Haç

avcı

Kullanıcı
Cevap: Haç

arkadaşım orada iki aile mezarlığı var,bunlar arazinin 2 değişik yerine yapılmış
1.cisi derenin çatalına git,(derenin tam çatal noktası şelaledir).çatalın sol kolunda araştırmanı yap.
2.si eski patika yolun çatalında..patika yol,derenin tersinden kopup çatal oluyor..
Sizin gibi değerli ustalarımın verdiği bilgilere göre araştırma yapacağım ustam. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. ;)

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

avcı kardeşim aile pu desek bun adaha i olur her 2side değerli mezardan bahs ediyor 2 ufak tepcik 2 yığma olur kilisde olur yakınalrda ama en önemlisi tepciklere odaklan derim

avcı

Kullanıcı

her zaman savundugum gıbı haç esıttır mera cayırlık cımenlık alan.
dolayısıyla arkadaslar 2 yahut 4 yahut 9....gıbı olan sayıca yapılan ısaretler manayı pekıstırmek ıcın yapılır
sımdı;
Kildan ülkesinde, Kevar Irmağı kıyısında RAB Buzi oğlu Kâhin Hezekiel'e seslendi. RAB'bin eli orada onun üzerindeydi.
İç kapının dış bölümünde, iç avluda iki oda vardı. Bunlardan biri Kuzey Kapısı'nın yanındaydı ve güneye bakıyordu, öbürü Güney Kapısı'nın yanındaydı ve kuzeye bakıyordu.
Adam bana, "Güneye bakan oda tapınakta hizmet görecek kâhinler için" dedi
"Kuzeye bakan oda da sunakta hizmet görecek kâhinler için. Bunlar Levi soyundan, RAB'be hizmet etmek için O'na yaklaşan Sadokoğulları'dır."
Adam avluyu ölçtü. Kareydi, uzunluğu yüz arşın, genişliği yüz arşındı. Sunak tapınağın önündeydi.
4 haç 2 nın pekıstırmesıdır
2 yi 3 yapacaksın bu da senı dogu yonunde olan merada sona ulastıracak pasajdan anlamıs olmalısın tapınak alanıdır orası evet muhtelıf odalar var onları es gecıyorum.
ıkı adet kapalı hacı goruyorsun,
yolun çatalına yakın bır kuyu var,
vede
o ıkı kaynagın tam arasından ılerle senı magara goturecektır kapalıda olabılır.
ayrıca;
ısaretlı kayanın solunda bır kaya olacak bu kayada cakılmıs bır cıvı varmı yıı kontrol et varsa sayet yıne solunda bır kara tas olacak onu da es gecme.
Vermiş olduğunuz bilgilere göre araştırma yapacağım ama:(sunak, oda, kahinler...:(anlamadım malesef ustam:( açabilirseniz konuyu çok memnun olurum:p Vakit ayırdığınız için teşekkürler. ;)

avcı

Kullanıcı

Aşağıda işaretlediğim kaya Makettir, kafanın baktığı alanda zannedersem Tepelik bir alan, orada çok sayıda mezar olmalı..Yamaçtan itibaren zirveye doğru dikkatlice şüpheli yerleri incelemelisin...

Aşağıdaki Kayanın işaretli yüzün tamamını alıcak , üzerindeki ayrıntılar net gözükecek şekilde ıslatıp fotolamalısın.Birde sırtını işaretli yere verip, baktığı alanı genişçe fotola ki ne var ne yok gözüksün, kolay gelsin...
Verdiğiniz bilgilere göre inceleme yapacağım ustam. Çevre resimleri bolca vardı bulursam ekliyeceğim, bulamazsamda en kısa zamanda fotoğraflıyıp ekliyeceğim. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. ;)

avcı

Kullanıcı

haçlar hakkında bilinmesi gereken 2 nokta var sanada lazım olan bu iki nokta şimdi değerli kardeşim haçlar mezar işaretidir haçların değişik şekilleri mezarların önemini belirtir şimdi haçların noktalarına gelelim birinci nokta haç daire kare içine alınmışsa bu yeminli haçtır genellikle şu anlama gelir yemin ederimki burda mal vardır ve bu yargı şaşmaz ayrıca daire ve kare içine alınan haçın mezarı malı bulunduğu kayanın altındadır herhangi bir yön yoktur bulunan kaya kapaktır
ikinci nokta daire veya kare içine alınmaya haçlar gamalı veya normal haç bu haçlarda önemli olan kısım haçın değişik kolunu bulmaktır uzun kısa veya herhangi bir anormal ucu eğerki tüm köşeler eşitse o zaman yadımcı işaretler yön verecektır
ayrıca gördüğüm resimlerede yorum yapmam gerekirse ki bu şahsi fikrimdir diğer ustaların fikrine saygı duyarım en sağlam fikir benımdir diye ukelalıkta yapmak istemem yalnız görünen haç işaretleri ile kilise ve kale bağımsız genel olarak tamamlayıcı ama işaret ile o bölgelerin alakası yok çunku haçlar daire içine alınmış
Ustam açıkcası benim kulaktan dolma bilgilerim vardı. Şimdi sizin ve diğer ustalarımın yazdıklarını azı açık olarak okudum. Verdiğiniz bilgiler için size ve tüm ustalarıma çok çok teşekkür ederim. Vermiş olduğunuz bilgilere göre araştırma yapacağım. Şundanda şüpeniz olmasın; sadece merağımı gidermek için bu araştırmayı yapacağım. Kaçak kazıya karşı grubuna üye olan biri olarak bu konuda çok titiz davranacağımdan şüpeniz olmasın. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. ;)

avcı

Kullanıcı

avcı kardeşim aile pu desek bun adaha i olur her 2side değerli mezardan bahs ediyor 2 ufak tepcik 2 yığma olur kilisde olur yakınalrda ama en önemlisi tepciklere odaklan derim
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. ;)

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

hata şöyle yap haçlı dediğin taşın üzerine otur sıgaranı yak sakince iç bak sağa sola dikatlice alan tarama yap incele neler görcen neler dikatini okşayacak bakalım arkanda bak tabi
:):) buda püf noktalardan biridir ben yaptım çok faydalı doğrusu

star21

Kullanıcı

değerli dostum ben resimlere baktım ve bu konuda hiç yorum yapmamışim.ve hiç yorumulari da okumadım direk resimlere baktım.kusur oldu ise affola şimdiden :(
O kemik hac dediğin sanırım istavroz yani aile yada yeminli istavroz..burda sana bir tepelik alandan bahsediyor.bu alanda ise iki mezardan bu mezar yığma olur kaya olur yada zemin altı olur..bu tepe dere yanında ve yamaç aşağıda birde eski bir kilise ve yaşam yeri mevcut..ve kullandıkları kervan yoluda mevcut..ama ben telefondan girdiğim için işaretleri göremedim..bu yüzden sadece yaptığın yorum üzerine yorum yapıyorum..alan çok hafif yamaç sanırım ve normal yaşam yerine biraz uzak 500 yada bir km kadar..ve bu dere iki tane ayrılıyor..umarım yorumum doğrudur.çevre hakkında..ve hala kalıntıları duruyor çok nadir de olsa..sen kuzey yada kuzeybatı yada kudüs tarafına doğru çık..

TRUVA

Admin

Sudan kastınız deremidir? Yoksa kaynaklarmıdır ustam? Vakit ayırdığınız için teşekkürler.;)
Bu bir kuraldır.suyu yada havayı görecek.kaynak olur dere olur akarsu yani.akarsuyu görecek.ötesi yok.aradığın mezarın olduğu yerden su görünür.gidip suyu görmeyen yamaçları dolaşma kardeşim.talan yoksa mal vardır.işaret onu gösteriyor.kaçak kazı yapmayınız.mezarlarda yasak kapsamında.her yeri gören yer burası.yürüseniz görünür.o yüzden sonuç almak için dayın olması lazım yukarıda.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Ustalarım gerekenleri
Söylemiş
Birde 10. ve 14. resimlerde
Görülen tepelere
Çıkıp