Hac Işaretleri | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Hac Işaretleri

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
bir de sormayı unutmuşum, bu her 2 haçın da uzun kolu hangi yöne bakar (örneğin: kuzey veyahut doğu, güney şeklinde cevaplarsan sevinirim.)

gonyalı

Kullanıcı
Ustam ucunda yavarlak olan hacın uzun kolu güneye dogru yuvarlağın karsısındakı kol uzun kol yuvarlak olan kol da kuzey e bakıyor o yuvarlak olan tarafta 5 metre falan önünde bır tane delıklı bır taş var o delıklı tasda ısaretlı taşın önünü gosterıyor ben o tasın ıcınden baktım gördüğüm yerı o delıklı tasın fotosunu atarım bıraz sonra... Öbür hacında uzun ayağı batıya bakıyor yanlız bu hac tam gökyüzü ne bakıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
uzun kolu batıya bakıyor dediğin haç sabi,t yerli bir taşmı, yani yerinden oynamış olabilrmi?

diğer sabit güneye bakanın yakınlarında boşluk bakmalısın. son noktası 7*8 mt yi geçmeyen bir yeraltı odası olmalı. hatta belkide işaretin hemen altında da olabilir. bunun net yerini ise geniş açılı resimlerin ortaya koyabilir ancak.

gonyalı

Kullanıcı
Batıya bakan hac yerli Kaya da yanlız işaretin olduğu üst bölge sanki kapak gıbi yoruyorum ustam ben çünkü büyük bır kapak gıbı yarık bastan basa

gonyalı

Kullanıcı
Harbıcı ustam degıl 8 metre 15,20 metre yakınlarında öyle açılmış kazılmış bır yer yok yanlız işaretin olduğu taş çok şupelendiriyor beni yeni foto attım onlara bir bak istersen

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
U

ustam yorumlarınız ıcın cok sagolun Allah razı olsun ben dagda çobanım bu ıslerdenhıc anlamam dagda denk geldı bu ısaretler ustam o fırın dedıgın yanı sag tarafın hemen altında o dedıgım ıkı oyuklu cızıklı taş var
Çobanlık Peygamber mesleğidir. Bu mesleği yaparak Peygamber Efendimiz in sav de bir sunnetini islemiş oluyorsun. Tefekkür ve tevekkül için bolca zamanın var.
Madem bu işlerede merakın var bu iş senin için biçilmiş kaftan. Arazide süphelendigin her noktayı incelemeni öneririm. Özellikle çesme, su gözeleri, yerli kayalar, sıra kaya dizileri vb.
Mesela bazı eşkıya belgelerinde saklanan gomulerin, ancak çoban veya Avcılar tarafından işaretlerinin bulunabilecegi yazmaktadır.
Konuna gelirsek değerli ustalarımız gerekenleri özverili biçimde yazmışlar. Benim ilave etmek istediğim tek husus, burda orta derecede kıymetli bir mezar olduğudur. Kaya'nın kendisi ve hemen yakınları hedef noktadır.
Selametle