gümüş çubuklaın çekim verdiği nokta | Define işaretleri ve anlamları

gümüş çubuklaın çekim verdiği nokta

ibrahim181

Kullanıcı
ustalarım ersan ustanın tarif etiği gümüş çubuklarla araziye denemeye çıktım denemelerde olumlu sonuç aldım. bunun üzerine arazide biraz dolaştım çubuklar bir yerde nokta verdi nokta verdiği yeri resimle sizlerle paylaşmak bu konuda yorumlarınızı almak istedim

Moderatör tarafında düzenlendi:

ibrahim181

Kullanıcı
Cevap: gümüş çubuklaın çekim verdiği nokta

iki oyuk kırmızı alan içine aldığım taşın hemen solundaki taşta yer alıyor direk yerdeki taşa bakıyor buda çekim aldığım taşın yakın çekimi

Moderatör tarafında düzenlendi:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

nasılda benziyorlar değil mi? kaderleri de benzesin inşallah

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili ali önce paylaşım için teşekkürler. solda işaretlediğim kayanın ve sağ kısmında cizdiğim alandan başlayan bir karşılığı olacak.o araya yakın bakma şansın oldumu.
sen çekim almasaydın iki oymayıda bana göre göremeyebilirdin. kaya doğal çatlak görünümlü ayni zamanda bir haç şeklinde uyarlanmış.
aldığın çekimi dar bir alanmı yoksa biraz genişmi olduğunu anlama şansın oldumu.
olduysa boşluğun arasıda ayıran bir nokta varmı veya çok yakınından başka bir boşluk aldınmı. yoksa direk buraya verdiği için başka bir incelemede bulunmadınmı.kaç metreden tepki aldığınıda yazıver.hayırlı olsun. sağlıcakla.

ersan

Admin

merhaba aliömer usta ana okadar cok sevindimki nasil cubuklar gustermeye basladi mi kendilerini anayamadin bisey varsa ben burdayin er vakit sade ,,oyt ,,deyiver yeter her bildimi anatarim ustam .bak ne guzel cekim vermis bosla cubukl;ar demeki alti bos deyil bilesin drek girisi urmisun usten .
ikizceli ustamin dedi gibide cubuk olmasa bu oymalari kacirma sansin cok yuksek gelir gecersin.
hadi aliömer usta salicaklan kal.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

bu çekim sanırım boşluk gibi değil de değerli bir şeyi çekmiş gibi. acaba öyle mi aliömer ustad?

ersan

Admin

merhaba HARBİCİ ustam bu gumus cubuklar boslun 5 sm yandan gec yine tutmaz tam seninn dedin gibi icerde bu odada deyerli bisey var bos deyil .

ibrahim181

Kullanıcı

sevgili ali önce paylaşım için teşekkürler. solda işaretlediğim kayanın ve sağ kısmında cizdiğim alandan başlayan bir karşılığı olacak.o araya yakın bakma şansın oldumu.
sen çekim almasaydın iki oymayıda bana göre göremeyebilirdin. kaya doğal çatlak görünümlü ayni zamanda bir haç şeklinde uyarlanmış.
aldığın çekimi dar bir alanmı yoksa biraz genişmi olduğunu anlama şansın oldumu.
olduysa boşluğun arasıda ayıran bir nokta varmı veya çok yakınından başka bir boşluk aldınmı. yoksa direk buraya verdiği için başka bir incelemede bulunmadınmı.kaç metreden tepki aldığınıda yazıver.hayırlı olsun. sağlıcakla.
muhterem ustam sağda çizdiğin yer boşluk veriyor sanki bir mağara girişi yalnız metal sinyali alamadım ayrıca haça benzeyen taşın 4.m 5m. aşağısında 2x2 boşluk aldım içindede metal tespiti yaptım haç dediğim doğal gürünümlü taşta da metal sinyali aldım
dediğin gibi ustam çubuklar çekim yaptıktan sonra oymaları gördüm ayrıca yaklaşık 20 m mesafede metal çekimi aldım boşluksa gümüş cubuklar direk üzerinde veriyor uzakta ersan ustamın dediği gibi algılamıyor. saygılar

ibrahim181

Kullanıcı

merhaba aliömer usta ana okadar cok sevindimki nasil cubuklar gustermeye basladi mi kendilerini anayamadin bisey varsa ben burdayin er vakit sade ,,oyt ,,deyiver yeter her bildimi anatarim ustam .bak ne guzel cekim vermis bosla cubukl;ar demeki alti bos deyil bilesin drek girisi urmisun usten .
ikizceli ustamin dedi gibide cubuk olmasa bu oymalari kacirma sansin cok yuksek gelir gecersin.
hadi aliömer usta salicaklan kal.

ersan ustam emğin büyük hakını helal et. ustam bu doğal görünmlü haça benzeyen taşın 4m 5m altında 2x2 boşluk aldım. içindede metal sinyali aldım. gümüş çubuklar boşluğun üzerine gelince açılıyor dışardan boşluğu çekmiyor ama metali yaklaşık 20m den aldım önce metal sinyali aldım sonra boşluk varmı diye baktım uzaktan almadı direk üzerine geldiğimde aldı. ustam senin terçüben büyük sence doğru bir tespit yapmış olabilirmiyim. bu arada boşlukta çubuklar sağdaki sağa soldaki sola doğru açıldı doğrumu

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ersan ustam emğin büyük hakını helal et. ustam bu doğal görünmlü haça benzeyen taşın 4m 5m altında 2x2 boşluk aldım. içindede metal sinyali aldım. gümüş çubuklar boşluğun üzerine gelince açılıyor dışardan boşluğu çekmiyor ama metali yaklaşık 20m den aldım önce metal sinyali aldım sonra boşluk varmı diye baktım uzaktan almadı direk üzerine geldiğimde aldı. ustam senin terçüben büyük sence doğru bir tespit yapmış olabilirmiyim. bu arada boşlukta çubuklar sağdaki sağa soldaki sola doğru açıldı doğrumu

(alkış) bu alkışlar önce ersana sonra sana usta ...