görsel amaçlı

fanti

Kullanıcı
sayın ustalarım arkadaşımdan geldi ve taş kesim alanı olduğunu söyledim..siz değerli ustalarımında görmesini istedim..

fanti

Kullanıcı
Cevap: görsel amaçlı

sayın ustalarım burada birde yazı var.ve yazının 1yada 2mt.yanının deşelenme fotosu...

fanti

Kullanıcı

arkadaşlar bu fotoda önceki resimlerin tam karşısı ortadan dere geçiyormuş....

fanti

Kullanıcı

2 numaralı fotoda işretlediğim yerde bir kol girecek kadar bir delik ve 50 60 cm. kolunu uzatıp içerinin fotosunuda çekmişler.yorum siz değerli ustalarımın ve arkadaşlarımın.hepinizede teşekür ederim..

fanti

Kullanıcı

sorunuz olursa bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım sağolun...

TATLARLI

Kullanıcı

Merhabalar ilk resimleriniz aşağıdaki örnekteki resim gibi kapıdan geriye kalan kesme taşlardır.Dışarıda belli olmasın diye İçeri atmışlardır büyük bi ihtimal. O taşlar girişe ait.

Diğer resimlere gelirsek aşağıdaki resimde daire içine aldığım kısımdaki toprağı boşaltın zemindeki işareti bozmadan alınki. işareti görelim yolun sonunda ne var ona bakalım. Sol duvardaki daire içine aldığım yeride açın topraklı bir odaya gider.Sağ tarafa keser ile bi vurun bakalım içerde kimse varmıymış :p Yeni bir oda açılmasa bile bi boşluk almalısınız o kısımdan kesinlikle.

Son düzenleme:

fanti

Kullanıcı

tatlarlı ustam teşekür ederim.birinci resimdeki yer gibi bir şey düşünmüyorum.nedeni ne derseniz.tarihi sardes harebelerine hazırlanmış olduğu kanısındayım.çünkü harabelere 5 yada 6 km. gibi. anlatılan uzaklık.yorum yinede siz değerli ustalarımızın..ikinci resimde işaretlemiş olduğunuz yerlere şu an ulaşmak imkansız çünkü o fotoğraflar bir kolun girebileceği kadar küçük bir delikten çekilmiş ..yardımlarınız için allah razı olsun .sağlıcakla kalın.

TATLARLI

Kullanıcı

fanti hocam bu kesme taşları yapmak bir ustanın bir günlük işi değil taşları kim neden getirsin onuda düşünmek lazım. Yapılarda kullanılır o taşlar orada yapı olması imkansızmıydı siz mi keşfettiniz aydınlatırsanız bizde öğrenmiş olalım. aşağıda resimde gösterdiğim yerde aynıdır. varsa 10 cm di genişliği genişleterek ilerlendi. Sonucu var. yinede aklınızda bulunsun istedim.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

tatlarlı ustam teşekür ederim.birinci resimdeki yer gibi bir şey düşünmüyorum.nedeni ne derseniz.tarihi sardes harebelerine hazırlanmış olduğu kanısındayım.çünkü harabelere 5 yada 6 km. gibi. anlatılan uzaklık.yorum yinede siz değerli ustalarımızın..ikinci resimde işaretlemiş olduğunuz yerlere şu an ulaşmak imkansız çünkü o fotoğraflar bir kolun girebileceği kadar küçük bir delikten çekilmiş ..yardımlarınız için allah razı olsun .sağlıcakla kalın.

tam aksine sevgili ustam harabelere yakın olması tatlarlı ustanın dediklerini kanıtlar nitelikte.. o taşlar oranın girişi olduğunu anımsatıyor insana diğer yere kolunu sokup çeken arkadaş tersi istikameti de çekseydi veya fotoğrafı varsa söyle bakalım girişi nerede...toprak dolu oda benimde gözüme çarptı..selam...dua...