Girişi Nasıl Tespit Edicem? | Define işaretleri ve anlamları

Girişi Nasıl Tespit Edicem?

Abdullah313

Kullanıcı
Selamün aleyküm ustalarım. Dün 3 aile karadeniz kıyısında biryere pikniğe gittik ve orman içinde çubuk çektiğimde yaklaşık 150-200 metreden çekim aldım. Ormanda ağaç sıklığı, dikenli sarmaşıklar o kadar yoğun ki içine girmek ve ilerlemek çok çok zor. 150 metreyi 2 saatte katettim ve beni resimde (foto çekemedim, şarjım bitiyordu) gördüğünüz küçük kayanın başına dikti. (bendeki tepkilere göre) kayanın tam altı, çok güçlü sarı ve beyaz tepkisi veriyordu. Taşı başka yere alıp baktım taşa yönelmiyor.Ormanda el kadar taş yok. Bu taş sapsarı kumdan yapılmış ve alt-köşe 5 cm traşlanmış. Boşluk baktım 4 taraftan ve resimdeki ebatlarda boşluk veriyor. Ustalarım ;
1. Giriş ne taraf acaba
2. Derinlik tespiti için ayrıntılı en net sonucu verecek yöntem nedir?
Teşekkür ederim ustalarım.
34f956335bb4424ecb66c06d5c489e6a.jpg
2073a11a507b8dd4fd76ac3c1be5b895.jpg

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abdullah313

Kullanıcı
Etrafta hiçbir yerleşim yeri kalıntısı (taş, kiremit vs) yok. Sadece kaynak su ve dereler var. Bana eşkiya işi gibi geldi ama ustalarım daha iyi bilirler.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ve aleyküm selam.
verdiğin ölçü ,oda için ideal. resim olmadan tesbitine göre değerlendiriyoruz. tespitteki noksanlık varsa vebal bizi
m olmasın.

arazi meyilli ise düşük kısmından,
düz bir yer ise çizdiğim gibi 4 tarafından bir metre kadar açığından dönerek tünelli ise karşına çıkar.
ortalama bir metre genişliğinde bir boşluk yakalayamazsan;
üstten açılıp kapanmış olduğunu kabul et ve derinliğini ölç.
benim boşluk tespiti ve derinlik ölçme adında konumu incelersen ve tatbik edersen ,sıfır hata ile belirleyebilirsin. başka tarifler beni bağlamaz. sağlıcakla.

Abdullah313

Kullanıcı
Allah razı olsun ustam. Şimdi sizin yazınızı okuyordum. Önümüzdeki haftasonu inşaallah tavsiyelerinizi uygulayacağım. Teşekkür ediyorum ve bir sorum daha olacak affınıza sığınarak ; (ben pirinç çubuk ile bakmıştım) Boşluğu en iyi hangi metal hisseder, değerliyi minimum gören veya görmeyen?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
pirinçte verir. bakırı tavsiye ederim. bir metre tek diş 3-4 lük elk. kabloyla çok kolay yapabilirsin.
boşluğun üzerinde yürürken içerde metal varsa ,önce ilk tutuşa ardından metale tepki verir. bitiminde yine ayni şekilde ilk tutuşa ve boşluğa hızla döner. yavaş yürüyerek ,kolaylıkla anlayabilirsin. bunu etrafından boşluktan başlayıp,üzerinden kaç kez geçerek netleştirebilirsin.bir noktayı hatırlatmakta fayda var. bazı mineralleride göreceği ve ayni tepkileri vereceği için,her verdiği yeri yüzde yüz diyemeyiz. bunu da göz önünde bulundurmak b u ihtimale hazır olmak gerekir. tek taşın orada olması ve üzerinde işçilik olması ,düşünceni kuvvetlendiren bir etken. birde boşluğun çapının simetri oluşu ,doğruluk payını yükseltiyor.
giriş varsa girişten yoksa boşluktan bir miktar inildiğinde ,dolgu olduğu veya işçiliği anlaşılır. farklı sistemlerlede kapatılmış olsa 70-80 cm de kendini belli eder. bilhassa boşluğun kenarından ,doğalla işçilikli yer kolaylıkla ayrılır. sağlıcakla.

Kader25

Admin
ve aleyküm selam.
verdiğin ölçü ,oda için ideal. resim olmadan tesbitine göre değerlendiriyoruz. tespitteki noksanlık varsa vebal bizi
m olmasın.

arazi meyilli ise düşük kısmından,
düz bir yer ise çizdiğim gibi 4 tarafından bir metre kadar açığından dönerek tünelli ise karşına çıkar.
ortalama bir metre genişliğinde bir boşluk yakalayamazsan;
üstten açılıp kapanmış olduğunu kabul et ve derinliğini ölç.
benim boşluk tespiti ve derinlik ölçme adında konumu incelersen ve tatbik edersen ,sıfır hata ile belirleyebilirsin. başka tarifler beni bağlamaz. sağlıcakla.

İKİZCELİ USTAM,
" benim boşluk tespiti ve derinlik ölçme adında konumu incelersen ve tatbik edersen ,sıfır hata ile belirleyebilirsin.benim boşluk tespiti ve derinlik ölçme adında konumu incelersen ve tatbik edersen ,sıfır hata ile belirleyebilirsin." bu konuyu ben bulup okuyamadım. Link vermeniz mümkün mü? Teşekkürler.

Abdullah313

Kullanıcı
İKİZCELİ USTAM,
" benim boşluk tespiti ve derinlik ölçme adında konumu incelersen ve tatbik edersen ,sıfır hata ile belirleyebilirsin.benim boşluk tespiti ve derinlik ölçme adında konumu incelersen ve tatbik edersen ,sıfır hata ile belirleyebilirsin." bu konuyu ben bulup okuyamadım. Link vermeniz mümkün mü? Teşekkürler.
http://www.definemekani.com/forum/konular/Çubuklarla-tespit-ve-derinlik-Ölçme.11193/