Giriş Olabilir Mi?

kemal174

Kullanıcı
selamun aleyküm ustalarım iyi forumlar. burası meyilli bir arazinin bitiş noktası sayılır. sıralı kayalıklar şeklinde. buranın giriş olabileceğini düşünüyorum. girişin bu koca kayayla kapatıldığı düşüncesindeyim. girişi kapatan kayanın üstünde ve etrafta bir kaç işaret mevcut. kayalık olduğu için resimleri açıktan alma şansım olmadı. yorumlarsanız sevinirim. hepinizden Allah razı olsun şimdiden.

girişin hemen sol kısmı batıya bakan yön üstten görünüm

girişin hemen sağ kısmı ve üzerindeki L işareti

girişi kapatan büyük kayanın üzerindeki işaret. deforme olmuş kılıç mı yoksa dirgen mi diye düşünüyorum

birde alttan görünüm. taşın alt kısmı boş. küçük kayalara oturtmuşlar gibi.

bu işarette girişin 4-5 m sol üst kısımdaki kayalıkta bulunuyor kanal şeklinde ve hemen sağında oymalar mevcut

aynı kanal işaretinin biraz daha büyüğü ise 50 m kadar sağ kısımda var bir anlamı var mı bilmiyorum. oradada giriş olduğunu düşünüyorum fakat işaret olmadığından çekim yapmadım.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili kemal kardeşim, kayanın desteklendiği doğrudur.lakin giriş kendinden değil.
biraz ön açığından görüntü olsa hemen hepsinin yerleri görülebilirdi. tahmin ettiğin gibi bir çok oda mezarı bulguları görünüyor. bir tane açık görünümden örnekleme yaparak diğerlerinide ayni sistemde ,bakarak boşluk tespitiyle belirlemene yardımcı olmak istiyorum.

görüldüğü gibi bir kaç işçilikli yere değindim. bu yatay gelen kayalıklı setin sonundan sağa görünmeyen bitimine kadar ,güzel inceleyerek tespit yapabilirsen bir çok oda türü yer görebilirsin.
setin önünde kısa çizgi olan kısımdan girişi bulacak ,çarpı koyduğum yerde de odaların uzandığını göreceksin.
paylaştığın yeri de ayni tarzda bakarsan yine ön alt meyillerinden girişlerini bulmaya çalışmalısın.
işaret yok diye ki bundan kastını oyma olduğunu düşünüyorum,önemsiz görmemelisin. yapılmış her çalışma mutlaka bir amaç içindir.
burada bir kaç yer olabilirmi diye de düşünmek yanıltır. alan tarıma müsait olmadığı için bu amaca hizmette en ideal bir yer.
diğerlerini çizmeden anlatmak istediklerimi anladığını düşünüyorum. zaten ön açıklarından görüntüde maalesef yok.
son olarak bir konuya açıklık getirmek isterim. bir çoğu tünelli çıkar.işçilikleri de ağırdır.
tespitini yapar da resmi çalışma aşamasına geçmek isterseniz, dah da detaylı yazabiliriz.
sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

kemal174

Kullanıcı
sevgili kemal kardeşim, kayanın desteklendiği doğrudur.giriş kendinden değil.
biraz ön açığından görüntü olsa hemen hepsinin yerleri görülebilirdi. tahmin ettiğin gibi bir çok oda mezarı bulguları görünüyor. bir tane açık görünümden örnekleme yaparak diğerlerinide ayni sistemde ,bakarak boşluk tespitiyle belirlemene yardımcı olmak istiyorum.

görüldüğü gibi bir kaç işçilikli yere değindim. bu yatay gelen kayalıklı setin sonundan sağa görünmeyen bitimine kadar ,güzel inceleyerek tespit yapabilirsen bir çok oda türü yer görebilirsin.
setin önünde kısa çizgi olan kısımdan girişi bulacak ,çarpı koyduğum yerde de odaların uzandığını göreceksin.
paylaştığın yeri de ayni tarzda bakarsan yine ön alt meyillerinden girişlerini bulmaya çalışmalısın.
işaret yok diye ki bundan kastını oyma olduğunu düşünüyorum,önemsiz görmemelisin. yapılmış her çalışma mutlaka bir amaç içindir.
burada bir kaç yer olabilirmi diye de düşünmek yanıltır. alan tarıma müsait olmadığı için bu amaca hizmette en ideal bir yer.
diğerlerini çizmeden anlatmak istediklerimi anladığını düşünüyorum. zaten ön açıklarından görüntüde maalesef yok.
son olarak bir konuya açıklık getirmek isterim. bir çoğu tünelli çıkar.işçilikleri de ağırdır.
tespitini yapar da resmi çalışma aşamasına geçmek isterseniz, dah da detaylı yazabiliriz.
sağlıcakla ALLAH a emanet ol.
Ustam Allah razi olsun gercekten her konuya deginmissiniz elleriniz dert gormesin. Yureginize saglik. Insallah dediginiz gibi bir calismaya girersek detayli fotograflarini ceker sizi tekrardan rahatsiz ederim:) Allah a emanet olun ustam

aliömer

Kullanıcı
Kemal usta işaretlerini oldukça önemli buldum ama alanı yetersiz resimlediğin için net birşey söylemek doğru olmaz. Gördüğüm kadarıyla işaretler kayaların üst yüzeyine yapılmış. Dolayısıyla etrafı iyi gözlemlemen gerekir hele hele işaretlerin üst tarafındaki yamacın bitimine iyi bak. Tünel ve mahsen ara ikizceli ustamın dediği gibi mezarlar var ama ben orada gizli iki adet mahsen olduğunu düşünüyorum. İşareti ilk gördüğünde aklına ilk gelen işaretin bulunduğu kayaların altı ve civarı gelir. Ama oradan ziyade dediğim gibi üst tarafta boşluk ara. Yerin çok güzel gördüğüm en güzel işaretlerden biri ihmal etme

kemal174

Kullanıcı
Kemal usta işaretleri oldukça önemli buldum ama alanı yetersiz resimlediğin için net birşey söylemek doğru olmaz. Gördüğüm kadarıyla işaretler kayaların üst yüzeyine yapılmış. Dolayısıyla etrafı iyi gözlemlemen gerekir hele hele işaretlerin üst tarafındaki yamacın bitimine iyi bak. Tünel ve mahsen ara ikizceli ustamın dediği gibi mezarlar var ama ben orada gizli iki adet mahsen olduğunu düşünüyorum. İşareti ilk gördüğünde aklına ilk gelen işaretin bulunduğu kayaların altı ve civarı gelir. Ama oradan ziyade dediğim gibi üst tarafta boşluk ara. Yerin çok güzel gördüğüm en güzel işaretlerden biri ihmal etme
Ustam Allah razi olsun yorum icin. Ewt ustam meyilli oldugundan yeterince fotograf cekemedim. Ustam o sira kayaliktan sonra hafif bir meyil var bi 10 m kadar. Ondan sonra yol geciyor kayaliga paralel sekilde ve duzlesiyor zemin yoldan sonra. Eger mahzen varsa cok buyuk ihtimalle kayaliklar ve yol arasindadir. Onemli isaret dediginiz hangisi ustam. Su kilic gibi olan ve oyma kanali merak ediyorum ben. Tekrardan tskrler ustam yorum icin

aliömer

Kullanıcı
İşaretlerin hepside önemli alanda önemli bir şeylerin var olduğunu haber eder. Sizin kılıç dediğiniz bana göre kılıç değil ayrı bir anlam ifade ediyor. Yola kayalık arasına iyi bak. Gerekirse düzlüğede bak düzlükte kuyu ara. Doğrusu araziyi tam görmediğim için fazla kafanı kurcalamak istemiyorum. Söylenecek çok şey var. İyi çubuk kulanabilirsen alanda boşluk ara. Aynı zamanda alanda bir baca olduğunu düşünüyorum boşluğa inen. Ha birde kılıç dediğin kayaya çıktığında 5m 10 m üst tarafında arazide farklı bir şey varmı bak örneğin hafif çökme tümsek tek kaya vb. Ama yine tekrarlayayım resimler yetersiz.

kemal174

Kullanıcı
İşaretlerin hepside önemli alanda önemli bir şeylerin var olduğunu haber eder. Sizin kılıç dediğiniz bana göre kılıç değil ayrı bir anlam ifade ediyor. Yola kayalık arasına iyi bak. Gerekirse düzlüğede bak düzlükte kuyu ara. Doğrusu araziyi tam görmediğim için fazla kafanı kurcalamak istemiyorum. Söylenecek çok şey var. İyi çubuk kulanabilirsen alanda boşluk ara. Aynı zamanda alanda bir baca olduğunu düşünüyorum boşluğa inen. Ha birde kılıç dediğin kayaya çıktığında 5m 10 m üst tarafında arazide farklı bir şey varmı bak örneğin hafif çökme tümsek tek kaya vb. Ama yine tekrarlayayım resimler yetersiz.
anladım ustam. maalesef ki çubukta çok yetersizim şuan ustam. alan meyilli olduğundan yeteri kadar resimleyemedim üst kısımlarıda resimlemek hiç aklıma gelmedi sadece işaretlere yoğunlaştım. burası zaten eskiden Ermenilerin kaldığı bir bölgeymiş ustam ermeni köyü yani. tekrardan tşkrler ustam iyi akşamlar...

kemal174

Kullanıcı
mahzen isaretin var uistam mahzen giris yerin var iceri girdimi 2 kinci bir tehlike ta beklemelisin icerde yiune tas yigma vardir alti bos kuyu seklinde cukme olabilir orda
ustam resim üstünde gösterebilir misiniz acaba hem ben hem de benim gibi yeni arkadaşlara da güzel örnek olur sayenizde. yorum için Allah razı olsun ustam