haç ın sayısal değeri nedir | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

haç ın sayısal değeri nedir

KOMAGENE

Vip Üye
doğrudur bütün şekillerin ana temelidir haçla üçgen ayrılmaz bir bütündür 3 ve 4 ana kollar 4 dür yalnız kardinal kollar kullanınca farklı şeyler ortaya çıkıyor sayısal değeri 4 deyil kısmet olursa akşam kaç olduğunu yazıyım ve diyer şeyleri eklemeye başlıyım tamamını anlataçak kadar bilgim yokta fakat bildiğim kadar dilimin döndüğü kadar birşeyler paylaşmaya çalışacağım paylaşacağım şeyler yüzde yüz doğrudur diyemem paylaşmamın sebebi yanlış olan birşey varsa bilenler şu yanlış doğrusu bu demeliki doğrusunu öğrenelim belki birilerine birgün faydası olur bu paylaşacaklarımı daha önce bir usta paylaşmıştı bende arşivime eklediydim kendisi burda deyil olsaydı daha iyi olur bu konuyu sayfalarca işleyebilirdik konuya katılım ne kadar çok olursa okadar iyi olur
usta bu iş baba oğul ve kutsal ruha gitmez değilmi yani üçlemeye :)

Kafkaslı

Vip Üye
usta bu iş baba oğul ve kutsal ruha gitmez değilmi yani üçlemeye :)
Gider gider daha nerelere gider haç sembolune nekadarda hırıstolar sahip çıksadaHz. İsa’dan yüzlerce yıl önce bile Suriye, Mısır, Yunan, Latin, Hindistan, Meksika, Pers ve Afrika bölgelerindeki medeniyet kalıntılarında da haç işareti ile karşılaşıyoruz hayat ağacı olarakta betimlenmiştir
4 sayısıni ben demem usta ebcet der
kimisi 9 der kimi 22 der bunlarda soğrudur
Haç işareti isanın çarmığa gerilme sembolü olduğu için 4 element olan toprak su ateş havayı temsil etmektedir yaşamın be ölümün kaynağı döry element
Ayrıca ebcet de 4artı 9 der aslinda haçin aslı T dir neyse seni takip ediyoruz
Haklı olan sensin (ben bilmem) mübarek

Son düzenleme:

tuarec

Kullanıcı
Kafkaslı ustamın görüşüne katılıyorum haç sayısal degeri 4 tür aynı zamanda 22 dir
4 olarak kullanıldıgında altında
22 olarak kullanıldıgında ise net bilgim yok
konu açılış amaçı guzel

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Kafkaslı ustamın görüşüne katılıyorum haç sayısal degeri 4 tür aynı zamanda 22 dir
4 olarak kullanıldıgında altında
22 olarak kullanıldıgında ise net bilgim yok
konu açılış amaçı guzel
gurban 22 olursa üçgen olmaz ve 360 derece pusula olmaz düzen bozulur

Kafkaslı

Vip Üye

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
T harfinin haç (†) biçimindeki hiyeroglif şeklinden gelişerek artı işareti (+) biçiminde kesişen iki çizgi şeklini, daha sonra da üst uzantısını yitirerek bugünkü biçimini (T) almış olduğu sanılmaktadır.

Vezir tepe diyon yani
T eski tao haçı olarakta vardır bilindiği üzere haç çarmıh olayından sonra kutsallaştırıldı haç var kutsal üçleme olmassa olmazları ikisi bir bütündür 3 ve 4 bazı şekiller yüklüyecem bakın neler var
kayada haç.jpg
hexagon.png
seed of life.jpg
2.jpg
4.jpg02c252ad1e5d7aa8f015a5997949f969.jpg
6.jpg