HAT-AY | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

HAT-AY

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kafkaslı

Vip Üye
@Kafkaslı garez yok sana. Ne yazdıgın degil Yazdıgın nereye hangi sonuca itecek bu önemli degilmi . Eee sonuç aynı gözüküyor.

Seninle konuşur yazarım ve her cümleyi degil her harfide anlarsın bunu biliyorum. Mevzuda sen ben degil.

Bırak Kendilerine Soru sormayı ögrensinler. Bırak hatayı Onlar sorsun , yine düzelir her şey. Ancak Konu ve tema hatta götürecek sonuç hoştur. gitsin yaw gitsinde 19 la gitsin bulur o sonunda inşallah. Yok Altı üstü zor 7 Desek :( Sekiz desek :( Dokuzu soracak dün demedinmi sen Emzikli diye bana, pilavmı verelim :(
@Sedegor dostum aşkin göz yaşları çok sicaktir nereye damlasa yakar
Zahirde akan göz yaşına benzemez
Rehbersiz yol alinmaz kaybolursun karanliklarda
Bana dokunma nereye dokunsam canim yaniyor bu siteye kafam dağilsin dostlarla
Hasbihal edelim diye giriyorum
Definenin şifresi nedirki yapan insan deyilmi
Çözuldü umudu ona bağladi buldu ne yapti
12 kervan yolu
13 kara su
14lyüksek kaya
15 kara kuyu eeeeee bunlarin çarpanlari nerde baliğin çarpani 365 dir senemidir sumudur nedir bu şimdi sonrasi bilgi iyidir
Oysa hasbunallahu niğmel veki
Rızga allah kefil deyilimidir
Görmezler mi ki Allah rızkı dilediğine bol veriyor, dilediğininkini de kısıyor? Kuşkusuz
bunda iman eden kimseler için ibretler vardır.
Der rum suresinde anlayin yavvvv
beni en iyi @Kader25 hocam anlar oda ehli kamildir bakmayin sustuğuna
Açığa vermez benim gibi deyil bende biraz sazanlik var atlayi verirom işte
Buda benim zafim

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
@Sedegor dostum aşkin göz yaşları çok sicaktir nereye damlasa yakar
Zahirde akan göz yaşına benzemez
Rehbersiz yol alinmaz kaybolursun karanliklarda
Bana dokunma nereye dokunsam canim yaniyor bu siteye kafam dağilsin dostlarla
Hasbihal edelim diye giriyorum
Definenin şifresi nedirki yapan insan deyilmi
Çözuldü umudu ona bağladi buldu ne yapti
12 kervan yolu
13 kara su
14lyüksek kaya
15 kara kuyu eeeeee bunlarin çarpanlari nerde baliğin çarpani 365 dir senemidir sumudur nedir bu şimdi sonrasi bilgi iyidir
Oysa hasbunallahu niğmel veki
Rızga allah kefil deyilimidir
Görmezler mi ki Allah rızkı dilediğine bol veriyor, dilediğininkini de kısıyor? Kuşkusuz
bunda iman eden kimseler için ibretler vardır.
Der rum suresinde anlayin yavvvv
beni en iyi @Kader25 hocam anlar oda ehli kamildir bakmayin sustuğuna
Açığa vermez benim gibi deyil bende biraz sazanlik var atlayi verirom işte
Buda benim zafim
Var işte Koskoca Kuran Ve Hz Muhammed. Rehber olarak yetmez dersen bozuşuruz yine. Yaz yaw kim senin Rehberin Yatarsa kafama gönlüme Söz varırım yanına.

tuarec

Kullanıcı
Meselağa deki ben şunu yanliş biliyordum şunu anladim de ornek ver vallahi anlamak icin soruyorum
Yanlış anlamaz isen seni kızdirmak için deyil
mesela piramitler buyuk olanı 148 m bu guneş dunya mesafesi 148 milyon km mi işık hızımı yani 148 almış sıfırları atmış
kuçuk olanı 137 m buda dunya ay mesafesiniz sıfırsız hali başka bir özellik ise gökte 3 yıldız aynı hizada yılın bir zamanında piramitler üzerinde olur benim anladıgım boyutlar arası kapı veya gezegenler arasında kapı oldugudur akıl kabul etmekte zorlansada olamıyacak bir durum degil astral seyahat veya tayyi mekan mumkun olduguna göre neden olmassın söylentiye göre tarsus kazısında 15 kişilik kazı alanında yok olmuş bence bir kapıdan çıktı başka kapıya girdi dönemiyorlar kapıyı bulamadıktan sonra fransız bilimciler endulus devletinin yıkılışı sırasında 15 kitapı kurtarıyor bu kitaplar sayesinda atomu parçaladık eger tümkitapları kurtarmış olsaydık zamanda yolculuk yapabilirdik deniyor manisa kazısı ise dabbetul arz gömülü alanı tespit için yapıldı sonuca ulaşıldı ve tekrar gömüldü bunu deslekleyen bir alim hayatı anlatılıyor denilen şu filan alim cinlerin manisaya girişini engelliyor izin vermiyordu vefatından sonra cinler manisa ilinde çok buyuk bir yogun nufusa ulaşmış ki buda dabbetul arzdan enerji almak için yapıldıgına kaniyim peki debbetul arz nerden geldi dunya dışı bir yerden geldigi söylenmekte gönül isterdiki kaynak paylaşımı yapalım ama veri saklamak artık mumkun degil hayılı ramazanlar

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
@Sedegor Usta Edip yükselimi takip ve taklit ediyorsunuz ? İma etmiyorum bilmediğim için soruyorum. Bu 19 meselesini en çok o diline doladiydi.
Dedim Ya yukarda Besmele ile Başlamayan Konuları okuyun ve düşünün. Hemen dogru demeyin yada yanlış. Edip felan bilmem bu konuda yazanlar Ortada dolaşanlardır çoktur bu konuları yazanlar konuşanlar hatalarıda vardır doğrularıda. Şayet Bir konu açar ve kendim Yazarsam O konu başında kesin Besmele ve Ayetler olur. Ve o konuda Kuran doğru diyede Şahitlik ederek yazarım.

Eee niye bu konuyu açtın dersen Bu konudada dogru ve hatalar vardır. İnsan okuyacak oturup sonra düşünüp kendi bulacak uğraşacak biraz. Yoksa doğru çoktur yalan yanlış ve Bizzat Aynel Yakin. Kimi Doğru İlmen Yakin Doğrudur kimi Doğru Hakken Yakindir. Doğru olmasıda değil, En Doğruyu bulabilmektir mesele.

Kafkaslı

Vip Üye
Var işte Koskoca Kuran Ve Hz Muhammed. Rehber olarak yetmez dersen bozuşuruz yine. Yaz yaw kim senin Rehberin Yatarsa kafama gönlüme Söz varırım yanına.
Haşa o ne demek mubare o peygamberimiz muhammed mustafa sav baska kim rehber olabilirki o nasil soz vema erselnake illa rahmetellil alemin
Allah (cc) Peygamber’e (asm): "İzzetim ve celalim hakkı için, eğer sen olmasaydın cenneti yaratmazdım, eğer sen olmasaydın dünyayı yaratmazdım.” buyurmuştur.

Odan daha ileri rehber yok

Hz. Peygamber Veda Hutbesi'nde, "Size iki şey bırakıyorum, birisi Allah’ın kitabı diğeri ehl-i beytimdir. " dediği halde, "Ehl-i beyt" kim sana sorarim @Sedegor

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Haşa o ne demek mubare o peygamberimiz muhammed mustafa sav baska kim rehber olabilirki o nasil soz vema erselnake illa rahmetellil alemin
Allah (cc) Peygamber’e (asm): "İzzetim ve celalim hakkı için, eğer sen olmasaydın cenneti yaratmazdım, eğer sen olmasaydın dünyayı yaratmazdım.” buyurmuştur.

Odan daha ileri rehber yok

Hz. Peygamber Veda Hutbesi'nde, "Size iki şey bırakıyorum, birisi Allah’ın kitabı diğeri ehl-i beytimdir. " dediği halde, "Ehl-i beyt" kim sana sorarim @Sedegor

Ah bulsam Ah. Daha önce dedim sana gittim diye.
Korkuttular beni Şatafatlarıyla. Sofraları bile aşırı zengindi.

Benim görüşüm şu Yanlışsam defol git de bana.

Mesele Ehli Beyt olmak değil, Mesele Seyyid olmak degil. Evet çok önemlidir Amaaa Mesele Hz. Muhammed i örnek alıp Onun gibi yaşamak mümkün degilsede Ona özenmek degilmidir mesele Dava.

Varsa söyle Özelden isim ver Adres ver gider yine bakarım Yaşam şekline ve Azda olsa dışı İçini gösterir onların bana. Bulamamak ayıp degilki, ama hep arayan oldum ve buldum demeyen halâ arayanım ben.

Kafkaslı

Vip Üye
Korkuttular beni Şatafatlarıyla. Sofraları bile aşırı zengindi.

Demek gittin şatafat derken şöyle peygamberler tarihini bir karistir bakalim her şeyi anlatiyorsunya hz süleymani anlat hz eyyubu anlat bakalim

Şatafat neki önemli olan hizmetde nerde bak bakalim sen takili kalmışsin yamali çula
Müsluman zengin olacak ama bu zenginlik nefsi icin feyil halka hizmet için infak için garibe gurabaya yardim icin vs kurbanim

Ne guzel demiş erenler
Dervislik olsaydi takkeyle hirka
Alirdik pazardan 30 40

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Bismillah

İnsanlar Sanmasınki Hz Muhammed Yoksuldu. Bu Cihan Bu Dünya Onun Ayakları altında idi. Sizin aradıgınız küplere elini uzatacak Mesafede idi. Ancak O Utanırdı, Ancak O Israfı ve Fazlasını hiç istemedi. Zenginlik dedigin şey azlık yada çokluk değil, Neyle yetindigindir. Kimi bal yer az gelir kimine su çok gelir. O nun en çok sevdigi Tuz ve Ekmekti. Hurma varsa Zengindi.

Şu Ramazan Sofralarına bakıp halâ az diye Şükretmeyen Utanmazmı ?

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Korkuttular beni Şatafatlarıyla. Sofraları bile aşırı zengindi. Alinti sedegordan

Demek gittin şatafat derken şöyle peygamberler tarihini bir karistir bakalim her şeyi anlatiyorsunya hz süleymani anlat hz eyyubu anlat bakalim

Şatafat neki önemli olan hizmetde nerde bak bakalim sen takili kalmışsin yamali çula
Müsluman zengin olacak ama bu zenginlik nefsi icin feyil halka hizmet için infak için garibe gurabaya yardim icin vs kurbanim

Ne guzel demiş erenler
Dervislik olsaydi takkeyle hirka
Alirdik pazardan 30 40
Dervişiz demedikki :( ancak dedigin gibidir 30 a 40 hırka alan ben Seyyidim der çıkar ortaya. Hırka degil mesele evet. İZDEN DOĞRU GİTMRKTİR MESELE. Hırkaya aldansaydık Kendi halimize acıyamazdık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...