Hepiniz Biliyorsunuzdur Ama Bu Sembol Nerelerde Ve Ne Anlatır | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Hepiniz Biliyorsunuzdur Ama Bu Sembol Nerelerde Ve Ne Anlatır

Turkishlion

Kullanıcı
Evet Hattap Ustam Aynı işareti kabartmalı olarak Açılmış mezarda gördüm tıpkı dediğin gibi aydınlatıcı bilgileriniz için Allah Razı olsun çektiğim resmi bulunca siteye yükleyeceğim en kısa zamanda

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Teşekkür ederim arkadaşlar cehaletimden dolayı bağışlayın ..
Pekii oymalarda bir takım hacimli yapılar genişliğine olsun derinliğine olsun yapılan çalışmalar mesafe istikamet ve derinlik verdiği de düşünülmektedir bu yaklaşım sizce abartılı yanlış bir düşüncemidir...

Kafkaslı

Vip Üye
Pekii oymalarda bir takım hacimli yapılar genişliğine olsun derinliğine olsun yapılan çalışmalar mesafe istikamet ve derinlik verdiği de düşünülmektedir bu yaklaşım sizce abartılı yanlış bir düşüncemidir...
esselamualeykum
Lacivert24 tesufederim hakkını helat et inşallah
ben cehalet kelimesini asla ve asla size demedim kendimde dahil olmak üzere genel söyledim dostum .
nasıl böyle düşünürsün, asla sizi üzmek istemem dostum,
soruna gelince inşallah akşam hep beraber tartışırız inşallah

Kafkaslı

Vip Üye

Lacivert24 dostum
eşkiya gümüsü,haritalar,kişinin kendinin dönüp alacağını sandığı kişiler. ölçü vermektedir.
bunun dışındaki mezar işaretlerinde yön işaretinden başka metre ve derinlik düşüncesinin yanlış olduğu kanaatindeyim.
sizce bir mezara konulacak kişinin ne kadar derinliğe gömüldüğünü. ne amaçla işaretlesin veya desin?
define sitelerindeki bütün oymalar mezar olarak değerlendirilir.bu yönde yorumlar yazılmaktadır.
işin doğrusu benim tercubeme göre doğru deyil.belki ben yanılmaktayım.
her yuvarlak, bakın kare demiyorum,gelişi güzel oyma başka bir mesaj vermektedir.
bunu işin erbabı hocalar aslında biliyorlar onlarda yorum yazmıyorlar . her nedense.

Turkishlion

Kullanıcı
Evet Hattap Ustam Aynı işareti kabartmalı olarak Açılmış mezarda gördüm tıpkı dediğin gibi aydınlatıcı bilgileriniz için Allah Razı olsun çektiğim resmi bulunca siteye yükleyeceğim en kısa zamanda
9999.jpg

hattap Ustamızın resmi kadar net değil ama ortadaki sütun taşın sağ köşesinde kabartma simge benzeri çıplak gözle daha belirgin çok tahrip edilmiş (Bu arada ortadaki sütun taş açılmış mezar içi boş)

Kafkaslı

Vip Üye
arkadaşlar
şu konuyu yanlış anlamıyalım işaretlerin bütününde ülçü yok yön yok anlamında alğılamıyalım

işaretlerdeki
bütünüyle tarihteki kavimlerin inanış şekillerindeki ve sembollere de gizlidir
mistik inanışlarında gizlidir.
tarih elbetteki sayıları, harfleri , çok mükemmel bir şekilde kullanmışlardı
işaretlere harflere sayısal değerler vermişlerdir ölçüler vermişlerdir.

Kafkaslı

Vip Üye
n-fehu.gif

bu bir rune alfabesi yazısıdır
anlamı bereketi bolluğu ve parayı temsil eder
meselağa doğada şöyle bir işaret görseniz ne derdiniz