Göz Mü? Devam | Define işaretleri ve anlamları

Göz Mü? Devam

defineci11

Kullanıcı
Merhabalar ustalarım geçen haftalar göz olabileceğini düşündüğüm resim yuklemiştim. Gözün karşısını ustalar incelemem gerektiğini ifade ettiler. Karşısında pek bişey bulamadım. Fakat gözü inceleyince birtanesinin hafif yukarı baktığını farkettim. Ve az yukarısını incelediğimde iki farklı çift göz diye düşündüğüm şekiller gordüm. Ve numaralandırdım. Aşağıda yuklüyorum.

Ustalarım dikkat ettiyseniz bu gözlerinden biri büyük diğeri küçük ve aşağıya doğru bakıyor sanki.

Ve bu da üçüncü çift göz. Ve aşağıya bakıyor sanırım. Bunların birlikte olduğu resimleri aşağıda yüklüyorum.

Ustalarım ne yapmam gerekiyor giriş varsa buralarda nerede acaba

Leon28

Kullanıcı
Usta kayaların yapısından kaynaklanan doğal işaretler.Bir yerde bu kadar işaret olması bana pek mantıklı gelmiyor.Ben olsam zirveyi detaylıca incelerdim.

Kader25

Admin
Kıymetli kardaşım,
Keşke göz dediklerine değilde geneline bakıp resimleme yapsaydınız...
Kaya yapısı uygun.
Lütfen resimleme nasıl yapılmalı konusunu okuyunuz.
Zira size her zaman lazım olacak..

Bir alan giderken 200 metreden ilk resmi alacaksınız. Sonra 150-100-50-30-10-5 metrelerden de resimleri alacaksınız.
İşaretin yanına geldiğinizde imkan varsa; önce kadrajı tam doldurup bir resim sonra biraz geriden sonra biraz daha geriden.
Sonra bu işlemleri 4 cepheden tekrar etmeniz gerekir. Çıplak gözle göremediğiniz birçok ayrıntıyı resimleri pc de incelerken farkedeceksiniz.
Sonra bu çektiğiniz 30-50-100-200 resim içinden seçme resimleri ayırıp iyi bir sunumla konuyu açtığınızda;
Allahın izniyle ustalarımızın yorumuyla işin %70 bitmiş olacak.

Birde alanın tamamını 1-2 dakikalık bir video çekimiyle gösterirseniz, ballı kaymak olur inşallah.

defineci11

Kullanıcı
Kıymetli kardaşım,
Kaya yapısı uygun.

Bir alan giderken 200 metreden ilk resmi alacaksınız. Sonra 150-100-50-30-10-5 metrelerden de resimleri alacaksınız.
İşaretin yanına geldiğinizde imkan varsa; önce kadrajı tam doldurup bir resim sonra biraz geriden sonra biraz daha geriden.
Sonra bu işlemleri 4 cepheden tekrar etmeniz gerekir. Çıplak gözle göremediğiniz birçok ayrıntıyı resimleri pc de incelerken farkedeceksiniz.
Sonra bu çektiğiniz 30-50-100-200 resim içinden seçme resimleri ayırıp iyi bir sunumla konuyu açtığınızda;

Birde alanın tamamını 1-2 dakikalık bir video çekimiyle gösterirseniz, ballı kaymak olur inşallah.
Ustam çok teşekkürler tavsiyelerin için. Haklısın bu fotograflama olayını tam yapamadığımdan gerekli degerlendırmelrr yapılamıyor. Daha iyi resimleme ve video katkısı yapacm tekrar teşekkürler

defineci11

Kullanıcı
Kıymetli kardaşım,
Kaya yapısı uygun.

Ustam bu resim 1.resimdeki gözün hemen üstünde yukarısında acaba burdan magara girişi olabilir mi

A21MEDLi

Admin
Göz dedigin 2 numara nin önündeki yukardan aşağı inen (iki kayanin arasında)ince uzunca kayanın alt bitimini kontrol edin.

defineci11

Kullanıcı
Göz dedigin 2 numara nin önündeki yukardan aşağı inen (iki kayanin arasında)ince uzunca kayanın alt bitimini kontrol edin.
Tesekkurler ustam kontrol edeyim. Bir de 1 numaralı gözun hemen üstünde asagıda yukleyecegim kesilmiş taş var. Acaba bunun altından asağı giriş olabilirmi

wolf_52

Kullanıcı
dönem soyugunu yemiş gibi duryor

A21MEDLi

Admin
Bu kaya düz bir şekilde dursaydi,altında giriş olurdu,fakat duruşu bulunduğu yerden daha yuksek bi yere bakıyor gibi,oraya oturdugunda,karşında daha yüksek,peynir gibi kesilmiş kaya varmı?.varsa rengi kırmızıya çalıyormu.