anlamları

geziden

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

star21

Kullanıcı
Cevap: geziden

en asagidan yukari dogru 3.cu resimde gorunen deve ve devenin arkasinda insan mi bana mi oyle geliyor...ve 6.ci resmin otluk olan yerinde dibek tarzinda kasa var ama acilmis sanirim ici toprak dolmus...yerin cok guzel...manzarada iyi..manzara iyi olunca malda iyi olur..ama neden tek bir hac ?? ve o tas horasan siva mi kullanmis...cunku acik sari tasi kirdigin yer..

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

arkadaşlar resimler toplamda 20 mt kare alan
1. resimde kayanın içine doğru tandır gibi yapılmış bir insan umuzları genişse sığmaz ve bel yüksekliğinde...bir tarafı yol gibi meyilli yavaş yavaş zemine sıfırlanıyor bu resmin kuzey batısında 4mt ye 4 mt traşlanmış kaya var zemine yarım mtresi oturak gibi çıkıntılı boylu boyunca.. traşlanmış yerin doğu köşesinde büyük haç var ama çok basit yapılmış biraz alt tarafında daha küçük bir haç var ..
son 2. resimde görünen yakın da olan şey duvar kalıntısı bu duvar alıntısı 5*5 lik bir yapı yapı duvarlarının %20 si duruyor halen fakat duvarlar yıkılmıyor horasan yani bu yapının içinden 20-30 yıl öncesinde taştan yapılmış ayakları zemine yapışık bebek beşiği varmış kırmış götürmüşler..
bölge olarak tarihi bir mekan olan görsel olarak burada paylaştığım kral mezarın 200mt rakımla yukarı tarafı yani aynı tepe...
yorumlarınızı bekliyorum..
burası araziye en hakim nokta tam zirvesinden bakınca erzurumun en büyük dağ geçitleri ayak altında oluyor...
büyük bir kayalığın tepesi.. tek bir patikayla çıkılıyor...

Son düzenleme:

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

en asagidan yukari dogru 3.cu resimde gorunen deve ve devenin arkasinda insan mi bana mi oyle geliyor...ve 6.ci resmin otluk olan yerinde dibek tarzinda kasa var ama acilmis sanirim ici toprak dolmus...yerin cok guzel...manzarada iyi..manzara iyi olunca malda iyi olur..ama neden tek bir hac ?? ve o tas horasan siva mi kullanmis...cunku acik sari tasi kirdigin yer..

ağam burada büyük zemin altı mezar oodaları var deniliyor kral mezarından başka açılmış yer yok..

star21

Kullanıcı

benim acilmis yer dedigim dibek tarzinda olan hediyeligi dostum...neden tek bir hac onu anlamadim madem kral mezari yada oda mezari neden bukadar sade ve tek bir isaret...iyice cevreyi arastirdin mi bence baskafa olmasi lazim

Serdengecti

Yasaklı
Yasaklı

son resim anıt mezar horasandan . aslan ın baktığı yedeki mihrapı isterem.

tayyar

Kullanıcı

Horasanla kapalı gibi geldi bana. Usta burada boşluk var mı diye bir kontrol istersen. Giriş olabilir. image123