Görülen Lüzum Üzerine; | Define işaretleri ve anlamları

Görülen Lüzum Üzerine;

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Aranızda bulunduğum kısa süre içerisinde, bilgi, beceri ve tecrübelerinizden azami derece de faydalandım. Bilmediğim konularda da yardımlarınızı esirgemediniz. Hepinizden ALLAH razı olsun.
Görülen lüzum üzerine, aranızdan ayrılmam icab etti. Haklarınızı helal ediniz.
Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun

kalhiyu

Siteden Atıldı(Küfürlü yorumlar)
Kullanıcı
slm bornavali ustam sitem etmenize gerek yok gitmenizede gerek yok ozunuzde iyi bir insansiniz buna hic suphem yok benim konularda yaptiginiz yorumlari kasitli yaptiginizida dusunmuyorum sadece biraz fazla derine daliyorsunuz dinimiz biliyorsun hosgoru dinidir hickimse dini dili irki meshebi ne olursa olsun onyargili olarak elstirilmemeli ki zaten bunu dinimiz yasaklar sadece davet vardir ornegin simdi bu sitemizde mekanimizda garimuslim bir arkadasimiz olmazmi biri gelse hayir kardesim musliman ol gelmi diyecegiz burada bir konu acsa acip okuyup faydalanmayacakmiyiz lutfen dar dusunmeyelim benim sizden bir rahatsizligim yok tek rahatsiz oldugum durumuda belirtim bir konuyu elinize aldiginizda cok derinlerine girip kayboluyorsunuz okadar yinede tarcih sizindir

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
bornovalı ustam kalhiyu ustamında dediklerine
katılıyorum ve size burada dışlama gibi bir konumda yok
burada herkez bir bilgi paylaşımı vede bilmediklerini öğrenme
peşinde tabiki kurulan dostluk vede arkadaşlıkları
saymıyorum bile buna sizde şahit olmuşsunuzdur
gidecek bir durum olduğunu sanmıyorum kalhiyu ustamda
söylüyor bir kırgınlık olmadığını bence uzatmaya gerek bile yok
bir pire yüzünden yorgan yakmaya gitmeyin derim.

hamzadan

Kullanıcı
S.A.
Aranızda bulunduğum kısa süre içerisinde, bilgi, beceri ve tecrübelerinizden azami derece de faydalandım. Bilmediğim konularda da yardımlarınızı esirgemediniz. Hepinizden ALLAH razı olsun.
Görülen lüzum üzerine, aranızdan ayrılmam icab etti. Haklarınızı helal ediniz.
Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun
Sevgili bornovalı kardeşim;yazdıkların imani hassasiyetinin ve tebliğ vazifesi idrakinin çok yüksek olduğundan.Rabbim CC.bu çizgiden ayırmasın.Ayrılmanıza hiç gerek yok,aksine foruma renk katmak ve tebliğe devam için kalmanıza sevinirim.Küçük bir nüansla inancımıza ters gelen,inandıklarımıza fitne sayılabilecek düşünce ve bid'at empoze etmeye çalışan düşüncelerle //dini konular// bölümünde yazıp karşı düşünceyede platform bazında bir pencere açabiliriz.Bize lazımsın kardeşim.Esselamu alâ menittebeal hûda.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
iradem,aldığınız kararınızdaki ne üzüntümü hafifletmeye nede şu anki çaresizliğimi yenmeye yeteceğini sanmıyorum.
bornavalı usta,siteden ayrılırsa, aç mı kalır,bize ihtiyaçmı duyar.
veya tam aksimi oluşur.
hiç biri olmaz.
site çok değerli ,ilkeli bir kardeşini kaybeder. benim tanıdığım bornavalı usta, geride bıraktığı kendisini sevenlerin üzüleceğini çok iyi bilir ve bunun burukluğunun,benliğini saracağını da bilir.
helalleşmeye gö nlüm razı değil.
bir birlerimize,çok daha hoş görülü yaklaşmasını başaracak kemaliyette bireyler olarak böylesi durumları yaşamaya mahkummuyuz,anlamakta zorlanıyorum.
hepimizin,kardeşlik hukukunu ,en güzel şekilde İFA ETMEYİ başaranlardan olmamızı YÜCE RABBİM DEN NİYAZ EDİYORUM.

cantar

Vip Üye
Arkadaşlarım dostlarım iyi bir arkadaşınızı dostunuzu kaybetmek istiyorsanız onunla dini konularda politik konuşmalarda spor konusunda sohbetler edin tartışmalara girin inanınız ki birbirinizden aslında nefret ettiğinizi göreceksiniz...................
Bir çok portal forum paylaşım alanı sırf dini sohbetlere politik ideolojik taraf tutmaların laf kalabalıkları ve spor karşılaşmalarının taraflarının tutumları yüzünden güç kaybetmiştir.
Bornovalı kardeşimizin de kendisinin hassasiyetini anlıyorum onunda bizlerianlayışla karşılıyacağını ümit ediyorum..

dini inanışına mezhebine rengine ırkına konuştuğu diline lisanına giyimine kuşamına politik görüşüne sportif taraftarlığına göre insanları ayırışıma sokarsak biz hala bir hiç iz....

Bizleri ne tuttuğumuz oruç ne de kıldığımız namazlar ne de yaptığımız hayır hasenatlar bizi kurtaramaz..............
adem ile havvadan geldiğinize inanıyorsanız her insan birbirinin kardeşidir istesenizde istemesenizde size mezhebinizden ırkınızdan dilinizden renginizden sorgu sual sorulmayacak Allahın rızasını kazanmak için ne yaptığınızdan hesap sorulacak....
inanışınızda kendinize dininiz de kendinize yaptığınız iyilikler ve kötülükler de kendinize mükafat olarak veya ceza olarak gelecek....
Allah insana ilk önce akıl versin insanlık aleminde aklı selim galip gelsin.....

ağustos güneşi

Kullanıcı
Arkadaşlarım dostlarım iyi bir arkadaşınızı dostunuzu kaybetmek istiyorsanız onunla dini konularda politik konuşmalarda spor konusunda sohbetler edin tartışmalara girin inanınız ki birbirinizden aslında nefret ettiğinizi göreceksiniz...................
Bir çok portal forum paylaşım alanı sırf dini sohbetlere politik ideolojik taraf tutmaların laf kalabalıkları ve spor karşılaşmalarının taraflarının tutumları yüzünden güç kaybetmiştir.
Bornovalı kardeşimizin de kendisinin hassasiyetini anlıyorum onunda bizlerianlayışla karşılıyacağını ümit ediyorum..

dini inanışına mezhebine rengine ırkına konuştuğu diline lisanına giyimine kuşamına politik görüşüne sportif taraftarlığına göre insanları ayırışıma sokarsak biz hala bir hiç iz....

Bizleri ne tuttuğumuz oruç ne de kıldığımız namazlar ne de yaptığımız hayır hasenatlar bizi kurtaramaz..............
adem ile havvadan geldiğinize inanıyorsanız her insan birbirinin kardeşidir istesenizde istemesenizde size mezhebinizden ırkınızdan dilinizden renginizden sorgu sual sorulmayacak Allahın rızasını kazanmak için ne yaptığınızdan hesap sorulacak....
inanışınızda kendinize dininiz de kendinize yaptığınız iyilikler ve kötülükler de kendinize mükafat olarak veya ceza olarak gelecek....
Allah insana ilk önce akıl versin insanlık aleminde aklı selim galip gelsin.....

(Bizleri ne tuttuğumuz oruç ne de kıldığımız namazlar ne de yaptığımız hayır hasenatlar bizi kurtaramaz.)

?????????????????????????????:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:(sinirli)(sinirli)(sinirli)(sinirli)(sinirli)(sinirli)(sinirli)(sinirli)(sinirli)(sinirli)

tövbe

ASİAVCI

Kullanıcı
diğer konudada belirttim yanlış algılar yanlış algılamalar hatta anlaşılmalar her daim olcaktır bunlara daha mutavazi anlayış içersinde yaklaşırsak kısa zaman içersinde haklılıklar haksızlıklar acığa cıkacaktır biraz eyvallah demeyi kabullensek her arkadaşımız birbirine biraz daha anlayış içinde olsa şöyle olsaydı dahami iyi olurdu gibi yaklaşsak birbirimize veremeyeceğimiz hiç bir şey kalmaz
YUKARDAKİ KARARINIZI OKUMAMIŞ GÖRMEMİŞ KABUL EDİYOR İYİ FORUMLAR DİYORUM

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Şimdi ne yazSam bilemiyorum burada yaşanan sorunlar toplumun geldiği son durumu gösteriyor bazen bende çok sakin bir yapıda olmama rağmen kendime hakim olamıyorum her şeyi kendi tarafından görenlere tepki veriyorum ancak itidali elden bırakmayaĺım bence her iki arkadaşımız da aklıselim insanlar yazdıkları yorumlardan belli kendilerinden ricam konuyu buz dolabına kaldıralım bu mübarek günlerde.