HAMİLE,ÇİPLAK KADIN VE MELEK İŞARETİ. | Define işaretleri ve anlamları

HAMİLE,ÇİPLAK KADIN VE MELEK İŞARETİ.

nik

USTA
Super Moderatör
Katılım
16 Şubat 2016
Mesajlar
587
Beğeni
2,005
Puanları
93
Yaş
48
Hamile, Çıplak Kadın – Melek İşareti

Hamile Kadın:
Hamile kadının eli karnında gözü yan çaprazda ise mal baktığı yerdedir. hem gözü hemde el karnında olmasına rağmen elde mala işaret eder vaziyettedir. meblağ ile hamile kadın arası en fazla 70 metre kadardır mal toprakta olup toplamda 1 teneke kadardır. Bu işaret, defineciler tarafından çok aranan ve çok sevilen bir işarettir. Fakat söylentilerdeki gibi malı karnında değildir. Bazen çok büyük bir yanlış yapılıp hamile kadın şekli göbeğinden kırılmaktadır. Bu çok büyük bir yanılgıdır. Yapıyı, eseri tahrip etmekten başka işe yaramaz.

Hamile Kadının baktığı yerde, bir çocuğun doğumunda ölümüne kadar yetecek kadar define vardır. Hamile kadının eli karnında ise, gömüsü işaretin düz karşısında aranmalıdır. Elinin karnında olması gömünün taş blokla kapatılmış olduğunu ifade etmektedir. Kadının baktığı yön çok önemlidir. Kadının baktığı yönde işaretli kaya, tümsek ya da çukur gibi yapılar aranmalıdır. Genellikle bir pınarın başında olur. Bazen çok büyük bir yanlış yapılıp hamile kadın şekli göbeğinden kırılmaktadır. Bu çok büyük bir yanılgıdır. Yapıyı, eseri tahrip etmekten başka işe yaramaz.

Çıplak Kadın: Çıplak kadın som altını temsil eder, altından başka eşya bulamazsınız, külçe, beşibirlik, som venedik dukası aklınıza ne gelirse saf altın olan yere çok yakınsınız demektir. Diğer görüş: Bir resim topluluğu içinde bulunan çıplak kadın resmi kesin definedir. Dikkat edilecek unsurlar, kadının baktığı yer ile ellerinin şeklidir duruşudur. Kraliçe yada statüsü yüksek bayanın mezarıdır, takıları ayrı bir oda içinde bulunabilir mezar bulunduktan sonra takılar yoksa mutlaka mezar odasının yan duvarları iyice kontrol edilmeli.

Bazı yorumlarda hamile kadının göbeğinden kırın derler. Sakın bu işlemi yapmayın. Çünkü yanlıştır. İşaret yönlerini ve de definenin yerini belirsiz hale getirirsiniz. Böyle bir hata yapmayınız. Anlamı şudur; Kadının baktığı yerde, bir çocuğun doğumunda ölümüne kadar yetecek kadar define vardır. Kadının baktığı yön çok önemlidir. Kadının baktığı yönde işaretli kaya, tümsek ya da çukur gibi bir şeyler ara.

Resim ve figürler arasında veya tek başına çıplak kadın resmi ve bir yılanın kadının belinden başlayıp omuz başına çıkması veya hareket edip omuz başında başının olması bu bölgede çok önemli bir kral veya kraliçe mezarları olduğunu simgeler. Bu figürler diğer figürlerle tamamlanıp mezarın yönünü veya yerini işaret eder.

Melek İşareti: Melek varsa yer tehlikeli demektir, burada yapılacak işlem için hoca gerekebilir, çünkü melek dinsel bir işaret olup cinlerle bağlantılı olan işarettir. Diğer deyimle kilise işareti veya mitolojik bir yapıdır. bazıları define ifade etmez. Burada meleklerin mitolojideki adlarını da vermek istersek:

Akatriel (Akatreil) : Melek bildirilerinin ve tanrısal gizemlerin göstericisidir.
 
Üst