Güzel Işaretler

matador-58

Kullanıcı
ustalarım yol yapımında asıl olması gereken yerden 20mt uzaklaştırılmış bu işaretin üst tarafında yerleşim yeri kalıntıları var bu işaret neyi ifade ediyor yorumlarınızı beklıyorum inşallah saygılar

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ustam yerleşim yerlerinde bu tarz bulguların olması alanın önemli bir yer olduğu fikrini uyandırıyor ben defineyle ilgisinin olmadığını düşünüyorum üzerinde bazı motifler var ama bunlar süsleme olma ihtimali ağır basıyor bulunduğu alanda inceme yapmak lazım kolay gelsin...

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
lacivert24 ustamiz gayet guzel anlatmis bu tur emareler bi yerlesim yerine yakin bolgenin sancak isareti yerde yatay olarak dururlar parayi degil sehri ve valisini hukumdarini anlatir soyle bir durumda vardir orasi baz alinip 100 mtreyi gecmeyen bolgede baska isaretlerde aranmali

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ustalarımız gayet güzel açıklamışlar. bununla beraber bazı gizemleride barındır görünümde.
ilaveten bakılması gereken yerleri çiziyorum.

taşın durduğu yeri biliyorsan,olduğu yerde dur ve ok yönlerinin açıklarını biraz mesafeli kontrol et.
üstteki oymada bir surat görünüyor. mezar odası ihtimali yüksek. soldaki ise kabartma ,doğala uyarlanmış ya da dolgu bir yığma olabilir. alanda mutlaka bazı gizemler çıkacaktır. oturtabilir tespit edebilirmisin bilmiyorum. kaya yerinde olsa ve bir kaç yönden resimlenmiş olsaydı kesin yönleri verilebilirdi. sağlıcakla kardeşim.

matador-58

Kullanıcı
bu yapı kilisemiydi?? bilginz varmı bu konuda??[/QUOTE
ustam bu işaretli taş kilise taşı degil tek katlı bi ev büyüklügünde bir kayalıgın dibinden 20mt uzaga sürüklenmiş bu işaretın 100mt gerisinde büyük yapı taşları var