Güzel Bir Mağara Kent | Define işaretleri ve anlamları

Güzel Bir Mağara Kent

Beardly85

Kullanıcı
Merhabalar, bu gördüğünüz mağaralara ulaşım mümkün her birine çıkmışlığım var.İçerileri oldukça derin ve düzgün.Bölge çok eski bölge.Mağaraların baktığı yönde dere var.Karşısının fotoğrafını da yükledim.Sizce bu tip yerlerde nasıl hareket etmeli?Ne aramalı nerelere bakmalı? Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.. Sağ olun..

Burası karşısı ( aşağısı dere ) :

Bu tarafta da ufak oyuklar var.

Mirkut

Vip Üye
Öncelikle hangi medeniyetler yaşamış olnarı öğrenmeniz lazım. Ölü gömme teknikleri ve değerli eşyalarını saklama tekniklerini öğrenmeniz lazım. Şu haliyle birşey söylemek benim açımdan çokta kolay değil. Selametle sağlıcakla kal

Beardly85

Kullanıcı
Öncelikle hangi medeniyetler yaşamış olnarı öğrenmeniz lazım. Ölü gömme teknikleri ve değerli eşyalarını saklama tekniklerini öğrenmeniz lazım. Şu haliyle birşey söylemek benim açımdan çokta kolay değil. Selametle sağlıcakla kal
Ustam, Urartular geçmiş, daha önce antik yunan sikkeler çıkmış, rum, gürcü, çok az sayıda da ermeni yaşamış karadeniz bölgesidir. Küçük ama güçlü bir sürü atabeyliklere ev sahipliği de yapmış dönem dönem bu topraklar.

özgürXdaglı

Vip Üye
muhteşem görünüyor magra içlerinden başka yerlere geciş olmalı ve acılmamış yerler

Kader25

Admin
Merhabalar, bu gördüğünüz mağaralara ulaşım mümkün her birine çıkmışlığım var.İçerileri oldukça derin ve düzgün.Bölge çok eski bölge.Mağaraların baktığı yönde dere var.Karşısının fotoğrafını da yükledim.Sizce bu tip yerlerde nasıl hareket etmeli?Ne aramalı nerelere bakmalı? Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.. Sağ olun..

Burası karşısı ( aşağısı dere ) :

Bu tarafta da ufak oyuklar var.
Merhaba ustam,
Mağalarda varsa birşeyler;
Mağaranın giriş yerinin üstünde ya da yanlarında, yada mağaranın içinde mutlaka "bir işareti, emaresi vs." mutlak vardır.
Ön inceleme buralarda olmalı.
Sonra Her bir mağaranın içinden dışarıya bakılmalı ve analiz edilmeli.

Bugünün insanının doları altını varsa, nasıl günde onlarca kez ekrana bakıyor, o günün insanı da birşeyler sakladıysa mutlak gözü önündedir, devamlı orayı gözlemiştir.

Bunları görecek bir çift göz varsa ne âlâ. Yok ise mesele zor. Netice de herşey, gayrete bağlı olsa da nasip.