Hayvan Ayak Izi | Define işaretleri ve anlamları

Hayvan Ayak Izi

ASİAVCI

Kullanıcı
bu ve bunun gibi aynı işaretlerden bir kaya yuzeyinde rastlarsak nasıl bir yol izlememiz gerekir arkadaşlar

ASİAVCI

Kullanıcı

S.a. sayın ustam bende bunun gibi çok işaretler ile karşılaşmıştım hemde kayalarda vardı keçi veya domuz tırnağı gibi demiştim batı Akdenizde ama bakıp,bakıp geçmiştim bakalım ne imiş bende bir öğreneyim
TEVFİK USDAT BANA SİTE USTALARINDAN BİRİ SORDU TLFONLA BENDE GEREKENİ SÖYLEDİM VE BİRE BİR UYUŞTU FOTO VE YERİ GÖRMEDEN İŞALLAH KONUYA MUDAHİL OLURDA BENİTASTIKLER

TEVFiK

Vip Üye
TEVFİK USDAT BANA SİTE USTALARINDAN BİRİ SORDU TLFONLA BENDE GEREKENİ SÖYLEDİM VE BİRE BİR UYUŞTU FOTO VE YERİ GÖRMEDEN İŞALLAH KONUYA MUDAHİL OLURDA BENİTASTIKLER
benim gördüğüm şekil bir V şeklindeki büyük kayanın iç kısmının üst sol köşesinden başlayıp sağ alt köşesine doğru tam çarpraz inen aynı bunun gibi tırnak izi bulunmaktadır.yanlız tam sol üstten başlayım tam sağ alt köşesine doğru ( toprağa değiyor ) 25 cm den küçülerek alt köşeye iniyordu..yani 25 cm,20 cm,15 cm,10 cm ve sonuncusuda 5 santimdi.ama ben bilemdim geri geldim.(ağla) banada söyleyebilirmisiniz <Lütfen

wolf_52

Kullanıcı
keçi ayak izi ise, keçi yolunu tarif eder dik kaylık yada sıra kayanın yüzyinde keçi yolu var olduğnu, mağraya bu yoldan girilebileceğini tiyosunu vermiş olur. genelde bu büyük bir kaya nın sırtında başlar...

ASİAVCI

Kullanıcı
şöyle yapalım bunu domuz ayak izi sayalım ve kaya yuzeyinde 7veya 8 adet olduğunu duşunerek yorum yazalım yoksa konu karışacak

TEVFiK

Vip Üye
sayın ustam benim bahsetmiş olduğum bu 5 domuz tırnak işaretin ( çünkü orada domuzlar kaynıyordu.:D ) 15-veya 20 m ilerisinde bir pisiklet tekeri büyüküğünde yuvarlak giriş ve bu giriş içerisinde L şeklinde tünel bu tünel girişinden itibaren 5 veya 6 m uzunluğunda ve girişin hemen dibinden başlayarak 3 m kadarda tavandan tuzaklı idi bundan 2 m tuzak yoktu bu tünelin sonunda ise 2 oda gördüm aceba bu tırnak işareti bunun gibi olabilirmi.veya bu tırnak bunumu gösteriyor.