Hamam, Odalar, Değirmen, Lahit Hepsi Bir Arada

timur07

Kullanıcı
Ustalar,
Çok büyük bir yaşantı var burada,
3 km. civarında ormanda yürüdüm, sağımda solumda birsürü odalar vardı. Bir çoğu güzel kesme taşlar ile yapılmış odalar.
Bu odalar normal köy gibi sıradan odalar. fakat kuzeyden tarafta ilginç iki yapı var. fotolarda bu iki yapıyı görebilirsiniz. krokisini de çizdim.
Sorularım;
üstteki oda da bir küçük bir büyük yuvarlak iki taş var. Taşların tam ortası oyuk. acaba bunlar nedir.
Biraz altta üstü oval bir yapı var. Bu nedir veya buradan bize ekmek çıkar mı.
en üstte bir tek lahit var. deva mı olması gerekir mi?
Sol taraflar yanigüney tarafı odalar ile dolu. Bu kadar çok ev varsa bi o kadar da yaşayan var demektir. E peki bunların mezarları nerede? büyük bir mezarlık olması gerekmezmi? Mezarlar ne taraftadır ve nasıl buluruz? hiç kaya mezarı vs. yok civarda.

Yardımlarınızı bekliyorum.
herkese teşekkürler.

kroki-86052.jpg

oda-4d8a2.jpg

1-323d4.jpg
Odadaki küçük taş.
4-91491.jpg
küçük taşın etrafı açılmış hali.

2-0b7e8.jpg
Odadaki büyük taş.

a1.jpg
300 mt. aşağıdaki ilginç yapı.
a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

3-857e1.jpg
ilginç yapının 50 mt. aşağısına yuvarlanmış bu taş yukarıdaki odadaki küçük taş a çok benziyor.

gıral

Vip Üye
Timur kardeş öncelikle aradığınız şeyin yerin tarihini bilirseniz hedefinizi dahanet tutturursuz oyaşantı yeri kimlere ait dönemi gelenekleri falan mutlaka bilinmeli aksihalde ilerlemek çokzor olur enbasit yöntemi ile etrafta kayalık yokise zeminaltı mezarlar vardır değerlimidir nedir onu yapacağınız araştırma ile bulursunuz kolaygelsin

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kardeşim kare oymaların olduğu yerlerde zeminaltı oda mezarlar olmalı cihaz veya çubukla tespit edilebilir...