Havalandırma

Sado6161

Kullanıcı
Selamun aleyküm ustalar resimleri paylaşmadan önce kısa bir ön giriş yapıyım dedim daha iyi anlanması acısından bundan yirmi yıl evvel bizim burdan rum kökenli ama müslüman biri askere kıbrısa gidiyor askerlik yaptığı yerinnyakınında rum bir kadın oturuyor bu asker bi vesileyle bu kadına zeytin oeynşr bilmem ne vererek yardımcı oluyor tabi nene zamn sonra soruyor bakıyor oda rumca bilşyor kadın soruyor askere ebulim nerdensin diye asker maçkadan diyor kadın heycanlanarak ebulim maçkanın neresi manastıra yakın bir yerin ismini diyor kadın diyorki ebulim oralarda felanca yerleri bilşrmisin çocuk rumca sayıyor bi kaç yer kadın bakıyor doğru sölüyor diyor ebulim biz ordan buraya göç zamanında muhtar bizi topladı köyün meydanına yedşyüz hane idik içimizden yüz erkek seçti bu yüz erkek iki üç gün çalışıp iki tane oda yaptılar at eğerlerinden silah gap çanak yediyüz hanenin malını o iki odaya koyduk yetmedi bi tanede hendek kestiler geri kalan malzemeyide hendeğe doldurduk kızıl agaçları üzerine dizdik kapadık.çocuk askerliğşni bitiriyor aradan yıllr geçiyor gecen sene köylerine bir rum gelip adamın birine evinde biz yaşıyorduk burda makınız var alalım paylaşalım diyor malı çıkarınca bizimki rumu silah zoruyla kovuyır adam gördüğüne anlatınca iş ortaya çııkıyır duyuluyor bu asker olan çocukda bunu duyunca demek doğruymuş böle şeyler deyip kadının dediği aklına geliyor ama yeri bulamıyor kadın çeper yaptık ğstünü demiş ama var yirmi tane çeper.bu gün ordaydım hava yağışlıydı habalandırmayı görmek için gittim gerçekten hvalandırma soğuk hava geliyor bide bu havalandırmadan ikiyüz metre aşşada kepceyle üç metre kadar bşr direk çukuru eşmişler en son pis bşr koku çıktı diyor yüzüm yandı ölece bıraktık bi baktımki burnum kanamış.ilgisini çeken ben yardımcı olurum bu olaya sonuna kadar diyen usta varsa istediğş şekilde resimleyip sorduğu sorulara arazi yapısına göre veya başka bir konuda cevaplar verebilirim.şimdilik üç beş resim paylaşıcam havanın yağmurlu olmasından dolayı hava acınca tekrardann gidip tek tek resimliycem inşaallah
96b75aa7d406fc87aa52991597206e8e.jpg
havalandırma deliği
040e9c91c6bd776bd686f20e38f0b252.jpg
havalandırma deliği ve yukarı kısmındaki çeper
b7c058e38c11e0c2b1d4d2396ddb94a1.jpg
çeperinnsol kısmı
0ba59d427b68301ae8afcc6a295d2c19.jpg
çeperinnsağ tarafı
9e87bcf0eac6b7a068ea4eb3382ba55d.jpg
çeperden yüz elli iki yüz metre aşşagıda bir taş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sado6161

Kullanıcı
İşarete göre mezarın yeri belli. O çatala yoğunlaş .
İron usta bu günnordaydım o çatala yoğunlaş derken gözüme çarpan bişiy oldu işaretin soluna göre dört adımda küçük bir tepecik işaretin sağına doğru sekiz adım başka bir tepecik mubarek biliyorsan yerini sölede oraya bakalım[emoji4]nedir imalı anlatıyon

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu rum kadın madem bu kadar net konuşmuş detaya kadar inmiş eee yeride bulmuşsun,
Yani diyeceğim oki un var yağ csr şeker var helva nerde??
Hadi selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi