Göktürk1 Uydumuz | Define işaretleri ve anlamları

Göktürk1 Uydumuz

metin77

Kullanıcı
Ustalarim merhabalar. Bugun gokturk1 adli uydumuzu firlattik cok sukur ulkemize hayirli ugurlu olsun. Tsk ya umarim saglam istihbarat saglar. Yalniz bu uydu bizim isleri ne derece zora sokar aklima takildi. Siz degerli ustalarimin yorumlarini merak ediyorum. Kolayliklar...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ASİAVCI

Kullanıcı
var bir bit yeniği ne acılış oldu ne reklamı ne söylentisi tuhaf halbuki ANKARADA ki atonominin acılışından onemli bir gelişme vatana hayırlı olur işallah

Warning

Kullanıcı
Allah CC Hayırlı uğurlu eylesin vatanimiza milletimize. Lakin yapılan Ne varsa zarara değil yararımıza'dır amma Hep Onlar bizi izleyecek değil Ya birazda biz izleyelim bakalım Kim Nerde Kimin kucağında Kim Kimin Yanında Kim Kimin kapisinin eşiğinde Hele Bi boy ölçüsü alalım

meinblauesleben

Kullanıcı
Hayirli olacaktir inşallah ustalar. Bilmeliyizki Osmanli devleti son zamanlarda yikilmasinin bir nedenide gelişen teknolojiye ayak uyduramamasi idi.

wolf81

Kullanıcı
Ülkemiz için hayırlı olur inşallah çözünürlüğü görüntü kalitesi ve veri aktarımı bakımından baya bi gelişmiş.çok şükür ki kendi uydumuzu yapar duruma geldik ülkemize katkısı büyük olacaktır elbette ki, varsın bizim işlerimizi etkilese ne olur düşmanlarımızın çok olduğu bu zamanda

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
9 saatte bir dünyayı turluyor. dünya üzerinden aldığı binlerce görüntüyü askeri bir merkeze aktaracağı söyleniyor. tabiki bu görüntüler,arazi üzerindeki insan trafiğini almalı ki bir anlamı olsun değilmi. terör faaliyetlerini denetlemek kontrol altına almak,gerektiğinde operasyon yaparak,olası eylemlerini bertaraf etmek yerinde imha etmek amaçlanıyor. bu durum elbetteki arazi üzerinde ,tarım amaçlı görünüm vermeyen faaliyetleride etkilemesi bana göre kaçınılmaz olur. zaten hava kv. komt. bizatihi açılışta idi.
her üç beş kişinin toplu hareketi ilgilenmelerine yetebilir. bilhassa teröristlerin olduğu bölgelerdeki arkadaşlarımızın dikkat etmeleri gerekir. en azından biraz zaman bırakarak,ilerki günlerde bu durumda arazide olanlarla ilgili nasıl bir gelişme göreceğiz.bekleyip görelim. kişilerin ne amaçla olursa olsun arazideki faaliyetlerine ulaşılması çok daha seri olur. kaçak kazı da bir suçtur ve terör kapsamındadır. bunu da bilelim. devlet bununla ilgili yoğun çalışma yapıyor. son atılan uydu ile ,mücadele çok daha kolaylaşacaktır.olduğunuz noktadan 9 saate bir görüntü alınacağına ,değişik hareketliliğin görüleceğine göre ,düşünülmesi gerekiyor değilmi.çözünürlüğüde çok yüksek olduğu düşünülürse. bu cihazlardan alınan görüntülerin değerlimi yoksa mineralmi olduğuna da benzemeyecektir.
işin özü , ülkemiz için hayırlı olmasını dilediğimiz göğsümüzü kabartan bu gelişmenin ,sadece bir kaç belli amaçlara hizmet vereceği söyleniyor.bunun haricinde açıklanmayan bazı amaca da hizmet vermesini beklemeliyiz. devletin her sırrını kamu oyuna açıklamasını bekleyemeyiz. çokmu karamsar yazdım bilmiyorum.
bu durumun kolayı, tavsiye ettiğimiz gibi ,netleştirdiğiniz yerde resmi kazı yaparak şeffaf hareket,ne devleti ne bizleri yorar.
selametle.

metin77

Kullanıcı
Yarim metre topragin ve suyun altina kadar goruntu alabilecegini duydum ama ne kadar dogru bilemem. Ikizceli ustam karamsar degil tam gercekleri yazmissin. Dikkatli olmamiz sart ilk baslarda. Yada calismalar 3 4 saatten fazla surmeyecekki 2 ci goruntu almadan oradan uzayalim. Ben artik bizim tarladan cikmam :)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Yarim metre topragin ve suyun altina kadar goruntu alabilecegini duydum ama ne kadar dogru bilemem. Ikizceli ustam karamsar degil tam gercekleri yazmissin. Dikkatli olmamiz sart ilk baslarda. Yada calismalar 3 4 saatten fazla surmeyecekki 2 ci goruntu almadan oradan uzayalim. Ben artik bizim tarladan cikmam :)

:D:D:D
çalışacağın alanda meyve vs. dikiyormuş gibi yapar,gününün çoğunu orada geçirirsen,dikkat çelmez. yanında kalabalıkta olmasın.:D evden bebeleri götürürsün.
dün yayında sunucu 9 saat vermişti.bilinen özellikleri daha yeni yeni netleşiyor. dünya üzerindeki turunu 90 dakikada tamamlıyormuş ve Türkiye üzerinden geçerken,aldığı görüntüleri,
H.K.K.LIĞI. uydu yer istasyonuna aktarıyormuş.yüzeyde 50 cm ye kadar görüntüleride rahatlıkla anlaşılır şekilde ayan beyan tespit edebiliyormuş.
7 cüceler değere binecek:D
uydunun sivil amaca hizmeti amaçların içinde olmasına binaen,önceliği terörle mücadele.
ülkemizin uzun yıllardır içinde bulunduğu ,hayatımızı zehreden,onbinlerce vatan evladımıza ve ekonomik olarak yüzlerce milyarımızın heba olmasına vesile olan,son zamanlarda da ülkemizin parçalanma cüretini göze almış adımları görüldüğünde ,terörle mücadelemizde çok faydalı bir gelişme olduğu tartışılamaz değerde olduğu görülüyor.
hayırlara vesile olur inşaallah.