Görseller (Görelim-Şaşıralım-Düşünelim) Taş Devri Hiç Olmadı. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Görseller (Görelim-Şaşıralım-Düşünelim) Taş Devri Hiç Olmadı.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Selamun Aleyküm.
TAŞ DEVRI çizgi filmini izleyerek buyuyenlerdenim. Amma hiç inanmadım bu taş devrinin cilalı cilası tunçlu-tunçsuz vd.tasniflerine.
Büyüyünce de bu inancım pekişti.
Zira ilk insan ve ilk peygamber Hz.Adem As babamizdı. Allah cc herşeyi ona öğretmişti ve belletmisti.. Melekler onun bildiklerini bilmiyordu. Halifeliğine Ram oldular.
Sosyal Medyada gezerken birçok enteresan ve güzel fotoğraflar görüyorum.
Bu konu altında onları paylaşacağım zaman zaman. Her seferinde bu paylaşım için izin alma imkanım yok. Bu görselleri de ticari bir faaliyette kullanmayacağım aşikar. Görsel sahipleri görürse ve kaldır derse hemen kaldıracağını burada ilanın de duyurmuş olayım. Emekli adam telif ücretini nasıl ödesin? Haksız mıyım?
İyi seyirler.

Ekli dosyayı görüntüle 26166

Bu heykeller nerede bulunmuş şu an nerededir not almamışım. Bundan sonraki görseller hakkında kısa bilgilendirmeler de yazacağım insallah.
Kader ustam soldaki resmin orjinali bu :)

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bunların asliyetine dair şüphem olduğu gibi doğru olmadığına dair yüksel bir inancım var. Söz konusu yahudi topluluğunun işaret ederek gösterdiği bir bilgi ise doğruluk oranı görünenden daha azdır.
Mesela ilk holıgramı üç boyutta yapan mucid El-Cezeri’dir.
Bir başka konuda yine silüet olarak Muğis oğlu Ahlatlı Hürrem Şah tarafından Sivas Divriği ulu cami’ye işlenmiştir.
İlk açık ameliyatı İbn-i Sina yapıyor Lokman Hekim seviyesine erişiyor neredeyse ve çağın dünyası onu tıbbın babası şahı ilan ediyor. Ama gel gör ki siyon topluluğu bugün dahi bize hipokrat yemini ettiriyor. Bilmiyorum ama bakış açım bu konuda çok farklı. 🙂
Kanıt isteriz kanıt :) Bak herkes resim koyuyor :)

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kanıt isteriz kanıt :) Bak herkes resim koyuyor :)
Televizyonda belgesel olarak tarihi kültür ve islam mucitlerinin eserleri şeklinde bir çok kez görünmüştür. Aranızda sivaslı varsa çok iyi bilir divriği camii de insan silüetini. Binlerce turist ziyareti alan yerlerden biridir. Keza aynı şekilde İbn-i Sinanın eserlerine de bakabilirsin abi. Napayım daha başka 🙂
Beni bir ilimde merak buralara kadar getirdiyse Kader ustamı bir merak çubukta bu derecelere getirdiyse bi zahmet birşeyler öğrenmek isteyen de merak edip araştırsın biraz. Herkesin önüne hazır tabak sunmak ilminde ezbercilikten öteye götürmez. Araştıran hak ettiğini hak ediyorsa muhakkak bulur. 🤷‍♂️

Moderatör tarafında düzenlendi:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Mısır hiyegroliflerinden, tanıdık geldi mi :)

Ekli dosyayı görüntüle 26196
Mısırda böyle birşey yok. İstersen pasaportum hazır gidelim beraber görelim. 🙂
Bu sonradan ilave edilmiş yalan bir bilgidir aslı asliyeti yoktur. Doğruluk araştırılır. Madem doğrudur delil isteriz. Madem delil isteriz delilin kime ait olduğunu isteriz. 🙂
Bir yahudi asıllı ermeni papazın bana söylediği bir söz vardı. “Siz ne zaman ki konuşanın, yazılanın kim olduğunu öğrendiniz o gün kazanırsınız ayağa kalkarsınız, yoksa hep ayağa kalkmış gibi görünürsünüz oysaki hep oturuyor olursunuz.
Bu bana herşeyi açıklamaya yetiyor abi. 🙂🙂🙂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Mısırda böyle birşey yok. İstersen pasaportum hazır gidelim beraber görelim. 🙂
Bu sonradan ilave edilmiş yalan bir bilgidir aslı asliyeti yoktur. Doğruluk araştırılır. Madem doğrudur delil isteriz. Madem delil isteriz delilin kime ait olduğunu isteriz. 🙂
Bir yahudi asıllı ermeni papazın bana söylediği bir söz vardı. “Siz ne zaman ki konuşanın, yazılanın kim olduğunu öğrendiniz o gün kazanırsınız ayağa kalkarsınız, yoksa hep ayağa kalkmış gibi görünürsünüz oysaki hep oturuyor olursunuz.
Bu bana herşeyi açıklamaya yetiyor abi. 🙂🙂🙂
Bence o seni kandırmış :) onlar doğru söylemez :):):)