Giriş Gibi Duruyor Ama Yorum Ustaların | Define işaretleri ve anlamları

Giriş Gibi Duruyor Ama Yorum Ustaların

tuşba

Kullanıcı
Çubuk tespiti ile bu yerin önünde giriş tespit edilmiştir.Ama yinede siz değerli ustalarımın yorumu benim için önem arz etmektedir.

tuşba

Kullanıcı

işçiliği kesin olan yerleri işaretledim. giriş tespitini okeyliyorum ama sadece bir yerdenmi aldınız.
bu bulgular bir yer için olmamalı. acaba yeterli inceleme ve tespit yapabildinizmi.

öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.bölgede 28 tane oda tespit ettik bu odalardan 11 tanesi düzenli şekil ve birbirlerine geçiş veriyor fakat giriş tespitini 3 ayrı noktadan aldık ikisinde tespitte zorlandık giriş veriyor ama giriş ibaresi görülmüyor.yukarda paylaştıgım yerde ise hem çubuklar giriş veriyo hemde ibareler girişi destekliyor bu nedenle ikilem içindeyim yorumlarınızın devamını bekliyorum

tuşba

Kullanıcı
Birşeyler saklamak için müsait bir yer. Giriş konusunda eminsen zaten mesele yok.
ustam teşekkür ederim yorumunuz için .Takıldığımız konu bir çok oda tespit ettik acaba biz mi yanılıyoruz yoksa böylesi yerde bu türden tespitler olurmu.Bakır çubuk kullanıyorum çubukların verdiği şekil ise gayet düzenli yanı kaya altı kırılmalı dalgalı vermiyor şekli.Bu yolda önereneceğiniz birşeyler varmıdır.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
ustam teşekkür ederim yorumunuz için .Takıldığımız konu bir çok oda tespit ettik acaba biz mi yanılıyoruz yoksa böylesi yerde bu türden tespitler olurmu.Bakır çubuk kullanıyorum çubukların verdiği şekil ise gayet düzenli yanı kaya altı kırılmalı dalgalı vermiyor şekli.Bu yolda önereneceğiniz birşeyler varmıdır.
@tuşba ustam yerin bu tip yapılar için müsait olduğunu tekrar belirtmek isterim. Bakır çubuk konusu @İkizceli ustamızın uzmanlık alanı. O konuda cubuklarla ilgili linkte yeterli bilgiler mevcut. Mühim olan alanda cubukların gösterdigi tepkimeleri iyi analiz etmek ve çözümlemeyi doğruya en yakın şekilde yapabilmektedir. Belirttiğin dalgalanma mevzusu çok önemli. Toprak altındaki kayaçlar ve kaya katmanlarının düzensiz konumları aralarda doğal bosluklar oluşturur. Böyle bir Zeminde boşluk tespiti yaparken cubukların boşluk veren hareketlerinde istikrarsızlık ve düzensizlik başgösterir. Kullanıcı isi biliyorsa zaten doğal boşluk olduğunu anlar. Burda hedef, doğal olmayan , cubuklarda dalgalanma yapmayan ve yeraltında ki yapının köşelerini düzgün bir şekilde çıkaran hatta duvar kalınlıklarına kadar varan bir tespitttir.
Tespit ettiğin boşluklar bu kriterlere uyuyorsa sorun yok. İyi bir kullanıcı girisleride fazla zorlanmadan bulur. Odaları birbirine baglayan geçitlerde çökme veya Horasan dolgu varsa onlarda tespit edilir. Bütün bunlar ın yanı sıra değerli tespitide olmassa olmaz bir konudur.
Selametle

aliömer

Kullanıcı
11 oda tespit etiğinizi belirtmişsiniz eğerki bu odalar düzenli bir şekilde sıralı yapılmışsa yan yana veya dikineyse. Mezarlık alanda olduğunuzu söyleyebilirim. Bu şekilde bir yapıysa girişi bulamazsınız. Çünkü girişleri yok. Ama ince bir noktası var. Ayrıca zemindeki küçük taş kırıkları bir çok şeyi elevirir nitelikte.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ersan usta bu işaretleri yapan medeniyet sadece türkiyede yaşamış. bulgaristanda bu tür bulgular olmaz.
muhterem kardeşim, bu görüntüye göre sayı hakkında bir şey söyleyemeyiz. görünen, ilk yorumumda yazdığım gibi,bir kaç girişin olduğudur. girişi destekleyen ibareler derken tam olarak kastınızı anlayamadım. girişlerin çoğunda girişleri ancak boşluk tespiti ile belirlemek mümkündür. işaretlerin üzerinde ,sayısal bir değer konmamışsa, set ,kaya vb bir bitimden başlamazsa, çoğunda girişler o kadar doğal görünümlüdürki,yapanın evladı bile anlamaz.
dikkat etmen gereken, normal bildiğin bir yerde,boşluğu rahat tespit edebiliyorsan,kendine önce güveneceksin. sonrada girişlerden başlayarak, odaları en sonıuna kadar bir bir tünelli veya tünelsiz olarak belirleyeceksin. bazıları tünelli arka arkaya olur. bazıları tüneşsiz ya arka arkaya yada yan yana ,aralarında bir duvar olur. elindekilerle dikkatli yürürsen ara duvarı dahi ç.ok kolay belirlesin. hatta kalınlığınıda. çünkü o noktada tepki değişir.
birde oda türü olupta ,girişi olmayan türler olur. bunlar,üstten oda kadar çapta açılır,işlemden sonra kapatılır. girişi olmayanlar acaba bu türden olabilirmi diye ,bir daha gitttiğinde ,bu gözle incelersin.
son olarak,biraz yüksek bir yerde ,oda bir ev odası gibi,sadece kapıdan ibaretde olabilir.burda tünel aranmaz.
genel olarak oda türlerindeki karşılaşabileceğin duruma açıklık getirmeye çalıştım. umarım faydalı olur.
zihninde bir soru oluşursa sorarsın. ALLAH a emanet ol.

empa

Kullanıcı
28.tane odadan bahsediyorsunuz,fotolarda en ufak bir iz, emare yok .en azından çevrede ufak bir araştırma yapın.mıcır varmı,taş kesimi yapılmışmı