halka ait farklı mezarlar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

işte bizler gibi garibanlar.
ya bunları ayni katagoriye koyabilirmiyiz. ne dersiniz.

dünyadaki statülerini gösteren ve ayıran fark açık. öbür alemlerini,ancak YÜCE YARADANIMIZ bilir.

İRON

Kullanıcı
Cevap: halka ait farklı mezarlar.

s.a İKİZCELİ ustam.elinize sağlık eğitici öğretici bilgiler sunmuşsun çok tşlr.
öbur alemin işini dunyadaki halleri belirler.
yani imanlı ile imansız arasındaki fark gibi.

ikizceli

Vip Üye

s.a İKİZCELİ ustam.elinize sağlık eğitici öğretici bilgiler sunmuşsun çok tşlr.
öbur alemin işini dunyadaki halleri belirler.
yani imanlı ile imansız arasındaki fark gibi.

sende sağ olasın var olasın İRON kardeşim.
ayni bölgede olmalarına rağmen,bir birlerinden farklı mezar bulguları. son ikisi hariç diğerleri ,tam gariban. böylelerine rastlandığında ,dönüp bakmayı bile gerektirmiyor. örnek olması açısından paylaştım. sağlıcakla.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

fakire bir çizik yeter demişler usttam koptum eline emeğine sağlık güzel ve bilgilendirici paylaşım son iki resimdeki işaretler mahzen bulgularınada çok benziyor değilmi ustam

karanar

Kullanıcı

usta ben hiç resim göremiyom

ikizceli

Vip Üye

karanar kardeşim resimler herkesçe görülüyor.senden kaynaklı olabilir.
zebun usta düşündüğün gibi .
okla üzerinden çizdiğim,ok istikametinde odası.
2. çizdiğim gibi sağ yanında mezar odası,lakin değerli vermiyor.
tonlarca ağırlıktaki bir kayayı ,böylesine işleyip,odasını yapanın malzemesi nasıl olmaz düşüncesinden hareketle,oturak gibi olan kısmın akarı istikametine yöneldik.

düşük çukur bir alan ve bir kenarındaki kaya dikkatimizden kaçmadı.

ne kadar kurnazca yapılırsa yapılsın,işaretlerin verdiğini anlayabilirsek ,son noktada kaçmıyacaktır. umarım ufkunuza bir şeyler katar. onun için illaki işaretli yerler diyorum. sağlıcakla.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ikizceli ustam ben burda bir fikir beyan etmek istiyorum sizler kadar olmasada bilgi ve tecrübe araştırmalarıma göre yine hepmizin faydalanacağı bi anekdot vermek istiyorum son eklediğiniz resimleri inceledim bu kaya parçası oraya sonradan getirilmiş şimdi eğer işaretler doğrultusunda geldiğimiz noktada sonradan getirilmiş bi kaya parçası varsa o kayanın üstünde işaret olsun olmasın ben son noktanın kayanın en fazla 5 metre uzağında olacağını düşünüyorum ve izlenimim de bu yönde yani işaret zaten kayanın ta kendisi oluyor bu durumda siz ustalarımın fikri nedir bu konuda bilemiyorum öğrenmekte isterim açıkçası

ikizceli

Vip Üye

muhterem zebun usta,arkadaşlarımız senin kadar değilse bile biraz duyarlı olabilselerde bu emekler boşa gitmese. bizde vermeye çalıştıklarımızın ,biraz olsun amaca hizmet ettiğini görebilsek,bunun mutluluğu yetecek.;) (alkış) (alkış) (alkış)
sorunuza gelirsek,yerinde bir mantık olarak görüyorum.
bazı küçücük kayalar köklü olduğu gibi,bazende tonlar ağırlığında ,insan boyunu aşanlarda taşıma veya yerinde yapma olur.
düşüncene bir iki katkı yapmam gerekirse

görünüm olarak bir kaya. çokları için hiç bir manası yoktur. ama sen bir anlamı olduğunu çok iyi biliyorsun. bir çizimli birde çizimsiz resmine baktığımızda ,küçükte olsa bizlere bu manada bazı ayrıntılarında olduğunu gösteriyor.
çevresindeki kayalara göre biraz renk farkı.
son çizdiğim kısımlara balkınız. sol kısıma göre sağ kısım daha kabarık ve yukardan aşağı çizdiğim yer bir köşeyi andırır vaziyette ve tam yerine bakar durumda. ayrıca yine sağ üst kısım sola göre noktası yönüne doğru, bir miktar düşük.
burda anlatmaya çalıştığım,net bir bulgu yerine buyurduğun tarzdaki kayalarda son noktaya işaret eden, benzeri farklı küçük ayrıntılarada dikkat etmek gerekebilir.sizin gibi bir kardeşiminde bunları rahatça göreceğini düşünüyor sevgiler sunuyorum. sağlıcakla.
azimle ,öğrenme gayretiyle sorgulayanlarıda seviyorum.

ardayla52

Kullanıcı

Eline emegine saglık usta