Görüntü Dedinmi Böyle Olur Işte. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Görüntü Dedinmi Böyle Olur Işte.

İRON

Kullanıcı
Var
Kıymetli ustam bunu resimlerken sen oradamıydın...
Bana cıhaza daha önceden yüklenmiş bir görüntü gibi geldi neden; kenarnda köşesinde veya üstünde hicmi göruntuye girebilecek bir obje yok küpun agzı açıkmı konulmuş insan hiç değilse üstüne bir tane taş olsun koyardı ve en önemlisi küp yandan görüntülenmiş halbuki toprak altı radarını dolaştırırken küpun yanına sokup görüntü alınmıyor ustam eğer küp yatik konulduysa onuda bilemeyiz tabiiki..
Ben bu sekilde göruntü alabilecek bir cihazin gercekte var olmasını çok isterdim.. keşke olsa...
varmış be mübarek varmış. demekki oluyormuş böyle görüntü kalitesi

gıral

Vip Üye
Usta anlaşılan küpü çıkardıktan sonra röntgene sokmuşlar. Ayrıca bukadar yüzeyden çıkmasıda bunu herhangi bidedektör bulurdu zaten. Mübarek olsun ustam elinesağlık emeğine sağlık teşekkürler

kısmet577

Kullanıcı
siyah beyaz resim arazide çekillmemiş x ray cihazından alınma
küp testi her ne ise içinde metal olduğu doğrudur
arazide çekilmiş olsa yukardan aşagıya yada çapraz gözükür
bu resim ise yandan çekme
metaller yogunluklarına göre xray cihazlarında maviden siyaha dogru ilerler
yanı
az metal mavi yogun metal ve kurşun ise siyah tır
bu resim de ise testının içi simsiyah gözüktüğü için
resmın siyah beyaz formatı alınmıs

ersan

Admin
Cok eskilerden rus askeriyesinin kulandi 3D makinesi.deyelim sindiki dunemin 3D gutuntu makinelerin cok eskisi cook bundan 13 sene evel bit kasabanin kaymakami cardi.beni bir makine var cucelim.deye gurdugumde buyle 2 mt derinlige kadar rutgen cekebilen bir aletmis ama zararli.radiyason taydigindan yasaklanmus buyle bir kanaluzasiyon borysunu resme cetiler arkadaslar 1 mt derinde ayni bu renkte gurdu ama derinlik skalasi bir sey yoktu ve sindiki aletlerden cok cok daha guvenilir ve arkadas ozamanlar demisti hayata mineri gurmuyor deye be bu makine ruslardan gelme deye rysca yazi vardi basetim kaymakam sindik cok zengin biri srkadaslar.